BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Modernizasyon İle Değişen Asansör Sistemleri

Kone

Kone modernizasyon çözümleriyle, asansörün güvenliğini, performansını ve görünümünü geliştirmenin yanı sıra enerji maliyetlerini de düşürüyor.

Zaman değişiyor, teknoloji gelişiyor ve hayat konforu yükseliyor. Bugün, özellikle şehirlerde binaların ayrılmaz bir parçası olan asansörler de bu gelişimin öncülüğünü gerçekleştiriyor. Eski binalarda bulunan ve neredeyse binalarla yaşıt olan asansörlerin de artık değişmesi ya da modernize edilmesi gerekiyor.

Kone, herkes teknolojinin konforundan ve sunduğu güvenli yolculuklardan yararlanabilsin diye binaya ve bütçeye özel çözümler sunuyor.

Asansörün kullanıcı güvenliğini tehlikeye atması, küçük ve dar bir kabine sahip olması, katlar arasında oldukça yavaş hareket etmesi, sık sık arızalanması ve iniş katıyla aynı seviyede durmaması, onun modernize edilme zamanının çoktan geldiğini gösteriyor. Kone modernizasyon çözümleri, asansörün güvenliğini, performansını ve görünümünü geliştirmenin yanı sıra enerji maliyetleri de düşürüyor. Profesyonel şekilde yönetilen modernizasyon süreci, bina sakinleri ve ziyaretçileri için rahatsızlığı en az düzeye indirirken hayat konforunu da yukarıya taşıyor.

Kone’nin tam asansör değişimi çözümleriyle asansör kabininde %50’ye varan daha fazla alana sahip olmak mümkün oluyor.

Daha Yüksek Performans

Modernize edilen asansörler, mevcut asansörden daha az bekleme süreleri ve daha az arıza ile farkını hemen gösteriyor. Yeni ve güncel bir asansör kontrol biriminin yanı sıra uzun ömürlü ve enerji tasarruflu son teknoloji kaldırma makinesiyle daha az onarım ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Kullanıcılar da güvenilir, şık, kullanımı kolay asansör kapıları ve sinyalizasyon sistemleriyle modernizasyonun sunduğu faydaların keyfini çıkarıyor.

Geliştirilmiş Güvenlik Özellikleri

Yenilenen ekipmanlar, asansörlerin daha güvenli olmasını sağlıyor. Böylece bina içi erişimde kullanıcılar daha rahat oluyor. Kone, modernizasyon ile daha iyi çalışan kabin kapıları, sahanlık zemini ile asansör kabin zemini arasında hassas hizalanma, daha iyi görüş imkanı ve güvenlik hissi sunan gelişmiş aydınlatma özelliklerini sunuyor. Ayrıca kabin içinde iki yönlü iletişim sistemi, elektrik kesintileri için acil güç kaynağı ve çok daha fazlası sayesinde bina sakinleri çeşitli alanlardaki geliştirilmiş güvenlik özelliklerinden yararlanıyor. Modernizasyon çözümleriyle değişen kabin tasarımları Kone, modernizasyon çözümleri ile asansörlerin tasarımını da değiştirerek binalara fark katıyor ve her kullanımı hoş bir deneyime dönüştürüyor. Asansörler ağırlığı artmadan şık, sağlam ve temizlenmesi kolay malzemelerle yenileniyor. Güçlü marka, asansör tasarımlarında birbirinden farklı tarzlarda birçok alternatif kabin içi düzenlemeleri sunuyor. Ayrıca dileyenler, hazır kabin tasarımlarında değişiklikler yapabiliyor ya da tercihlerine uygun malzeme ve aksesuarları karıştırıp eşleştirerek tamamen kendi tasarımlarını da oluşturabiliyor. Daha geniş ve konforlu kabinler Kone’nin tam asansör değişimi çözümleriyle asansör kabininde %50’ye varan daha fazla alana sahip olmak da mümkün oluyor. Bu sayede asansöre tekerlekli sandalye ya da bebek arabalarıyla girişi kolaylaştıran daha geniş açılır kapılara sahip olunabiliyor.