BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HAVALİMANLARI, DENİZ LİMANLARI VE İSTASYONLARDA ÖNCÜ EKRAN ÇÖZÜMLERİ

ASTEL LED

İstanbul Havalimanı, Kuala Lumpur Havalimanı, Ankara Tren Garı, Port de Barcelona, Dalaman Havalimanı başta olmak üzere çeşitli havalimanlarında, limanlarda ve istasyonlarda işlevselliği ve görsel kalitesi yüksek çözümler sunan led ekran firmalarından Astel Led kendi markası Claro ve distribütörlüğünü yaptığı Absen, LG, Christie, Philips, Panasonic gibi dünya markaları ile sektöre çözüm sunuyor.

Akıllı ulaşım sistemleri seyahat konforunu, hızını ve güvenliğini arttırmak açısından ciddi önem taşıyor. Led ekranlar da bu ulaşım sistemlerinin görüntü sistemi tarafındaki en etkili iletişim aracıdır. Büyük yüzölçümlerinde, operasyonların kusursuz işlemesi, trafiği doğru yönlendiren üniteler ile, yolcuların hedef noktalara ulaşmasının sağlanması esastır. Alanların ve limanların girişlerinde otopark yönlendirmeleri ile başlayan süreç, kontrol noktalarında yolcuların bilgilendirilmeleri, seyahatleri ile ilgili yönlendirilmelerin yapılması, seyahat öncesinde ve sonrasında ihtiyaçları yönünde sunulan reklam ve tanıtımlarla devam ediyor. Bu alanlar için reklam gelirleri de kuşku yok ki çok önemlidir.

Bu bilgilendirmeler ve tanıtımlar genel bilgi akışı sunmalarının yanısıra akıllı teknolojiler sayesinde yolcuları bireysel olarak tanımlayarak kişisel zevklerine ve ihtiyaçlarına yönelik bilgi akışı da sunar.

GÜN IŞIĞINDA YÜKSEK GÖRÜNÜRLÜK

İnovatif ve standardı yüksek Claro led ekranlar, yolcuların seyahatleri sırasında hızlı bilgilendirilmeleri, yönlendirmelerinin doğru şekilde yapılmasında büyük rol oynar. Ayrıca bekleme sürelerinde yararlanabilecekleri imkanlardan etkin şekilde haberdar olmalarını sağlayan uygulamaları sunar. Seyahatin yönetiminin ve takibinin yapıldığı kontrol odası ve kule sistemlerinde de yine bu led ekranlar baş roldedir. Gün ışığında dahi görünürlüğü yüksek, tüm ortam koşullarına dayanıklı led teknolojisi istenilen form ve ebatlarda herhangi bir ölçü sınırlaması olmaksızın kurulabilir olması, yeni nesil akıllı ekran özelliklerine sahip olması ve 7/24 çalışma performansı ile alanlarda tartışmasız en iyi çözüm olarak yerini alıyor.

MESAJ YOLU İLE ARIZA BİLDİRİMİ

Claro led ekranlar dünyanın her yerinden farklı kitlelere erişim ve geri bildirimler kazandırır. Bu iletişim güçlü ve efektif olmakla beraber aynı anda milyonlarca yerli ve yabancı yolcuya ulaşma imkanını da beraberinde getirir.

Akıllı yönetim panelleri sayesinde, kontrol odalarından yapılan takiplere ek olarak uzaktan izlenebilir ve yönetenilebilir. Bu sayede ekranlar üzerinde oluşabilecek her hangi bir arıza yada ekranlarda meydana gelen olağan dışı ısı yükselmesi, kablo yada konnektörlerin üzerinden çıkarılması yada çıkması, ortamda nemin yükselmesi gibi durumlarda, bölgeye gidilmeden, anında yetkililere mail ve mesaj yolu ile arıza bildirimi yapabilir.

Astel Led’in en yeni ve teknolojik olarak en sofistike havalimanlarından olan İstanbul Havalimanı bünyesindeki 53.000m2 alana sahip, dünyanın en büyük duty-free alanına Sistem9 iş birliği ile kurduğu Absen ve Claro marka led ekranlar ve globalde tanınmış mağazalara kurduğu ekranlar olmak üzere toplamda 1000 m2 nin üzerindeki led ekran sistemleri, yolculara eşsiz seyahat deneyimi sunmayı hedefleyen havalimanının ve iş ortaklarının aktarmak istediği mesajları en etkili şekilde iletilmesini sağlar.

120’ŞER METREKARELİK ULTRA PARLAK DEV LED EKRANLAR

İstanbul Boğazı’ndan esinlenirek tasarlanan Bosphorus alanında yer alan 300 metre uzunluğundaki kıvrımlı led ekran ile onu takip eden iki yöndeki dev façade ekranlar yüksek çözünürlüklü ve parlak ekrana sahip. Doğu ve batı yönünde asılı şekilde kurulmuş olan 120’şer metrekarelik ultra parlak dev led ekranlar ise yolcuların ilgisini çekiyor. Alanda yer alan asimetrik ekranlar dekorasyona farklılık katarken, yolculara görsel olarak ulaşarak, gösterilmesi planlanan içerikleri de iletiyor.

2019 yılı itibari ile yenileme projesine giren Kuala Lumpur havalimanı yolcu bilgilendirmeleri ve tanıtımları için Türk markası olan Claro marka led ekran sistemlerini tercih eden havalimanları arasında yerini aldı. Kuala Lumpur havalimanı terminal girişlerine kurulan kiosk ekranlar, en yeni yüksek çözünürlüklü dış mekan teknolojisine sahip. 3 mm piksel aralığı ve 5000 nit parlaklığının yanı sıra her hangi bir cam kaplaması olmadan Malezya’nın 30 derecelerin altına inmeyen yüksek sıcaklık ve yüksek nem koşullarına uygun performans sunuyor.

İspanya’nın 2000 yıllık geçmişe sahip, en büyük ticari ve yolcu limanı aynı zamanda da Avrupa’nın ve Akdeniz’in en büyük limanlarından biri olan Port de Barcelona’ya kurulan Claro led ekranlar liman girişinde ve liman önündeki cadde boyunca yer alarak seyahatler hakkında bilgi akışı sağlıyor.