BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI’NDA MOBİLİTE ÇÖZÜMLERİ

THYSSENKRUPP ELEVATOR

Altı piste ve yıllık 200 milyon kişi kapasiteye sahip İstanbul Yeni Havalimanı’nın, yapımının tamamlanmasıyla birlikte dünyanın en büyük havalimanı olması planlanıyor. Havalimanının tam operasyonel kapasitesiyle çalışabilmesi için Thyssenkrupp Elevator’ın yolcu köprüleri ve asansörleri yolculara, güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunuyor.

 

Thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “İstanbul Yeni Havalimanı, bizim için çok önemli bir proje. Bu proje, hem İstanbul’un ihtiyaç duyduğu büyük havalimanını inşa etmek hem de dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca yolcuya yeni nesil bir seyahat deneyimi yaşatmak anlamına geliyor. Projenin hayata geçirilebilmesi için kısa bir süre içinde birinci sınıf ekipman, hızlı teslimat ve karmaşık çözümler üretmemiz gerekti. Havalimanı çözümleri konusunda sahip olduğumuz uzmanlığımız ve yüksek disiplinli ekiplerimiz sayesinde, tüm ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılayacak ve havalimanı içerisinde sorunsuz ulaşıma olanak tanıyacak paket hizmetimizi geliştirdik” dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki yolcu biniş köprüleri, şirketin İspanya Mieres’de bulunan fabrikasında üretilerek kurulum çalışmalarının başlaması için 2017 yılında İstanbul’a getirildi. 50 kilometrekareden daha büyük bir şantiye alanında 33.000 çalışanla birlikte yer alan Thyssenkrupp Elevator 27 ay gibi kısa bir sürede çalışmasını tamamladı. Aynı zamanda yolcu biniş köprülerinin bakım sözleşmesine de sahip olan şirket, bu sayede İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.