BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

OTOMASYON SİSTEMLERİNDE DOKUNMATİK PANELLER

Dokunmatik teknolojiler dünyayı değiştiriyor. Tuşlardan ekranlara her gün daha fazla geçiş yapılıyor, yazılımla kullanıcı arasındaki etkileşim ilginç bir hal alıyor. Dokunarak her şeyi kontrol etmeye başlıyoruz. Bina otomasyon sistemlerinde senaryoların tasarlanması, izlenmesi ve kontrolünü sağlayan dokunmatik panellere bu sayımızda daha yakından bakıyoruz.

Bina otomasyon sisteminde kullanılan dokunmatik paneller geleneksel çözümlere oranla çok daha kullanışlı ve verimli bina yönetimi imkanı sunuyor.

Geliştirilen teknolojiler ve yazılımlar sayesinde bina faaliyetlerini kontrol etmek daha da kolaylaşıyor.

Firmaların sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek adına geliştirdikleri konsept ve dokunmatik operatör cihazlar tüm bina otomasyon sistemleriyle entegre edilebiliyor. Yüksek çözünürlüklü, geniş ekranlı ve akıllı telefon ve tabletlerle de entegre edilen sistemler yazılımsal anlamda da kolaylık sağlıyor.

Bu dokunmatik paneller birçok panelle de bağlantı kurabilmesi sayesinde etkili ve hızlı bir şekilde müdahale imkanı da sağlıyor. Windows, Mac, Linux gibi işletim sistemleriyle entegre bir şekilde kullanılabilen dokunmatik paneller tek bir noktadan kontrol sağladığı gibi birçok ekranda aynı anda ulaşım sağlayarak üretimde ve kontrolde de kolaylık sağlıyor.TEK TUŞLA YÖNETİM İMKANI

Özellikle gayrimenkul yatırımlarının arttığı ve güvenli ve kontrol edilebilir kentlerin ortaya çıkmaya başladığı günümüzde dokunmatik paneller pek çok işlevi yerine getiriyor. İnterkom fonksiyonlarından otomasyon senaryolarına kadar tek tuşla akıllı yapıların yönetimi bu ekranlarla gerçekleştiriliyor. Teknolojinin ilerleme hızına, kullanıcı ile etkileşim kuran tasarımlar eşlik ettiğinde, hayatı kolaylaştıran akıllı tasarımlar ortaya çıkıyor. Donanım özelliklerinin yanında kullanıcı dostu arayüzleri ve entegrasyon uyumlarıyla öne çıkan ekranlar, gelecekte de teknolojinin yüzü olacak.