BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

G+M PROFESYONEL SESLENDİRME VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ

Can ÖNDER, Kıdemli Satış Destek Uzmanı EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri olarak temsilcisi olduğumuz İsviçre’nin önde gelen seslendirme ve acil anons sistemleri üreticisi G+M Elektronik AG, tüm ürünlerini İsviçre’deki fabrikasında üstün kalite standartları ile üretiyor. 50 yıllık tecrübesi ile dünya çapında pek çok referans projelere imza atan G+M, modüler ve esnek yapısı sayesinde projenizin ihtiyacına göre özel çözümler sunabiliyor.

Seslendirme ve acil anons sistemleri, oteller, rezidanslar, havalimanları, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, endüstriyel tesisler gibi binalarınızda, acil durumlarda sesli tahliye, acil anons ve müzik yayın amaçlı olarak kullanılırlar.

Temsilcisi olduğumuz İsviçre’nin önde gelen seslendirme ve acil anons sistemleri üreticisi G+M Elektronik AG, tüm ürünlerini İsviçre’deki fabrikasında üstün kalite standartları ile üretiyor. 50 yıllık tecrübesi ile dünya çapında pek çok referans projelere imza atan G+M, modüler ve esnek yapısı sayesinde projenizin ihtiyacına göre özel çözümler sunabiliyor.

EN54-16, EN54-24 ve EN 50849 sertifikalı olarak üretilen yangın alarm acil durum anons sistemlerinin yanı sıra, tek veya çok kanallı müzik yayınları, canlı veya kaydedilmiş genel amaçlı anonsların yapılması, zaman ayarlı anons/zil/çan, reklam anonsları gibi farklı uygulamalara uygun geniş bir ürün programı bulunuyor.

MODÜLER YAPI VE SINIRSIZ GENİŞLEME KAPASİTESİ

G+M Elektronik APS serisi, modüler ürün çözümü ile orta ve büyük ölçekli tüm projelerde sınırsız genişleme imkanı sunuyor. Projenizin ihtiyaçları ve taleplerinize göre 100’ün üzerinde farklı modül ile her projeye özel sistem yapılandırılması yapılabiliyor. İleriye dönük sistem genişletmeleri ilave modül ve amplifikatörler eklenerek minimum maliyetle gerçekleştirilebiliyor.

DİJİTAL 100V TEKNOLOJİSİ VE IP LAN AĞ BAĞLANTISI

Dijital 100V amplifikatörler kullanılarak uzak mesafelerde dahi minimum güç kaybı sağlanır ve amplifikatör gücünden tasarruf ediliyor. Bununla birlikte, yatay olarak dağılmış büyük tesislerde, hoparlör hattı mesafelerinin fazla olması, hem hattın sonunda amplifikatör gücünün azalmasına hem de kablo maliyetinin artmasına sebep olacağından, bunun önüne geçmek sistem merkezinin sahaya dağıtılması ile mümkün olacaktır. Sistem IP LAN bağlantısıyla, ister tek bir noktadan merkezi olarak ya da proje içinde dağıtılmış ve her biri IP ağ üzerinden haberleşecek şekilde projelendirilebiliyor. IP ağ bağlantısı sayesinde sistemde herhangi bir noktada mikrofon istasyonu kullanılabilir, bilgisayar ile uzaktan izleme ve kontrol sağlanabiliyor.

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ İLE EN54-16 UYUMLU ENTEGRASYON

EN54-16 standardı sertifikasına sahip APS sistem modülleri sayesinde tüm sistem sürekli olarak izlenir ve iletişim ve sistem durumundaki herhangi bir arıza hemen kullanıcıya raporlanıyor. Bu sayede sistemin merkezi işlemcisinde, amplifikatörlerinde, anons istasyonlarında ve hoparlör hatlarında oluşabilecek her türlü arıza anında tanımlanabiliyor ve arıza anında hemen yedek sistemlerin devreye girmesi sağlanıyor. Yangın alarm sistemleri ile EN54-16 standardına uygun olarak, standart röle tabanlı entegrasyonun yanı sıra yazılımla entegrasyon imkanı da bulunuyor.

DİJİTAL SİNYAL İŞLEME TEKNOLOJİSİ (DSP)

DSP teknolojisi sayesinde çok üst düzeyde ses kalitesi ve anlaşılabilirlik sağlanıyor.

Dinamik Tepki: Ani ses yükselmelerini ve çok düşük ses seviyelerini ideal seviyede dengeliyor.

Eko Engelleme: Hoparlörler arası ses gecikmesinden kaynaklı ekoyu engellemek için dinleyiciye olan mesafesine göre farklı hoparlörlere çeşitli gecikme zamanları uygulanıyor.

Ekolayzer: Kullanım alanları ve mekânlara göre uygun ses frekansları, bas ve tiz ayarı yapılabiliyor.

Ses Seviyesi Sabitleme: Her mekânın boyutlarına ve acil anons durumuna göre her kanal için ayrı ayrı ses seviyesi sabitlenebiliyor. Bu sayede her yapıya özgü müzik ve acil anons ses seviyeleri belirlenebiliyor.

HARİTA DESTEKLİ DOKUNMATİK KULLANICI ARAYÜZÜ

APS Sistemi IP ağ bağlantısı sayesinde sistem ağı üzerinden herhangi bir yerden bilgisayar üzerinden izlenebilir ve kontrol edilebiliyor. Dokunmatik ekran ve harita desteği sayesinde çok kullanışlı ve basit bir kullanıcı ara yüzü sunuyor.

APS SİSTEM SERİSİ

 • Sınırsız genişleme kapasitesine sahip modüler yapı
 • Dijital 100V sistemi ile çalışan Class-D amplifikatörler
 • Yangın ihbar sistemleri (EN54-16) ve bina yönetim sistemleri ile entegrasyon
 • Class-A (Loop) ve standart Class-B hoparlör kablolamasını destekleyen yapı
 • IP altyapısı üzerinden network edilebilen, süpervize sistemler
 • Dijital sinyal işleme (DSP) teknolojisi
 • Programlanabilir İtfaiyeci Mikrofon Üniteleri
 • İzlenebilir EN 54-16 Onaylı Akü Şarj Üniteleri

VA-500 ACİL ANONS SİSTEMİ

Küçük ve orta ölçekli tesisler için ekonomik çözüm sağlayan VA-500, kompakt yapıda, duvara monte edilebilen, tüm gerekli fonksiyonları ve bileşenleri içinde barındıran bir sistemdir. APS ile olduğu gibi, VA-500 ile de üniteler arası network yapılarak, sahaya dağıtılmış sistem merkezi çözümü sağlanabiliyor.

 • Tüm bileşenleri süpervize, EN54-16 uyumlu
 • 500W amplifikatör (Bir yedek amplifikatör)
 • 6 zon çıkışı
 • 36 zona kadar network çalışma
 • Dahili önceden kaydedilen anonsların yer aldığı anons modülü
 • Dahili izlenen yedek güç kaynağı
 • Dahili anons mikrofonu
 • Dokunmatik ekran özellikli anons mikrofon opsiyonu

ANONS VE MİKROFON KONSOLLARI

 • Projenin ve müşterinin ihtiyacına göre tümü programlanabilir farklı düğme sayısı yapılandırmaları
 • IP LAN ağ bağlantısı çıkışlı
 • Gelişmiş ses kalitesi

EN54-24 HOPARLÖRLER

Tümü EN54-24 sertifikalı, seramik terminalli, dahili veya harici izolatörler ile kullanılabilen, metal veya ABS malzemeli, farklı güç kademelerinde çalışabilen, farklı montaj şekillerinde hoparlör çeşitleri mevcuttur.