BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“HEDEFİMİZ: AKILLI ŞEHİRCİLİK”

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ

Dünyada ve Türkiye’de girişimciliğin konuşulduğu etkinliğe Başakehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarından Ahmet Melik, Starters HUB kurucularından Ersin Pamuksüzer, Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, 17 girişimci ve yatırımcılar katıldı.

Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde 8’incisi düzenlenen Girişimcilik Günü’nde 17 proje yarıştı. Birinciliği “Yapay Zeka ile Yönetilen Akıllı Şehirler” adlı proje kazandı. Başakehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Living Lab’de geliştirilen Akıllı Çöp Toplama Sistemi ile ‘İdeal Kent’ ödülü aldıklarını belirterek, “Katma değeri yüksek ürünler geliştirmemiz ve yaygınlaştırmamız hem ülkemiz hem de Başakşehir için çok önemli” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 8. Girişimcilik Günü programında yaptığı konuşmada, Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde bugüne kadar çalışma yapan girişimcilerden 70’inin projelerini ticari ürün haline getirdiklerini belirterek, “Bundan sonra da katma değeri yüksek yeni ürünler çıkacaktır. Ben buna inanıyorum. Başakşehir; inovasyon ve teknolojinin başkenti olma yolunda hızla ilerliyor. Akıllı şehircilikle de bu çalışmaları taçlandıracağız. Uzun vadede hedefimiz bu” dedi.

BİRİNCİLİK ‘YAPAY ZEKA İLE AKILLI ŞEHİRCİLİK’İN

Proje sunumlarının ardından jüri tarafından yapılan oylamada Fatih Alp Yiğit ile Özcan İbrahim Durak’ın tasarladıkları şehirleri teknolojiyle buluşturmayı amaçlayan “Yapay Zeka ile Yönetilen Akıllı Şehirler” projesi birinci olurken, Girişimci Can Jozef Şaul’un tasarladığı, “Derin Öğrenme Yöntemi ile Erken Zatürre Teşhisi” projesi ikinci ve Girişimci Muhammed Gider’in otellere özel geliştirdiği “Otelike” aplikasyonu ise üçüncü oldu. Yarışma sonucunda birinciye 2 bin TL, ikinciye bin TL ve üçüncüye 500 TL para ödülü verildi.

3 GİRİŞİMCİYE ÖZEL ÖDÜL

Yarışmada ayrıca Barış Konca “Pin Smart”, Erhan Demircioğlu “Photosnow Smart Solar Panel”, Oğuzhan Uyanık da “İndirimde” projesi ile Girişimcilik Günü Özel Ödülüne layık görüldü.