BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Destinasyon Kontrol Sistemleriyle Asansörlerin Kapasitesi Ve Performansı Artıyor

Haldun Ulusoy, KONE Türkiye Genel Müdürü

KONE Access asansörler ve yürüyen merdivenler için, kesintisiz insan akışı, gelişmiş güvenlik, esnek ve modüler çözümlerle değişen ihtiyaçlara kolay uyum sağlama, tek noktadan tek sistemle basit planlama, montaj ve işletme, farklı erişim kontrol sistemleriyle entegrasyonda seçim özgürlüğü gibi faydalar sunuyor.

KONE’nin destinasyon kontrol sistemleri, bir yandan asansör kapasitesi ve performansını geliştirirken diğer yandan binalardaki konforu da büyük oranda artırıyor. Kullanıcıların en uygun asansöre yönlendirilmesi sayesinde kabinlerin kalabalıklaşmasını önlüyor. KONE turnike çözümleri de destinasyon ve erişim çözümleriyle entegre edilerek tutarlı tasarım, esnek kişiselleştirme özellikleri ve ziyaretçiler ile son kullanıcılar için geliştirilmiş bir konfor sağlıyor. Şık olduğu kadar kullanım kolaylığı da sunan kabin ve destinasyon işletim panelleri, üstün tasarım özellikleri ile lobilerin görünümünü geliştiriyor. Sisteme dahil olan erişim yönetim aracı, kullanımı kolay arabirimi sayesinde bina erişimi üzerinde tam kontrol sahibi olunmasını sağlıyor. Erişim kartı okuyucuları, kapıların veya asansör iniş çağrı istasyonlarının yanına monte edilebiliyor. Ayrıca, asansörlerin çalışma panelleri ve turnikeler ile entegre edilerek son kullanıcıların erişim kartlarını okutarak hedef katını aynı anda seçebilmelerini sağlıyor. Binadaki kişilerin akışını geliştirmek için de erişim kontrol sistemi, destinasyon kontrol sitemleri ile bütünleştirilebiliyor.

Haldun Ulusoy, KONE Türkiye Genel Müdürü “Gittikçe kentleşen bir ortamda insanların binaların içinde sorunsuz, güvenli, rahat ve bekleme olmaksızın hareket etmelerini mümkün kılan çözümler geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

KONE’nin Türkiye Genel Müdürü Haldun Ulusoy geliştirdikleri KONE Access çözümünün, bir yandan kesintisiz bir insan akışı temin ederken diğer yandan azami güvenlik sağlamak için asansörler, bina kapıları ve turnikelere sorunsuz entegre edilebilen bir erişim kontrol sistemi sunduğunu söyledi. Ulusoy “Bina sakinleri asansör çağırmadan önce erişim kartlarını destinasyon kontrol paneline entegre bir kart okuyucuya okutuyor. Bu sayede erişim hakkı yalnızca kendilerine verilen kata güvenle ulaşıyor. Bu sistemle ayrıca hem erişim yönetimi hem de asansör çağrısı için entegre turnikeler de kullanılabiliyor. KONE Access çözümünde; bölge, zaman, tarih veya kişiye göre erişim profilleri de oluşturulabiliyor. Bireysel erişim haklarına göre kapı, turnike ve asansör erişimini kontrol etmek mümkün oluyor.

İzin verilen katlar, ana kat, erişilebilirlik özellikleri ve öncelikli asansör çağrıları da dahil, kullanıcı grubu veya bireyler için özel asansör çağırma özellikleri belirlenebiliyor. Gelişmiş konfor ve bina güvenliği için ziyaretçi erişimi de kolayca yönetilebiliyor” dedi.