BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“AYDINLATMA İLE ORTAMIN KARAKTERİNİ BELİRLEYEBİLİRSİNİZ”

OSRAM

OSRAM, seçici bir kurulun onayıyla belirlenen inovatif ürünlerin sergilendiği Architect@Work Fuarı’na katıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen fuarda, Endüstriyel Tasarımcı Utku Başkır’ın OSRAM’ın yeni LED ürünleriyle hazırladığı tasarımlar ziyaretçilerden beğenisine sunuldu.

Mimar, iç mimar ve tasarımcıları yeni malzemelerle buluşturmak hedefiyle 14 ülkede 25 farklı şehirde düzenlenen Architect@Work bu yıl İstanbul’da 4. kez düzenlendi. Mimar ve iç mimarlardan oluşan seçici kurulun onayından geçen inovatif ürünlerin sergilendiği organizasyon, 1-2 Kasım tarihleri arasında hem Türkiye’den hem de dünyadan mimarları, iç mimarları, tasarımcıları ve yapı uzmanlarını inovatif ürünlerle buluşturdu. Fuarda proje partneri Arkilight ile yerini alan OSRAM, teknoloji ve inovasyonu bir araya getiren yeni nesil aydınlatma ürünlerini sektör profesyonellerine sergiledi.

Işık ve mimarinin etkileşimi, ışığı algılamanın ötesine taşır. OSRAM’ın LED aydınlatma ürünleri, modülleri ve sistemleri aynı zamanda aydınlatmanın kontrolünde de yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Architect@Work’te OSRAM Back LED modülleri ve TRAXON (bir OSRAM Şirketidir) 64 Pixel board ürünleri kullanılarak tasarlanan, mermer ve ayna arkasından aydınlatma örnekleri ziyaretçilere sunuldu. Normal boyutlarında ışık geçirmeyen bir malzeme olan Carrara mermeri inceltilip lamine edilerek ışık geçirebilir hale getirildi ve 64 Pixel board modüller ile 1 metre x 1 metre boyutlarında bir gizli ekran yaratıldı. Mermer yüzeyde oluşturulan renkler ve efektler profesyoneller tarafından incelendi. TRAXON 64 Pixel Board, 25cmX25cm ölçüleri içinde 64 adet ayrı kontrol edilebilir ultra parlak LED noktasından oluşuyor ve sınırsız metrekarede düşük çözünürlüklü ekranlar yaratılabiliyor.

Ambiyans aydınlatması olarak da kullanılabilen TRAXON 64PXL Board’lar değişik ebatlardaki ilave modüller ile şekilden bağımsız olarak farklı ekran tasarımlarını mümkün kılıyor.

Mekanlarda ve dış cephelerde kesintisiz aydınlatma sağlayan OSRAM Diffuse flex serisi, LED ışık kaynağı noktaların görünmemesi özelliğine sahip. 2020’de çıkacak olan yeni seri Black Diffuse serisi ise kapalı konumdayken siyah görünümü ile mimariye entegre olacak ve siyah cephelerde görünmez olabilen bir aydınlatma tasarıma imkan sağlıyor.