BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

EVDE GÜVEN VE KONFOR İÇİN AKILLI PRİZLER

TP-LINK

TP-Link’in akıllı prizleri ile küçük ev aletlerini her yerden açıp kapamak mümkün. Böylece hem kullanım konforu elde ediliyor, hem de prizde unutulan aletlerin yaratacağı tehlike ortadan kalkıyor.

Soğuk bir kış günü, yataktan çıkmadan çay-kahve makinesi çalıştırmak ve birkaçdakika daha yatak keyfi yapmak; acele ile işe hazırlanıp evden çıkarken prizde unutulan saçmaşasını evden uzaktayken kapatabilmek; tatildeyken evde yaşanıyor hissi vermek için bazı lambaları yakıp kapatabilmek; haftalık ya da aylık olarak bazı cihazların elektrik tüketimini görebilmek. Evlerin güvenliği ve konforu için tüm bunları ve benzer farklı işlemleri TP-Link® akıllı prizlerle yapmak mümkün.

Günümüz modern yaşamı evde kullandığımız elektrikli ürün sayısını sürekli artırıyor. Yemek yaparken kullanacağımız suyu elektrikli ısıtıcı ile ısıtıyoruz, ekmekler elektrikli kızartma makinesinde kızararak sofraya geliyor, kadınlar saçlarını kurutmak ve şekillendirmek için elektrikli ürünler kullanırken erkekler elektrikli tıraş makineleri ile güne hazırlanıyorlar; ofislerde ve evlerde su sebilleri elektrikle çalışıyor. Durum böyle olunca bu cihazların tehlike oluşturmayacak şekilde kullanılıp işleri bittiğinde prizden çekilmeleri hem güvenlik hem de elektrik tüketimi açısından önemli. Günlük koşturmaca arasında bu kadar cihazı kontrol etmek ise giderek daha zor hale geliyor. Akıllı prizler, bu noktada devreye giren ve hayatı kolaylaştıran ürünler.

TP-Link HS110 akıllı prize takılı bir cihazı, nerede olunursa olunsun telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden açıp kapatmak, tüketim değerini ölçmek, tüketilen elektriği raporlamak mümkün. Böylece saçmaşasını ya da ütüyüprizde unutma derdi sona ererken, yataktan çıkmadan çay-kahve makinesini çalıştırabilmek de mümkün oluyor. Akıllı prize takılı bir abajurdaki lambayı, tatildeyken bile akıllı telefondaki “Kasa” uygulaması sayesinde istenildiği zaman açıp evde biri var hissi yaratarak güvenliği artırmak da çok kolay.