BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“AYDINLATMA YAPARKEN ÖNCELİĞİMİZ ENERJİ VERİMLİLİĞİ”

LAMP 83

Uzun yıllardır Rönesans Holding’in AVM aydınlatması projelerini üstlenen LAMP 83, İstanbul Küçükyalı’daki Hilltown AVM’nin iç mekan aydınlatmasını gerçekleştirdi.

Çevreci tasarımı ve yakaladığı enerji verimliliği sayesinde LEED Gold sertifikası alan ilk AVM olan Hilltown’ın aydınlatmasında, LAMP 83’ün İSO’dan enerji verimliliği ödülüne sahip olan A++ seviyesindeki ürünleri kullanıldı. Hilltown AVM’nin iç mekan aydınlatması için, Rönesans Gayrimenkul’ün mimari ekibi ile birlikte çalışan LAMP 83, mimari konsepte bağlı kalarak, AVM’nin her alanı için ayrı ayrı aydınlatma konseptleri oluşturdu. Projede, ağırlıklı olarak, enerji verimliliği ödüllü SILVER ve ARK ürün ailelerinin mekanlara göre uyarlanmış versiyonları kullanıldı. AVM’nin aydınlatılmasında farklı mekanların aydınlatma tasarımları ve aydınlık seviyesi ihtiyaçlarına göre, gövde formları, LED gücü ve reflektör açılarının değiştirilmesiyle ortaya çıkan 30 farklı versiyondan, toplamda 4.250 adet LAMP 83 ürünü kullanıldı. Hilltown AVM’de yapılan aydınlatma çalışmasını yorumlayan LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar, “Rönesans Gayrimenkul ile AVM aydınlatması konusundaki işbirliğimiz, on yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Hepsi birbirinden farklı tasarıma sahip olan her AVM için, konsepte göre tamamen farklı çalışmalar yapıyoruz. AVM’leri aydınlatırken, aynı anda hem AVM’nin mimari çizgisini ışıkla tamamlamanız, hem ziyaretçiler için görsel açıdan konforlu ve homojen bir aydınlatma yakalamanız, hem de tüm bunları yaparken enerji verimliliğini ön planda tutmamız gerekiyor. LAMP 83’ün konusunda uzman ışık tasarımı ekibi, esnek ve hızlı üretim yapabilme kabiliyeti ve A++ enerji etiketine sahip çok verimli ürünlerini birleştirerek, tüm bu ihtiyaçların ideal kesişim noktasını yakalayabiliyoruz. Ortaya çıkan sonuçlardan müşterimizin de memnun olması, bir bakıma ışık mühendisliğini doğru yaptığımızı gösteriyor. Rönesans Gayrimenkul ile olan işbirliğimiz, yeni AVM aydınlatması projeleriyle beraber, bu yıl da devam edecek” dedi.