BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ACIBADEM KULUÇKA MERKEZİ AYDINLATMA TASARIMI

LAMP 83

Acıbadem Üniversitesi bünyesinde, sağlık sektörünün gelişmesine hizmet edecek teknoloji bazlı her türlü iş fikrini ve girişimi desteklemek amacıyla faaliyet gösteren Alaşehir’deki LAMP 83 markalı, antrasit renkte, farklı güç ve kullanım özelliklerine sahip, toplam 80 adet armatür kullanılarak aydınlatıldı.

Aydınlatmadaki kriterlerini ve LAMP 83’le gerçekleştirdikleri iş birliğini değerlendiren, Acıbadem Proje Yönetimi’nden Elektrik Mühendisi Sepken Çelik, “Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde girişimciler için projelerini gerçeğe dönüştürme sürecinde, eğitim ve seminerler, ofis, prototipleme ve atölye imkanları sunuluyor. Kuluçka Merkezi’nin iç mimari tasarımını, Norm Mimarlık kurucu ortağı Esin Tercan tamamladı. Kullanıcı odaklı olarak baktığımız aydınlatma tasarımında temel prensibimiz, kullanıcının kendisini iyi hissetmesidir.

Çalışma ve sosyal alanların iç içe geçtiği bu mekânda, bu hissi verebildiğimizi düşünüyorum. Ürün tipolojimizde görsellik ön planda oldu. Ürünlere ait kasa renk ve gövdeleri, tasarladığımız haliyle LAMP 83 firması tarafından hazırlandı. Görsel olarak mekâna uyum sağlayan ürünler, teknik olarak da istediğimiz özelliklerde üretildi. LAMP 83, teknolojiden de ödün vermeyerek gerek difüzör gerekse reflektör kombinasyonlarıyla ürünleri istediğimiz şekliyle hazırladı. Oldukça yüksek tempoyla çalışan tüm LAMP 83 ekibine teşekkür ederiz” dedi.

LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar ise; “Sağlık sektörünün en prestijli markalarından Acıbadem’e, uzun yıllardır aydınlatma çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. Acıbadem Proje Yönetimi ile yakaladığımız sinerji sayesinde, tıpkı bu kuluçka merkezi gibi birlikte pek çok özel projeye imza attık. Sağlık sektörüne yön verebilecek parlak fikirlerin oluştuğu böylesine bir merkeze, ışığımızla ilham veriyor olmak bizi memnun ediyor.’ dedi.

Kuluçka Merkezi

Kuluçka Merkezi’nin giriş bölümünde 12W gücünde, kamaşma seviyesi düşük ankastre spotlara yer verildi. Kare formda, yönlendirmeli spotlarla istenen ışığın tavandan güçlü ve doğru bir dağılımla istenen yere ulaşması sağlandı.

İç kısımdaki, yaya trafiğinin yoğun olduğu koridorlar ve sosyal alanlardaysa, aynı ürün ailesinden, 12W gücünde ankastre ve spot ürünlerden yararlanılarak, mekânın mimarisine uygun ve ihtiyaç duyulan ışık seviyesini karşılayan bir aydınlatma seviyesi yakalandı. Spot ürünler, DALI Dim özellikli elektroraylarla birlikte kullanılarak aydınlatma otomasyonuna uygun bir altyapı hazırlandı.

Çalışma alanlarındaysa, burada uzun süre geçirecek kişilerin görsel konforu gözetilerek, kamaşma önleyici özellikli, homojen bir ışık dağılımı sağlayan aydınlatma aygıtlarına ağırlık verildi. Bu bölümde, kırmızı iplik kaplı askı teli ve başlığıyla birlikte tamamen özel olarak üretilen opal camlı ve rozanslı sarkıt ürünlerle birlikte aynı alandaki masaların üst bölümde sarkıt lineer aygıtlar yer aldı.