BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

AKILLI BELEDİYE UYGULAMALARI

Her geçen gün akıllı teknolojilerin hayatımızın her alanına girmesiyle kamusal kuruluşlar özellikle belediyeler akıllı uygulamalar ile çözüm üretmeye başladı. Sektörün özel olarak çözüm ürettiği akıllı belediye uygulamaları hem belediyelerin hem de kamunun işlerini kolaylaştırıyor.

Teknolojideki dev hamlelerle her geçen gün daha “akıllı” hale gelen dünyamızda, kamu hizmeti sağlayıcıları arasında yer alan belediyelerin, teknolojiyi kullanarak vatandaşlara kesintisiz ve en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına son hız devam ediyor. Akıllı Belediyeler; su yönetimi, trafik, sağlık, güvenlik, enerji, perakendecilik, kamu hizmetleri ve bankacılık sistemleri gibi birçok alanda akıllı çözümler sunuyor. Bu bağlamda küreselleşen dünyanın temel taşlarından biri olan şehirlerimizin teknolojiye ve güncel gelişmelere uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları çözümler ve projeler daha akıllı yaklaşımlarla geliştiriliyor; birbirleriyle entegrasyonu çok daha etkinleşiyor. Akıllı Belediyeler, şehirleri teknolojik alt yapı ile donatmak ve teknolojiyi halka en iyi hizmeti verecek şekilde sunmak için özel sektörün de desteğiyle vatandaşın hayat standartlarını yükseltiyorlar.

Ülkemiz de de özellikle büyük şehirlerde akıllı belediye uygulamaları ve olumlu sonuçları ışığında hem uygulamaları kullanan vatandaşların hem de kamu çalışanlarının işleri kolaylaşarak zamandan tasarruf sağlanıyor. Bu anlamda sektöre çözüm üreten firmalar belediyelerin özel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilebilen çalışmalar yapabiliyorlar. Dünyada da yapılan akıllı belediye uygulamaları büyük bir örnek teşkil ediyor.

Akıllı şehir uygulamaları şehirlerin teknoloji desteğiyle kalkınmasını sağlıyor ve sunulan hizmetlerin kalitesini bir üst seviyeye taşıyor. Ulaşım, altyapı, enerji, çevre gibi pek çok yerel hizmet sahasında sunulan teknolojik çözümler ile kentin kaynakları minimum düzeyde tüketilmesini sağlarken aynı zamanda maksimum fayda sağlıyor. Ayrıca Türkiye’nin dünya kentleriyle rekabet etmesinde akıllı şehir yatırımları son derece önemlidir.