BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Regent Lighting, Light Pad İle Işığı Yeniden Yorumluyor

LAMP 83

LAMP 83’ün Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği REGENT Lighting’in yeni serisi LIGHTPAD, doğru bir aydınlatma için gerekli koşulları sağlamasının yanında, farklı yerleşimlere kolayca uyum sağlayabilen yapısıyla da, ofislerde ışığın özgürce ve verimli şekilde kullanıldığı ideal bir çözüm sunuyor.

Lightpad, tek bir stant üzerinde duran bağımsız ve modüler tasarımı sayesinde, geniş bir masa konfigürasyonuna uyacak şekilde hizalanabiliyor. Armatür, üç farklı başlığı sayesinde, tek ya da dört kişilik iş istasyonlarında, çift asimetrik ışık da dahil olmak üzere farklı homojen ışık dağılımlarının direkt ve endirekt olarak optimum seviyede elde edilmesini sağlıyor. Serinin “Tunable” versiyonuyla, farklı aydınlatma senaryolarını da uygulayabilmek mümkün olabiliyor. Güneş ışığından yeteri kadar faydalanamayan mekanlarda, insan biyoritminin ihtiyaç duyduğu aydınlık seviyesini sağlamayı amaçlayan “İnsan Odaklı Aydınlatma”nın dahil edilebildiği bu senaryolar, mobil cihazlarla kontrol edilerek kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Android ve İOS uyumlu çalışan özel mobil aplikasyonla, doğal güneş ışığı ve iş modu seçenekleriyle birlikte sıcak beyazdan soğuk beyaza uzanan renk sıcaklık değerleri seçilerek otomatik veya kişiselleştirilmiş aydınlatma tercihleri uygulanabiliyor.

LAMP 83’ün Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Regent Lighting’in yeni serisi Lightpad, doğru bir aydınlatma için gerekli koşulları sağlamasının yanında, farklı yerleşimlere kolayca uyum sağlayabilen yapısıyla da, ofislerde ışığın özgürce ve en verimli şekilde kullanıldığı, ideal bir çözüm sunuyor.

Kullanım Alanları:

LIGHTPAD Serisi; mimarlık ve çizim ofisleri, açık ve masa paylaşımlı ofisler, eğitim kurumları gibi alanlarda kullanılabiliyor.

Temel Özellikleri:

  • Çift asimetrik ışık dağılımıyla ofislerde homojen ve gölgesiz aydınlatma
  • Aynı renk sıcaklığında direkt ve endirekt aydınlatma seçeneği
  • Bir stant üzerine 4 adede kadar armatür başlığı monte edebilme
  • Sadece 19 mm’lik ultra ince gövde tasarımı, 2000 mm gövde boyu
  • 119 lm/W’a kadar ışık verimi
  • 200-14.400 lümen arası ışık akısı, 2700-6500K (CCT) ışık renk sıcaklığı
  • 74-142W, L90 50.000 saat ömürlü LED, CRI ≥80
  • Ofis aydınlatması için uygun (UGR)