BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ANAHTAR PRİZ TASARIMINDA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Artık konforlu ve kişiye özgün kullanım kolaylığı sağlayan yenilikçi mekanlar düzenleniyor. İnsanlar tasarruflu ve katma değeri yüksek zeki ve doğa dostu mekanlara yöneliyor. Modern veya klasik olsun, yapılarda tasarlanan her ayrıntının, mimari konsept ile aynı enerjiyi taşıması çok daha fazla önem arz ediyor. Kuşkusuz bunun önemli bir yanını mekanlara değer katan anahtar ve prizler oluşturuyor. Anahtar priz sektörü, son on yılda çok ciddi bir atılım yaptı.

Bu alana dönük üretim yapan firmalar, anahtar ve priz serilerinde yeni bir alternatif sunma, estetik ve teknolojik olarak farklı ve fonksiyonel bir ürün yaratma adına yeni ürünlerle karşımıza çıkıyor. Sadece elektriği yönlendiren bir araç olmanın ötesinde, mimari ve estetik açıdan da titizlikle düşünülerek tasarlanan anahtar ve prizler, değişik renk ve malzemeleriyle dekorasyonlar için kullanılabilirken, her ortama uygun çözümler yaratılabiliyor.

Birbirinden farklı tarz ve tasarımlarıyla anahtar ve prizler, barındırdıkları teknolojilerle birlikte modern çizgileri ve özgün tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Antibakteriyel ve çocuk korumalı özellikleriyle anahtar ve prizler, enerji sağlayan prizler, telefonu kolay şarj edebilme imkanı sunan prizler kullanıcılara tasarımın yanında güvenlik ve konfor da vaat ediyorlar. Günümüzde evlerin dekorasyonunda “kişiselleştirilebilir” ürünler öne çıkıyor. Kişisel zevkleri ön planda tutan, kullanıcıların karakterlerini yansıtan mekanlar özgün bir atmosfer yaratarak kullanıcılara ayrıcalık sağlıyor. Dekorasyondaki küçük detaylar da bu atmosferi tamamlamaya yardımcı oluyor.

Kişiye özel tasarımla kimliği yansıtan mekanlar çağımızın tasarım trendlerinden ilham alarak yaşam alanlarını yenilikçi bir yaklaşımla buluşturuyor. Yaratılan özgün tasarımlar ve teknolojik altyapı Türkiye’de anahtar/priz sektörüne güç katıyor ve iç pazardaki sağlanan büyüme dışarıya da yansıyor. Türkiye artık hem kendi firma ve markaları hem de yabancı oyuncularla birlikte anahtar priz sektöründe en önemli tasarım ve üretim merkezlerinden biri. Bununla birlikte akıllı evler ile birlikte standart anahtarların yerlerini akıllı anahtarlar almaya başlamıştır. Bunun yanında standart anahtar ve priz serileri de geçen zaman içinde tasarım ve kullanılan malzemeler ile farklılaştı.

Mimari açıdan evin yapısına uygun anahtarlardan, tamamen kişisel zevke göre hazırlanan anahtarlara kadar tasarımsal açıdan geniş bir çeşitlilik oluşturuyor. Çerçeveler istenen renk ve desende yapılabiliyor kullanılan malzemeler de plastik, cam, metal gibi farklılaşabiliyor. Akıllı anahtarlar da, aynı şekilde tasarım ve malzeme kalitesi açısından gelişiyor. Geleceğin modern evleriyle uyumlu hale geliyor. Biz de bu kapsamda yeni nesil teknolojilerle gelişen anahtar priz çözümlerini derledik.