BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DEPREM ANINDA YÜKSEK GÜVENLİK SAĞLAYAN ASANSÖRLER

MITSUBISHI ELECTRIC

Deprem riski güçlü bir şekilde varlığını sürdürürken bina teknolojileri de bu riski göz önünde tutarak ilerliyor. Asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinde tam otomatik akülü kurtarma sistemi ve yedek kontrol yazılımı ile deprem anında yüksek güvenlik sağlanıyor.

Mitsubishi Electric, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin güvenliğine dikkat çekti. Mitsubishi Electric Asansör ve Yürüyen Merdiven Sistemleri’nin Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan AG MELCO’nun Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Bezmez, “Markamızın tüm asansörleri için son yıllarda sağladığı tam otomatik kontrollü sistemleri sayesinde, deprem ve elektrik kesintisi gibi durumlarda asansörler en yakın katta duruyor ve yolcuların asansörden tahliyesi sağlanıyor. Buna benzer riskli durumlarda asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin hemen boşaltılmasını ve bir süre kullanılmamasını öneriyoruz” dedi.

TAM OTOMATİK AKÜLÜ KURTARMA SİSTEMİ

Asansörlerin sağladığı kolaylıkların yanı sıra riskli durumlarda oluşturabileceği tehlikelerin farkında olunması için kullanıcıların ve asansör sektöründe çalışanların daha bilinçli olması gerekiyor. Mitsubishi Electric Asansör ve Yürüyen Merdiven Sistemleri’nin yetkili satıcısı olan AG MELCO’nun Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Bezmez; “Asansörlerimizin sahip olduğu yedek kontrol yazılımı ile deprem ve elektrik kesintisi gibi durumlarda asansörün kat arasında kalmasının önüne geçilirken, kontrol panelinde arıza olması durumunda ikinci bir back-up sistemi ile yolcuların asansörden tahliyesini sağlıyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgiyle karşılanan asansörlerimizde tam otomatik akülü kurtarma sistemi ile deprem sensörü ve kontrolü bulunuyor. Bunlara ek olarak back-up sistemini de asansörlerimizde standart bir özellik olarak sunuyoruz” dedi.

İleri teknoloji, kaliteli üretim anlayışı, montaj aşamasındaki uzmanlık ve yüksek memnuniyet sağlayan satış sonrası hizmetlerin üzerinde durarak asansörlerde arıza oranlarını en az seviyeye indiren Mitsubishi Electric, 20-25 sene boyunca modernizasyon çalışmasına ihtiyaç duymayan asansörleri ile önemli bir maliyet avantajına da sahip olduğunu vurguluyor.

YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ İLE YÜKSEK VERİMLİLİK

Mitsubishi Electric, operasyonda verimlilik sağlayan ve kullanıcı memnuniyetini arttıran AI Neural Network’u geliştirerek asansörlerinde özel tasarlanmış yapay zekâ denetleme sistemi kullanıyor.
Bu sistemde mevcut trafik akışı sistem bilgisayarında hafızaya alınıp bekleme süreleri minimuma indirilerek servis hizmeti sorunsuz ve minimum enerji sarfiyatı ile gerçekleşiyor.

İleri teknolojisi sayesinde daha küçük ve yüksek enerji tasarruflu asansörler geliştiren marka, ultra hızlarda dahi gürültü ve titreşimi ortadan kaldırarak güvenli ve sarsıntısız seyir konforu sağlıyor.