BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

SİBER GÜVENLİK STANDARTLARINI KARŞILAYAN UPS TEKNOLOJİSİ

EATON

Eaton, siber güvenlik portföyüne küresel bina, endüstriyel, IT sistemleri ve veri merkezi uygulamaları için endüstrinin ilk ikili UL ve IEC ürün sertifikalarını ekledi. Eaton kesintisiz güç kaynağı (UPS) bağlantı cihazları hem IEC 62443-4-2 hem de UL 2900-1 siber güvenlik standartlarını karşılayan teknolojileri ile dikkat çekiyor.

Haberleşmenin ve enerjilenmenin arttığı bir dünyada güvenli ve emniyetli güç için ortak küresel siber güvenlik standardına duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Eaton, bu doğrultuda siber güvenlik programını, Gigabit Network Kartı ve Endüstriyel Gateway Kartına yönelik Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) siber güvenlik sertifikalarıyla genişletmeye devam ediyor. Ürünler ayrıca UPS bağlantı cihazları için gelişmiş ağ koruması sağlamak üzere UL siber güvenlik standartlarına da uygun.

Eaton, güvenli güç sağlamak için şirketin sıkı şartnameleri ve müşteri beklentilerini karşılama yeteneğine vurgu yapan IEC ve UL ürün sertifikaları için ikili sertifika elde eden ilk şirkettir.

ENDÜSTRİYEL NESNELERİN İNTERNETİ GÜVENLİK İHTİYACINI ARTIRIYOR

Analistler, 2025 yılına kadar, 41.6 milyar bağlantılı cihazın, korunması ve işlenmesi gereken 79.4 zettabayt veri üreteceğini gösteriyor. (Kaynak: IDC). Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin (IIoT) patlaması, güvenlik için çok önemli bir ihtiyaç yaratıyor. Küresel siber güvenlik standartları olmadan, IIoT siber güvenlik gereksinimlerinin yönetilmesi zordur.

Eaton Elektrik Sektörü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Michael Regelski, “Siber güvenlik kritik bir özelliktir ve Eaton’ın kurumsal çapta proaktif ve tutarlı yaklaşımı sektörümüzde benzersizdir.

Yine de elektrikli hale gelen ve bağlantılı bir dünyada IIoT güvenliğini geliştirmek için, endüstri ve standart kuruluşlarının birleşik küresel siber güvenlik standartlarını adreslemesi çok önemlidir. Bunu yapmak için UL ve IEC ile çalışıyoruz.”dedi.

Gigabit Network Kartı, UL standardını karşılayan ilk UPS ağ bağlantı cihazıdır. Gigabit Network Kartı ve Endüstriyel Gateway Kartı da IEC 62443-4-2 standardına göre sertifikalandırılmıştır. Bahsedilen Eaton teknolojileri, tek fazlı ve üç fazlı UPS’lerin bağlantısını kolaylaştırırken, ticari binalarda, endüstriyel tesislerde ve büyük veri merkezlerinde güç için her zaman bir siber güvenlik koruması sağlıyor.