BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İletişim Sistemlerini Uzaktan Kontrol Edebilen Ev Otomasyon Çözümleri

BTicino

BTicino MyHOME Otomasyon Sistemi, yaşam alanlarına getirdiği otomatik komutlar sayesinde unutkanlıkların önüne geçiyor. Dokunmatik ekranla birlikte keypad ve cep telefonuyla uzaktan yönetim sağlanabiliyor.

Işıkların ve panjurların otomasyonu, sıcaklık ayarlaması, enerji yönetimi, müzik sistemi, hırsız alarmı, interkom sistemleri ve uzaktan kontrol gibi birçok işlevsel özelliğiyle öne çıkan MyHome, kullanıcısına küçük fonksiyonları değiştirebilme olanağı tanıyor. Öte yandan işlevselliği artıracak parçaları ekleme ve kullanımlarını değiştirme gibi büyük düzenleme imkanlarını da sunan sistem, kullanım kolaylığı sayesinde, yaşamı daha basit ve işlevsel kılıyor. Myhome otomasyon sistemi, her türlü yapılarda kullanılabilir ve kullanıcısına konfor, güvenlik, enerji tasarrufu, multimedya kontrol ve yerel ya da uzak kontrol çözümleri sunuyor.

Öte yandan Eliot™ programına uyumlu olan MyHOME, önceden tanımlı senaryoları, perde-stor, multimedia ve aydınlatma yönetimi ile zamandan ve enerjiden tasarruf sağlıyor. Ticari yapılarda, özellikle otellerde yüksek seviyede konfor ve enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı olan bu yeni nesil anlayış, kullanıcısına dünyanın her yerinden görüntüleme, çağrı alabilme ve kapı kilidini açabilme imkânı tanıyor. MyHOME, modern iletişim sistemleri aracılığıyla yaşam alanlarının kontrol edilmesini sağlarken, çoklu kanal özelliğine sahip müzik sistemiyle tüm odalarda ayrı müzik dinleme olanağı sunuyor.

Her odanın sıcaklık derecesini farklı ayarlamanın ötesinde yaşam alanlarındaki enerji tüketimini ölçüyor ve buna göre enerji tasarrufunu sağlamak için yalnızca öncelikli fonksiyonların çalışmasını sağlıyor.