BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

NORDEX GRUBU, ABD’DEKİ ENGIE’DEN 300 MW SİPARİŞ ALDI

Nordex Grubu, Fransız Enerji Grubu Engie S.A.’nın Kuzey Amerikaya bağlı firmasıyla, AW3000 serisinden 100 türbin tedariği ve kurulumu için anlaşma imzaladı.

Praire Tepesi projesinde 82 metrelik kule üzerinde AW140/ 3000 kullanılacak. Bu da piyasada şu anda bulunan, tepe yüksekliği 500 feet’in altındaki türbinlerin içinde en büyük süpürme alanına sahip kule olma özelliğini taşıyor. Türbinler 2020’de teslim edilecek ve Texas’ta Mart kasabası yakınındaki 300 MW’lık “Praire Tepesi” projesine kurulacak.

Nordex Grubu CSO’su Patxi Landa, konuyla ilgili, “Yeni ve önemli uluslararası müşterimiz Engie’yle çalışmaktan memnunuz ve masaya Texas projelerinin koşullarıyla tam uyum sağlayan en düşük maliyetli enerji çözümüne imkan tanıyan teknolojiyi getiriyoruz” dedi.

Kaynak: ruzgarenerjisi.com.tr