Temmuz 2018

Yaşam Alanları Bir “Tık” İle Kontrol Altında

Akıllı Ev

Eşsiz İtalyan tasarımına ve teknolojisine sahip BTicino MyHOME, yaşam alanlarına getirdiği otomatik komutlar sayesinde tüm unutkanlıkların önüne geçiyor. MyHOME Otomasyon Sistemi, ışıkların ve panjurların otomasyonu, sıcaklık ayarlaması, enerji yönetimi, ses yayını, hırsız alarmı, interkom sistemleri ve uzaktan kontrol gibi birçok işlevsel özelliği kullanıcıyla buluşturuyor.

Devamını Oku

Akiş GYO Londra’da Konut Geliştirecek

Akıllı Yatırım

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), yurtdışına açılım stratejisi kapsamında ilk yatırımını Londra’da gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Yürüyen Merdiven ve Yollarda İleri Teknoloji; “Kone Travelmaster Çözümleri”

Asansör ve Yürüyen Merdiven

Geliştirdiği her çözümde güvenliği ön planda tutan KONE, TravelMaster yürüyen merdiven ve yollarda da en son güvenlik teknolojilerini kullanıcılara sunuyor. Yürüyen merdivenler ve yürüyen yollar, çok sayıda insanın konforunun ön planda olduğu ticari binaların olmazsa olmazı. Dolayısıyla verimliliği ve insanların rahatı için özellikle tasarlanan bu binalarda yürüyen merdiven ve yolları da özenle seçmek gerekiyor. Asansör, yürüyen merdiven ve turnike çözümlerinde öncü konumda bulunan KONE, TravelMaster modelleri ile ticari binalara güvenli, konforlu ve enerji tasarrufu sağlayan en iyi çözümleri sunuyor.

Devamını Oku

Siemens, Binalarda Dijital Dönüşümü Artıracak

Bina Otomasyonu

Siemens Bina Teknolojileri bölümü, binalara yönelik akıllı IoT sistemlerinin tedarikçisi Enlighted’ı satın alıyor. Bu satın alma sonucunda Siemens’in gelişmiş aydınlatma kontrolü uygulaması başta olmak üzere çeşitli dijital sensör sistemleriyle, akıllı bina teknolojilerinin kapsamı daha da genişleyecek.

Devamını Oku

Ateksis, ‘Dünyanın En İyi Rezidansı’ Ödüllü Quasar İstanbul Projesi’nde

Bina Otomasyonu

Dünya gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri arasında kabul edilen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Rezidansı” dalında ödül alan Quasar İstanbul projesinde; genel seslendirme ve acil anons sistemi üst seviye hizmet anlayışıyla Ateksis tarafından hayata geçirildi.

Devamını Oku

CCTV Kameraları Artık Bir Kameradan Daha Fazlasını Sunuyor

Dosya

Günümüzde her elektronik eşya gibi güvenlik kameraları da akıllandıkça; sistemden daha fazla verim alıp kullanıcı hatalarını ve zaman kayıplarını önemli ölçüde azaltıyor.

Devamını Oku

Konica Minolta, Dijital Görüntülemenin Tüm Alanlarında Yeni Nesil Çözümler Sunuyor

Dosya

Görüntüleme ve görüntü işleme ürünlerinin tedarikçisi olarak Konica Minolta, dijital görüntülemenin tüm alanlarında gerekli olan ürünleri, hizmetleri ve çözümleri sunmak için çaba harcıyor. Bu noktada ofis ve profesyonel üretim ortamlarında doküman yönetimi ve iş çözümleri, özellikle de gerek renkli çıktılar gerekse bunlarla ilgili malzemelere özel önem veriyor. Bu bağlamda biz de sektöre sunduğu çözümler hakkında Konica Minolta Türkiye Stratejik Planlama ve Pazarlama Yöneticisi Yavuz Çolak ile konuştuk.

Devamını Oku

CCTV Ve Video Kontrol Sistemleri

Dosya

IP CCTV sistemleri; gelişen teknoloji sonucunda Analog kameraların yerine geçen, Megapixel çözünürlüklerde izleme ve kayıt imkanı sunan sistemlerdir. Tüm dünyada analog kameralar yerlerini ip kameralara bırakmaya başlamıştır. Bu bağlamda yeni nesil çözümleri Bayram Boyam’dan dinledik.

Devamını Oku

Akıllı Video Analiz (IVA) Ve Temel Video Analiz (EVA) Özellikleri

Dosya

Video gözetim sistemleri merkezlerindeki artan kamera sayısı ve takip edilmesi gereken kamera görüntü detaylarının artışı operatörlerin takibini zorlaştırdığı için Bosch video analitik özelliğini kameralar üzerinde geliştiriyor.

Devamını Oku

Panasonic’ten Derin Öğrenmeli Yüz Tanıma Teknolojisi

Dosya

Panasonic Business, IFSEC 2018’de 33MP görüntü çözünürlüğü sunan dünyanın ilk dört 4K lensli güvenlik kamerasını ve yeni derin öğrenme yüz tanıma teknolojisini tanıttı.

Devamını Oku

Concorde İstanbul Projesi’nde Yeni Nesil CCTV ve Video Kontrol Sistemleri

Dosya

Teknik Yapı, Concorde İstanbul Projesi için, Wisent IP Çözümlerini tercih etti.

Devamını Oku

Schneider Electric, Dünya Kaynaklarındaki Limit Aşımına Dikkat Çekiyor

Enerji Yönetimi

Dünya Limit Aşımı Günü’nü ileriye taşımak üzere Global Footprint Network tarafından geliştirilen Karbon Ayak İzi Hesaplayıcısı’nı destekleyen Schneider Electric, Dünya Çevre Günü’nde sürdürülebilir bir gelecek için bireysel ve kurumsal sorumluluk almanın önemini vurguluyor.

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk Akıllı Stadyumu Vodafone Park’ın Altyapısı Schneider Electric’ten

Fokus

Türkiye’nin ilk “Akıllı Stadyumu” Vodafone Park’ın altyapısını tasarlayan Schneider Electric, Vodafone Park için özel olarak ürettiği çözüm ve ürünleriyle akıllı stadyum alt yapısını destekleyerek bir ilke imza attı.

Devamını Oku

Schrack Seconet Yenilenen Lujniki Stadyumu’nda Yerini Alıyor

Fokus

Schrack Seconet, firmanın Integral IP ürün grubuyla Lujniki Stadyumun’da çözümleriyle yer alıyor.

Devamını Oku

Kone, Vodafone Arena’da Taraftarları Konfora Taşıyor

Fokus

Yeni stadın asansör ve yürüyen merdivenleri, Finlandiya’da kurulan ve 1910 yılından bu yana dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör sektörünün önde gelen isimlerinden olan KONE’nin imzasını taşıyor.

Devamını Oku

Bosch, Ip Tabanlı Teknolojileriyle Red Dot Ve İf Tasarım Ödülünü Kazandı

Güncel

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin yakın bir zamanda pazara sunduğu, IP tabanlı PRAESENSA Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, dünyanın en prestijli tasarım ödülü yarışmaları olan Red Dot ve iF Tasarım ödülleri’ne layık görüldü. DICENTIS Tercüman Ünitesi de tüm dünyaca tanınan iF Tasarım Ödülü ile onurlandırıldı.

Devamını Oku

Demirdöküm Yüksek Verimliliği İle Müşteriyi, Teknolojisi İle Doğayı Memnun Ediyor

Güncel

Türkiye’de ve dünyanın 50 ülkesinde tüketicilerine ısı konforu sunan DemirDöküm’ün sektördeki başarısı, bir kez daha taçlandırıldı.

Devamını Oku

Danfoss Soğutma Sistemleri Gıda Atığını Önlüyor

Güncel

Danfoss Soğutma Sistemleri; inovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında bulunuyor. Bu sayede gıda bozulmaları önleniyor ve her yıl milyonlarca gıda atığının önüne geçiliyor.

Devamını Oku

Panasonic Eco Solutions Türkiye Enerji Verimliliğinde Yılın Örnek Okullarını Ödüllendirdi

Güncel

Panasonic Eco Solutions Türkiye, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Legrand, İSO 500 Listesinde Hızlı Yükselişine Devam Ediyor

Güncel

İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği İSO 500 sıralamasının 2017 sonuçları açıklandı.

Devamını Oku

PANASONIC “Teknolojik Yeniliklerini” Seminerlerde Anlatmaya Devam Ediyor

Gündem

Panasonic yangın alarm sistemleri, yangın alarm teknolojilerindeki 30 yılı aşkın deneyimiyle Dedeman Bostancı’da “Yangın algılama sistemleri” başlığı kapsamında bir seminer gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Yenilenebilir Enerji Geniş Yelpazedeki Doğal Kaynaklardan Üretiliyor

Gündem

Uluslararası Enerji, Ekonomi ve Güvenlik Kongresi’nde “Türkiye’de ve Dünyada yenilenebilir Enerji Verimliliği” paneli gerçekleşti. İstanbul Medeniyet Üniversite’sinde gerçekleşen panelde Özgül Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül bir konuşma yaptı.

Devamını Oku

“Yıllık 30 bin ton karbon salımının önüne geçeceğiz”

Gündem

Zorlu Enerji, Şubat 2017 itibarıyla hisselerini devraldığı Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (OEDAŞ) faaliyetlerinde altyapı yatırımlarını gerçekleştirmek üzere aralarında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Dünya Bankası iştiraki olan Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC) ve Hollanda Kalkınması Bankası’nın (FMO) olduğu itibarlı uluslararası finans kuruluşları ve yerel bankalardan toplam tutarı 330 Milyon USD karşılığı Türk Lirası’nı bulacak Proje Finansman Sözleşmeleri imzaladı.

Devamını Oku

Legrand Doğadan Aldığını Doğaya Geri Veriyor

Gündem

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik çalışmalarına yönelik ürün ve hizmetler sunarak, günümüz dünyasının artan küresel sorunlarına dikkat çeken Legrand, Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlikte yer aldı.

Devamını Oku

Danfoss, Yatırımlarına Leanheat İle Devam Ediyor

Gündem

Danfoss, Leanheat şirketinden ek hisse satın alarak binalarda enerji optimizasyonu ve yönetimi konusunda küresel konumunu daha da güçlendirecek bir adım attı. 2016 yılında Finlandiyalı Leanheat şirketinin yüzde 23 hissesini satın alan Danfoss, şirketteki toplam payını yüzde 46’ya çıkardı.

Devamını Oku

Yarının Güvenliğini Şekillendirecek 5 Teknoloji Trendi

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik teknolojilerinde tanık olduğumuz inovasyon ve dönüşüm, daha etkin güvenlik çözümleriyle daha konforlu bir yaşama kapı açıyor. Sensormatic gelecekteki yaşantımızı şekillendirecek 5 güvenlik teknolojisini açıkladı.

Devamını Oku

Mitsubishi Electric Doğru Klima Seçimi ve Bakımı İçin Tavsiyeler Sunuyor

İklimlendirme

Yaz sezonuna girdiğimiz bu dönemde, mekana uygun doğru klima nasıl seçilmeli, enerji tasarrufu için hangi teknolojiye sahip klimalar tercih edilmeli, klima bakımında nelere dikkat edilmeli gibi konulara yanıt arayanlar için Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Ürün Müdürü Caner Güçer, doğru klima seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Bosch Termoteknik Yoğuşmalı Kombi Teknolojisini Anlatıyor

İklimlendirme

Bosch Termoteknik, ErP yasasından sonra yoğuşma teknolojisi hakkında merak edilen soruları yanıtlıyor. Bu yıl Nisan ayında yürürlüğe giren ErP yönetmeliği ile birlikte konvansiyonel olarak nitelendirilen cihazlar üretilemeyecek. Bu sayede hem yüksek tasarruflu yoğuşmalı hem de güvenli ve çevreye duyarlı ürünler ön plana çıkacak. Bosch Termoteknik ErP yönetmeliğine uygun olarak tüm hazırlıkları tamamladığı açıkladı.

Devamını Oku

ABB Kablosuz Güvenlik Sistemi, Emniyetli Ve Rahat Bir Ev Ortamı Yaratıyor

Kablo

ABB, yangın ve su baskınına karşı korumanın yanı sıra hem ev içinde hem de ev dışında koruma sağlayan güvenlik ekipmanları ABB-secure@home ile akıllı bina ürün portföyünü genişletiyor. ABB-secure@home, ABB’nin mevcut ev otomasyon çözümü ve interkom sistemiyle entegre olabilen, konut kullanımı için yeni, kullanıcı dostu güvenlik ve alarm sistemidir. Bu sistem, şirketin bulut tabanlı, ABB Ability™ platformu tarafından desteklenen MyBuildings portalı aracılığıyla tam olarak çevrimiçi erişilebilir. Önemli özellikleri arasında, bütünleşik bir kapasitif ekran arkasından aydınlatmalı tuş takımı, sezgisel bir yapılandırma sihirbazıyla kullanımı kolay bir ara yüzle, şık ve modern bir tasarım vardır.

Devamını Oku

Dünyanın En Yüksek Binasında Yıldırımları Ölçen Sistem

Kablo

Yıldırım düşmeleri, binalar ve sistemler üzerinde tahribatlara yol açmaktadır. Yıldırım üzerinde taşıdığı enerjiye bağlı olarak, ağır hasarlar meydana gelmektedir. Şehirler sürekli büyüdüğü ve binalar git gide daha yüksek yapıldığı için, yıldırım ölçümü de daha fazla önem kazanıyor. Dünyanın en yüksek binası olan Dubai’deki Burj Khalifa’nın tepesinde yıldırım düşmelerini ölçmek ve değerlendirmek için, yerinde bir yıldırım ölçme sistemi (Lightning Monitoring-System, LM-S) kuruldu.

Devamını Oku

Wifi Sinyal Sorunu ‘Priz’den Çözülüyor

Kablo

TP-Link, WiFi sinyallerinin ev ve ofislerde her noktaya ulaşmaması sorununu ‘elektrik prizinden’ çözen powerline adaptör ailesini genişletti. İnternete bağlanan cihaz sayısı arttıkça ev ve ofislerin her odasında, her noktasında ağa bağlanma gereksinimi oluşuyor. Oysa bazı durumlarda WiFi sinyalleri evin, ofisin her yerine ulaşamıyor. Binaların yapısal durumu, kalın duvarlar ya da ahşap kaplamalar modem/router’dan gelen WiFi sinyallerini engelliyor. Katlı binalar, geniş alana yayılan ev/ofislerde de yapısal sorun olmasa bile kat/m2 nedeniyle modemler yetersiz kalabiliyor. Bu tür durumlarda modem/router’ları değiştirmek bir çözüm değil; farklı ürünler ile destek gerekiyor. Bu ürünler arasında en garantili çözüm ise ‘powerline adaptörler’.

Devamını Oku

Tansa Turnike, Geçiş Kontrol Sistemleri “Saat Gibi” Çalışıyor

Röportaj

“Saat gibi” çalışan turnikeleriyle dünyanın her yerinde ve her dilde güvenli geçişler sağlayan Tansa Turnike Genel Müdürü Yalçın Sarı’yla yüksek kalitedeki turnikeleri, yerel ve uluslararası pazardaki yerini konuştuk.

Devamını Oku

Buhar Kolektörü ve Buhar Hattı Üzerinde Önerilen Kondens Cebi Tasarımları

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Buhar kolektörü ve kondens cepleri tasarımı sistemin sağlıklı ve uzun ömürlü hizmet verebilmesi açısından çok önemlidir. Standardın dışında yüksek bir fark basıncı ile vanayı açmak bile mümkün olmayabilir. Bu nedenle vanaların kullanılacağı noktalarda çalışma şekli ve sistemin zaman içinde değişen fark basınçları göz önünde bulundurulmalıdır.

Devamını Oku

Maxlogic Giriş / Çıkış (I/O) Modülleri

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Maxlogic Giriş/Çıkış (I/O) Modülleri sebep sonuç senaryolarında çalışacak şekilde programlanabilen, bu sayede yangın otomasyonu fırsatı sunan VIP haberleşme protokolü ile üstün çalışma performanslı ürünler olarak kullanıcılara birçok avantaj sunuyor.

Devamını Oku

Arı Yangın Pompa Grubu Nurol Life Seyrantepe Projesi’nde

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Kalite ve güven esaslarını üstün mühendislik tecrübesiyle birleştiren, tüm projelerinde odağına insanı alan Nurol GYO’nun, İstanbul’un kalbinde inşa ettiği Nurol Life yaşama kapılarını açtı.

Devamını Oku

Yeşil Binalar Ve Fabrikalar İçin Çevre Dostu Teknolojiler

Yeşil Binalar

Global ölçekte öncü yeşil şirketlerden olan Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak için kullanıyor. Bu doğrultuda tüm faaliyetlerinde çevresel duyarlılığı önceliği olarak belirleyen marka, yüksek enerji tasarrufuna sahip çözümleriyle Türkiye’de çevre dostu binalar, fabrikalar ve alt yapı projelerinin iklimlendirme, otomasyon, asansör, yürüyen merdiven ve görsel veri sistemleri için iddialı bir çözüm ortağı olarak dikkat çekiyor.

Devamını Oku