BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HALATSIZ ASANSÖR

THYSSENKRUPP

thyssenkrupp Asansör, halatsız asansörü MULTI ile daha kısa bekleme süreleri, tek şaftta daha fazla sayıda kabin, çevreye daha az etki, azaltılan asansör ağırlığı ve kütlesi ile avantaj sağlıyor. Yeraltı lojistiğinden hava taksilerine kadar yarının şehirlerine hitap ediyor.

Gelişen yapı sektörü ve kentsel hareketlilikle birlikte bina tasarımları da değişiyor. thyssenkrupp’un geliştirdiği, dünyanın ilk halatsız asansörü MULTI, yeraltı lojistiğinden hava taksilerine kadar çeşitli taşıma çözümlerinin halatsız asansörle gerçekleşebileceğini gösteriyor.

MULTI, birden fazla kabini aynı kuyu boşluğunda yatay ve dikey olarak hareket ettirerek tüm yönlere doğru gidebiliyor.

“MULTI, YÜZDE 50 YÜKSEK TAŞIMA KAPASİTESİ SAĞLIYOR, MALİYETLERİ AZALTIYOR”

MULTI’nin avantajlarına değinen thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat; “MULTI’nin sağladığı asansör sektöründeki devrim, insanların binalar içinde hareket etme şeklini değiştirerek mimarlar, planlayıcılar ve operatörler için yeni bakış açıları getiriyor. MULTI, geleneksel asansörlere göre daha az kuyu gerektiriyor. Tek bir kabin yerine döngü halinde çalışan birden fazla kabin sunuyor. Bu durum, yüzde 50 daha yüksek bir taşıma kapasitesinin yanı sıra yolcuların bekleme süresini azaltıyor. MULTI, yarının şehirleri için sınırsız yeni tasarım olanakları ve bina verimliliği yaratıyor. Binanın enerji ihtiyaçlarının daha iyi yönetilmesine olanak sağlamasının yanı sıra güç kaynağı altyapısındaki yatırım maliyetleri de MULTI ile azalıyor. Tüm bu özellikleri ile MULTI, binalarımızdaki yükseklik sınırlamalarını ortadan kaldırıyor ve 300 metreden daha yüksek binalar için en iyi çözüm oluyor” dedi.