Danfoss Soğutma Sistemleri Gıda Atığını Önlüyor

👤Danfoss

🔍

Danfoss Soğutma Sistemleri; inovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında bulunuyor. Bu sayede gıda bozulmaları önleniyor ve her yıl milyonlarca gıda atığının önüne geçiliyor.

Sağıldığı andan itibaren evlerdeki buzdolaplara gelişine kadar Danfoss ürün gurubu ve kalitesiyle korunan süt, soğutma zinciri için verilebilecek örneklerden biri. Süt, sağıldığı andan itibaren Danfoss ürünlerinin yer aldığı ekipmanlarda soğutuluyor. Sütün frigo kamyonlara taşınmasından marketlere gelişine kadar tüm aşamalarda Danfoss’un üstün teknolojisiyle geliştirdiği soğutma ürünleri kullanılıyor. Market dolaplarının soğutmasında da büyük rolü olan Danfoss ürünleri, aynı zamanda evlerdeki buzdolaplarını da soğutuyor.

Süt ve süt ürünlerinin yanı sıra soğutma sistemleri sayesinde bozulması önlenen diğer temel gıda maddeleri et, meyve ve sebze olarak sıralanabilir. Toplandığı andan itibaren son tüketiciye ulaşana kadar meyve ve sebzelerle, kesimhanenin ardından market dolaplarına gelen et ve et ürünleri de Danfoss güvencesiyle muhafaza ediliyor.