BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ZORLU MİMARİ KOŞULLAR İÇİN YENİ AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ

SİMES

Simes, gömme armatür ailesini genişletti. Tüketicilerin gereksinimleri göz önünde bulundurarak, bu alandaki deneyimini kullanan marka, Zip Comfort ürün ailesini geliştirdi.

Simes, Zip Comfort ürün ailesi ile; parlamayı önleyen, açık havada en iyi performansı sunan bir kalite ile tüketici karşısına çıktığının altını çiziyor. LED’li armatürler, son derece küçük boyutlara ve yüksek parlaklığa sahip ışık kaynaklarıdır. Simes, Zip Comfort ile aşırı parlaklığa karşılık görsel konforu artırmayı hedefliyor.

Simes, yeni ürün ailesi ile LED ışık kaynağını, yarattığı sistemde geri plana konumluyor ve gömme armatür görünümünü yeniliyor. LED’in geri çekilmiş konumu sayesinde Zip Comfort, parlamayı önemli ölçüde azaltıyor ve ortaya ileri teknolojik bir sistem çıkıyor.

DIŞ MEKAN AYDINLATMASINDA ÜST DÜZEY VERİMLİLİK SAĞLANIYOR

Verimlilik açısından hassas değerlere sahip ürün ailesi, yüksek performans elde etmek için geliştirilirken, farklı boyutları ile her türlü mimari koşula cevap veriyor. Yuvarlak ve kare çeşitleri bulunan gömme armatürlerin, paslanmaz çelik ve siyah alüminyum seçenekleri bulunuyor.

Farklı optik sistemleri ve aksesuarları ile dar veya asimetrik açılar yaratabilen Zip Comfort, farklı lens ve reflektör parçalarıyla da yumuşak ya da dağınık ışık kaynağı oluşturmaya imkan tanıyor. COP (Chip on Board) LED özelliği ile dikkat çeken gömme armatürler, bu özellik sayesinde daha güçlü bir ışık veriyor ve verimliliği üst düzeye çekiyor.

Renk oluşturma endeksi, (CRI, Color rendering index) ise bir ışık kaynağının, nesnelerin renk tonlarını en gerçekçi ve doğal bir şekilde ortaya çıkarma yeteneğini gösteriyor. İç mekanlar için renk oluşturma endeksi standardı genellikle 90 iken, dış mekan uygulamalarında genellikle 80 veya 70 oranları kullanıyor. Zip Comfort ailesinin tüm versiyonları ise CRI 90’a sahip LED kaynakları ile donatıldı.

Simes, Zip Comfort ailesi ürünlerini 4000K, 3000K, 2700K olmak üzere toplam 3 farklı renk sıcaklığı ile sunuyor. Simes, doğru ışık verimliliği ve yüksek kalitede ışık deneyimi için Zip Comfort ürün ailesinin, bu alanda son çalışmaları olmadığını belirtiyor.