BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

SANAYİLERİN TEHLİKELİ ALANLARI İÇİN YENİLİKÇİ LED AYDINLATMA

EATON

Eaton ExLin lineer LED’leri endüstriyel müşterilere geleneksel florasan armatürlere kıyasla önemli maliyet tasarrufu sunan, yüksek güvenilirliğe sahip aydınlatma sağlıyor.

Enerji yönetimi şirketi Eaton, endüstriyel ve tehlikeli alanlarda aydınlatmada en son yeniliği olan Zone 1 ve 2 sertifikasına sahip Crouse-Hinds series CEAG ExLin lineer LED’lerini endüstriye sundu. Patlamaya karşı korumalı LED armatürü, endüstriyel müşterilere geleneksel florasan armatürlere kıyasla önemli maliyet tasarrufu sağlayabilen, yüksek güvenilirliğe sahip enerji tasarruflu aydınlatma sağlıyor.

Eaton IEC pazarlama direktörü Andrew Agan, “Zorlu ve tehlikeli ortamlar için geniş bir çözüm portföyü ile Eaton, müşterilerin tesislerini modernleştirmelerine, kesintisiz operasyonları ve artırılmış üretkenliği desteklemelerine yardımcı olmak için derin bir uzmanlık uyguluyor” dedi. “Yeni CEAG ExLin LED lineer armatürlerimiz ile endüstriyel müşteriler, aydınlatma sistemlerinin ihtiyaç duyduğu toplam maliyeti, enerji verimliliğini ve bakımını iyileştirebilirler.”

Eaton’ın zorlu ve tehlikeli alanlar için geniş kapsamlı çözümlerinin bir parçası olan ExLin armatürleri, patlayıcı ortamlarda kullanılan ekipman için Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve Avrupa Birliği (IECEx ve ATEX) standartlarına uygundur. Eaton’ın ExLin LED lineer armatürleri, 2×18 watt (W), 2x36W ve 2x58W tehlikeli alan florasan armatürlerinin yerini almak üzere tasarlandı. ExLin hafif ve -40 santigrat derece (ºC) ila 55ºC çalışma sıcaklığına sahip. Ek olarak, Eaton’ın özel optiği, gereken armatür sayısını azaltma potansiyeli ile gerektiğinde ışığı sağlamak için ışık dağılımını iyileştiriyor.