BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

MİLAS BODRUM HAVALİMANI’NA İLERİ TEKNOLOJİLİ ERİŞİM ÇÖZÜMLERİ

KONE

Yılda 3 milyona yakın yolcuya hizmet veren Milas Bodrum Havalimanı’nda toplam 28 adet Kone MonoSpace asansör ve 18 adet de Kone TravelMaster yürüyen merdiven erişimde konfor sağlamak üzere hizmet veriyor.

Makine dairesiz çalışan Kone MonoSpace asansörler, saniyede 2,5 metre mesafe kat ediyor. 90 metre yüksekliğe ve 2.500 kiloya kadar yolcu taşıyabiliyor. Ayrıca 33 kişi yolcu kapasitesi ile de öne çıkıyor. Enerji tüketimi açısından etkin çalışmaya yönelik kaldırma teknolojisi, aydınlatma ve hazırda bekleme çözümleri ile eko-verimlilik sağlıyor. Asansör teknolojisi ve her montaj sonrasında gerçekleştirilen kalite testleri sayesinde, sarsıntısız ve sessiz çalışma özelliği ile seyir konforu yaratıyor.

Yürüyen Merdivenlerde Özel Tasarım Ve Yüksek Güvenlik

Kone’nin ileri teknoloji ile ürettiği TravelMaster yürüyen merdiven ve yollar; özel tasarımları, güvenlik standartları ve sağladıkları enerji verimliliği ile dikkat çekiyor. Yenilikçi ve çekici aydınlatma çözümleri, aynı zamanda yolcu yönlendirme özelliklerini ve güvenliği de geliştiriyor. Yürüyen merdiven ve yollarda ileri güvenlik teknolojileri kullanan Kone, tarak plakası, darbe algılama anahtarları ve yolculara yönelik acil durdurma düğmeleri ile özel güvenlik önlemleri sunuyor. Ürünlerdeki akıllı çalışma modları ve inverterler, enerji tüketimini farklı yük koşullarında optimize ediyor.