BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

AYDINLATMA OTOMASYONU ÇÖZÜMLERİ

PANASONIC

Elektrik anahtarı ve priz sektörüne çözüm üreten Panasonic Life Solutions Türkiye, akıllı bina otomasyon çözümlerinde de standartları değiştirmeye hazırlanıyor. Thea IQ akıllı bina sistemi içinde kullanılabilen aydınlatma otomasyonu özelliği ile şimdi tüm binalara esneklik ve fonksiyonellik sunuyor.

Teknoloji, hayatımızı her geçen gün daha da kolaylaştırıyor. Artık evlerin ışıkları programlanan saatte otomatik olarak yanıyor, ışık alan noktalar ise hava kararana kadar devre dışı kalarak tasarruf sağlıyor. Panasonic Life Solutions Türkiye’nin aydınlatma otomasyonu çözümleri, hem evin içindeki hem de bahçe ve terastaki aydınlatmaları bir tek noktadan yönetebilmeyi mümkün hale getiriyor. Aynı zamanda programlayarak her gün düzenli olarak hava kararınca, istenilen yerlerin aydınlatılmasını sağlamanın en pratik yolunu sunuyor. Thea IQ aydınlatma otomasyonu teknolojisi, ışığı algılıyor ve ona göre çözümler geliştiriyor. Örneğin, gün ışığı varken bahçe ve teras gibi dış alanlarda aydınlatma sistemini devre dışı bırakarak enerji verimliliği sağlıyor. Öte yandan, hava karardığında istenilen noktalardaki aydınlatma sistemini otomatik şekilde devreye sokarak, hayat konforunu yükselttiği gibi kullanıcı evde yokken de güvenlik sağlıyor. Evlerde olduğu gibi ofis, kamu binaları, hastane, endüstriyel tesisler ve ortak alanlarda DALI ile çalışan aydınlatma ekipmanları da Thea IQ ürünleri tarafından kontrol edilebiliyor. Thea IQ otomasyon anahtarları, sahip olduğu modüler yapı sayesinde, tek bir çerçeve içinde otomasyon anahtarı, termostat, klasik anahtar ve priz gibi ürünlere erişim sağlıyor. Ayrıca Panasonic Thea markasının sahip olduğu geniş renk ve metal, plastik, ahşap, cam çerçeve seçeneklerinin hepsi Thea IQ otomasyon anahtarları için de seçilebiliyor.