NORM TEKNİK A.Ş. XIII. ULUSLARARASI YAPIDA TESİSAT TEKNOLOJİSİ SEMPOZYUMU’NDA YERİNİ ALDI

🔍 Yangın güvenliği sektöründe 21 yılı geride bırakan Norm Teknik A.Ş., “bilgiyi paylaşın” yaklaşımı ile sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ederek sempozyum katılımlarını sürdürüyor. Mekanik tesisat sektörüne ilişkin kavramların “İklime uygun mekanik tesisat çözümleri” açısından değerlendirildiği TTMD XIII. Uluslararası Yapıda Tesisat Sempozyumu İstanbul Wyndham Levent Oteli’nde gerçekleşti.

Norm Teknik A.Ş.`nin gümüş sponsor olarak yer aldığı sempozyuma ulusal ve uluslararası arenadan 500`ü aşkın akademisyen, özel sektör ve STK temsilcisi katılım sağladı. Sempozyum boyunca enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, sıfıra yakın enerjili binalar ile bina tesisatında iklime uygun çözümlere ışık tutulurken sektörün geleceğine yönelik fırsatlar ve yenilikler de paylaşıldı.

Özellikle sıfıra yakın veya net sıfır enerjili binaların hayata geçirilmesinin Türkiye`de yer alan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında enerjiyi akılcı kullanma ve enerji tasarrufu açısından oldukça verimli olacağının altı çizilirken, küresel ısınma ile mücadelede de birçok fayda sağlayacağına ışık tutuldu.

Norm Teknik A.Ş. uzman olduğu alan dahilinde yüksek standartlarda tesislerin hayata geçirilebilmesi ve bilginin küresel boyutta yayılmasına katkı sağlama hedefiyle sempozyum katılımlarına hız kesmeden devam etmeyi planlıyor.