Haziran 2018

BÜYÜKYALI İSTANBUL AKILLI EV ÇÖZÜMLERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Akıllı Ev

Tarihi yarımada içinde yepyeni bir deniz semti olan Büyükyalı İstanbul’da verimlilik ve fonksiyonellik ön planda. Büyükyalı İstanbul’un tüm dairelerinde iyi yaşam, yapay zekaya sahip üstün bir “Akıllı Ev Sistemi” ile tasarlanıyor.

Devamını Oku

AKDAMAR SKY SUİT İLE “AYRICALIKLI YAŞAM” YENİDEN TANIMLANIYOR

Akıllı Yatırım

Modern mimarinin en güzel sembollerinden biri olacak Akdamar Sky Suit, ezber bozan bir yapı felsefesiyle Kartal Yakacık’ın etkileyici siluetinde yer almaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

BTICINO’DAN YENİ NESİL AXOLUTE; YENİ RENKLERİYLE DAHA GÜÇLÜ

Anahtar Priz

İtalyan tasarımı üstün teknolojiyle harmanlayan BTicino, yeni nesil Axolute serisiyle sıradanlığa meydan okuduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Kullanıcısına dokunmanın özgürlüğünü yaşatan Axolute Air, devrim niteliğindeki inceliğini yeni renkleriyle tamamlayarak yaşam alanlarını metalin estetikliğiyle buluşturuyor.

Devamını Oku

KUVEYT’İN EN BÜYÜK AVM’LERİNDEN THE AVENUES’TA MITSUBISHI ELECTRIC İMZASI

Asansör ve Yürüyen Merdiven

Mitsubishi Electric, Kuveyt’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan The Avenues’e asansör ve yürüyen merdivenleri ile imza atıyor. Projede 69 asansör ve 2’si spiral 64 yürüyen merdivenden oluşan 133 ünite yer alıyor.

Devamını Oku

OLEDWORKS VE BASF’DEN, YENİ OLED AYDINLATMA TEKNOLOJİSİ

Aydınlatma

OLED aydınlatma teknolojisi oldukça ince ve hafif olmasının yanı sıra, profesyonel ve konut aydınlatması için en iyi doğal ışık kalitesini ve otomotiv aydınlatması için benzersiz tasarım seçenekleri sunuyor. Bir tasarım öğesi olarak OLED aydınlatmanın imkanlarını artırmak için, şekilli veya kavisli armatürler yapabilmek için bükülebilir paneller gerekiyor.

Devamını Oku

YEMEK SEPETİ PARK LAMP 83 İLE AYDINLANIYOR

Aydınlatma

LAMP 83’ün, aydınlatmadaki kalıpları kıran, modüler ışık sistemi Wiggle, Yemek Sepeti’nin yeni ofisine, özgür tasarım ruhunu taşıdı.

Devamını Oku

NESNELERİN İNTERNETİ MİMARLIĞI NASIL ETKİLİYOR?

Bina Otomasyonu

Akıllı tasarım gün geçtikçe “akıllanan” nesneler sayesinde hayatımız oldukça kolay ve keyifli hale geliyor. İnternete bağlı herhangi bir cihazdan kontrol edilebilen veya otomatik olarak ayarlanabilen aydınlatma, perde, ses sistemleri ile enerji kullanımını ve oksijen miktarını ölçen sistemler sayesinde hem güvenliğimiz artıyor hem de hayatımız kolaylaşıyor.

Devamını Oku

“BIM” SAYESİNDE BİNALAR VE ALTYAPILAR DAHA VERİMLİ BİR ŞEKİLDE PLANLANIYOR

Bina Otomasyonu

Schneider Electric, Revit yazılımı için hazırlamış olduğu ürün familyalarını kullanıma sunmaya devam ediyor.

Devamını Oku

PANASONIC’TEN THEA IQ DOKUNMATİK PANELLER DAHA AKILLI VE KONFORLU EVLER

Dosya

Akıllı evler, insanları daha yüksek konfor standartları ile tanıştırıyor. Eviniz akıllı değilse de sonradan eklenebilen teknolojilerle akıllı hale getirilebiliyor. Panasonic tarafından geliştirilen Thea IQ dokunmatik paneller bu akıllı ev sistemlerinin en çarpıcı örneklerinden biri.

Devamını Oku

PERAKENDE MAĞAZACILIK DİJİTALLEŞİYOR

Dosya

Perakende sektörüne “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle dijital çözümler sunan Sistem 9, mağaza sahiplerine de yeni hikâyeler anlatacakları tek merkezden kontrol edilen dijital ekranlar kurup, yönetiyor.

Devamını Oku

AKUVOX AKILLI İNTERKOM İLE AKILLI YAŞAM TEKNOLOJİLERİ

Dosya

Akuvox, yüz tanıma sistemi sayesinde, sadece daha önceden yüz taraması kayıt edilmiş kişilerin kapıdan girişine izin verip yüksek güvenlik sunuyor. Böylece, binanızın önüne geldiğinizde şifre hatırlamanıza, anahtar veya kart aramanıza gerek kalmıyor.

Devamını Oku

AŞÇIOĞLU SELENIUM RETRO PROJESİ’NDE ARI YANGIN POMPA GRUBU İLE YERİNİ ALDI

Dosya

Yangın Söndürme sistemleri konusunda müşterilerine satış öncesi, satış süreci ve satış sonrası güvenilir hizmetler sunan Arı Yangın, Aşçıoğlu Selenium Retro Projesi’nde, Yangın Pompa Grubu ile yerini aldı.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC’TEN ÇEVRECİ İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİSİ: HİBRİT İKLİMLENDİRME İLE MAKSİMUM VERİM VE TASARRUF

Enerji Yönetimi

Geleceği şekillendirmeye aday çevreci teknolojileriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, dünyanın ilk hibrit iklimlendirme sistemi olma özelliğini taşıyan “Hybrid City Multi Sistemler” ile yüksek enerji tasarrufu ve ideal konfor sağlıyor.

Devamını Oku

VLT® HVAC SÜRÜCÜ FC 10 İLE METRODA YÜKSEK GÜVENLİK VE ENERJİ TASARRUFU

Enerji Yönetimi

Danfoss VLT serisi frekans konvertörlerinin kullanıldığı Doha Metrosu, maksimum performans ve yüksek güvenilirlik sağlıyor.

Devamını Oku

BAYMAK’TAN ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN “TERMOBOYLER”

Enerji Yönetimi

Baymak tarafından 3 yıl garanti ile satışa sunulan Termoboyler, yardımcı ısı kaynağından yararlanarak cihazın elektrik enerjisi gereksinimi azaltıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

KONUT VE İŞ YERİ OTOPARKLARINDA ISI YALITIMI ZORUNLU HALE GELİYOR

Enerji Yönetimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanarak 22 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Yeni Otopark Yönetmeliği’ 01 Haziran 2018’de yürürlüğe giriyor. Yeni yönetmelik ile bodrum kat tavanlarına ısı yalıtımı yapılması zorunlu hale geliyor. Bu uygulama ile binalarda yetersiz yalıtılmış ya da hiç yalıtılmamış otopark ve bodrum kat tavanlarından kaynaklanan ısı kayıplarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Devamını Oku

İZOCAM, ENDÜSTRİYEL BİNALAR İÇİN İKİ YENİ ÜRÜN BİRDEN SUNUYOR

Enerji Yönetimi

İzocam mineral yün ailesine yeni katılan İzocam Endüstriyel Bina Levhası ve İzocam Endüstriyel Bina Levhası R+ ürünleri, ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlamasının yanında, hafifliği sayesinde kolayca taşınabiliyor ve yerinde yapılan uygulamalar sırasında uygulayıcılara büyük bir kolaylık sunuyor.

Devamını Oku

TEMİZ ENERJİYLE TASARRUF YAPMAK MÜMKÜN OLUYOR

Enerji Yönetimi

Solimpeks, 5 kWh’lik bir güneş enerjisi elektrik üretim sistemiyle bir evin ihtiyacının tamamını karşılanabileceğine dikkat çekiyor. Böylelikle hem elektrik hem de ısıtma ve soğutma faturalarından tamamen kurtulmak ve temiz bir enerjiyle tasarruf yapmak mümkün oluyor.

Devamını Oku

MAXLOGIC SUPERVISOR ENTERPRISE YAZILIMI

Fokus

Maxlogic Supervisor Enterprise; akıllı adresli yangın algılama sistemlerindeki yangın, hata olaylarının ve aynı zamanda damper kontrol panellerinin, grafiksel olarak izlenmesine ve komuta edilmesine olanak sağlayan, Windows işletim sistemi altında çalışabilen, özel olarak geliştirilmiş, yönetimi kolay bir bilgisayar yazılımıdır.

Devamını Oku

NORM TEKNİK’TEN TEMİZ GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ ÜZERİNE GENEL BAKIŞ

Fokus

Bu çalışmada, EN 15004 (ISO14520 :2006 sürümünün revize edilmiş halidir) seri standardında yer alan “ Sabit Yangınla Mücadele Sistemleri-Gaz Püskürten Sistemler-Tasarım Montaj Ve Bakım “ baz alınarak, temiz gazlı söndürme sistemlerinin toplam hacimsel koruma yöntemine göre işlevi, kullanım alanları, gerekli çerçevede tasarımı ve kurulumu ile insan sağlığı üzerine etkileri hakkında bilgiler veriyor.

Devamını Oku

NESNELERİN İNTERNETİ TABANLI YANGIN ALARM SİSTEMİ TASARIMI VE UYGULAMASI

Fokus Makale

Yangın algılama ve alarm sistemleri, binada ve işletmedeki yangınları ilk anda tespit etmek, gerekli güvenlik birimlerini durum hakkında bilgilendirmek, hayat ve mülkiyet koruması için tasarlanmış elektronik sistemlerdir.

Devamını Oku

GELECEĞİN MESLEKLERİ BİZE NE ANLATIYOR?

Geleceğin Meslekleri

Hemen herkesin eksiksiz merak ettiği şeylerin başında geleceğin nasıl olacağı sorusu geliyor. Geçmişi bilen ancak gelecekten haberdar olmayan insanoğlu, geleceğin nasıl şekillenebileceğine ilişkin kısmi bir kontrol gününe sahip. İşte bu kontrol edilebilen kısımda bilim insanları gelecekte hangi mesleklerin ortaya çıkacağına dair çeşitli çalışmalar yürütüyorlar. Bunlardan ilk olarak inceleyeceğimiz meslek; ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ

Devamını Oku

YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİNE SAHİP KAMERALAR TÜKETİCİLERİYLE BULUŞUYOR

Görüntü ve Ses Sistemleri

Huawei, akıllı telefon deneyimini teknoloji ve sanatın birleşmesiyle tanıtıyor. Huawei P20 serisi ile herkesin profesyonel kalitede fotoğraf çekmesini çok kolay bir hale getiriyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC, BÜYÜK ÖLÇEKLİ DIŞ MEKAN RENKLİ EKRAN SİSTEMİ İLE IEEE MILESTONE ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Görüntü ve Ses Sistemleri

Mitsubishi Electric, büyük ölçekli dış mekan renkli ekran sistemi Diamond Vision serisiyle Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) tarafından prestijli IEEE Milestone Ödülü’ne layık görüldü.

Devamını Oku

ASELSAN TEKNOLOJİSİ METRO İSTANBUL’A GELİYOR

Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi Metro İstanbul A.Ş. ile ASELSAN arasında Millî Haberleşme Tabanlı Metro Sinyalizasyon Sistemi geliştirilmesine yönelik olarak şubat ayında imzalanan protokolün ardından çalışmalar hızla devam ediyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE ENERJİ SEKTÖRÜ, 24. ULUSLARARASI “ICCI” 2018 İLE BİR ARAYA GELDİ

Güncel

Dünyanın en hızlı gelişen enerji piyasalarından biri olan Türkiye bu gücünü Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2018 ile uluslararası alana taşıdı.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, DATA CENTER ANKARA ORGANİZASYONU’NDA MİKRO VERİ MERKEZLERİ VE SINIR BİLİŞİM KONUSUNA IŞIK TUTTU

Güncel

Demirkol, ‘Mikro Veri Merkezleri ve Sınır Bilişim’ başlıklı konuşmasıyla konuya küresel ölçekli bir bakış açısı sundu. Demirkol; “Günümüzde işlenmesi gereken veri, hızla büyürken, esnek çözümler giderek ön plana çıkıyor.

Devamını Oku

YARININ AYDINLATMA TEKNOLOJİLERİ 11. İSTANBULLIGHT FUARI’NDA

Güncel

UBM, AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen 11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, 19-22 Eylül tarihlerinde sektörün tüm paydaşlarını İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturuyor.

Devamını Oku

BAYMAK PROJE ORTAKLARI İLE İTALYA’DA DAB FİRMASINI ZİYARET ETTİ

Güncel

Baymak, bayileri, mühendis, müteahhit, proje ortakları için yurt içinde ve yurt dışında düzenlediği eğitim ve seminerlerine ara vermeden devam ediyor.

Devamını Oku

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNDE UYGULANAN ERP ÜLKEMİZDE DE YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

Gündem

İklimlendirme sektöründe 60 yılı aşkın süredir tüketicilere “gerçek konfor” sunan Alarko Carrier’ın Isıtma Ürün Müdürü Erkan Mutlu, Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan ErP (Energy Related Products / Enerjiyle İlgili Ürünler) yönetmeliğinin ülkemizde de yürürlüğe girmesini, ekonomiye ve çevreye olumlu katkısı nedeniyle sonuna kadar desteklediklerini belirtti.

Devamını Oku

SIEMENS EV ALETLERİ, TÜRKİYE’DEKİ İLK DENEYİM MAĞAZASINI ANKARA’DA HİZMETE AÇTI

Gündem

Siemens Ev Aletleri, Türkiye’deki ilk yeni nesil “deneyim” mağazasını Ankara Beytepe’de hizmete açtı. Beyaz eşya sektörünün başarılı isimlerinden Güreller ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Siemens Satış Başkan Yardımcısı Haluk Çelebioğlu ve BSH Türkiye Pazarlama Başkan Yardımcısı Alper Sengül katıldı.

Devamını Oku

BAYMAK AKADEMİ’YLE, SEKTÖRDEKİ EĞİTİM İHTİYACINA BÜYÜK DESTEK

Gündem

Baymak, sektörü ve geleceği emanet edeceği nesiller için harekete geçti. Sahada ihtiyaç duyulan eğitim eksikliklerinin giderilmesi için kurulan Baymak Akademi’nin açılış töreninde konuşan Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Betül Başkır, amaçlarının Baymak’ı müşterisini anlayan, ona uygun çözümler sunan, huzurla güvenilecek, ailenin bir parçası haline getirmek olduğunu söyledi. Başkır, bu hedefler doğrultusunda Baymak’in müşteri deneyimlerini yeniden tasarladıklarını ifade etti.

Devamını Oku

PHILIPS AYDINLATMA’NIN YENİ İSMİ: SIGNIFY

Gündem

Signify (Euronext kodu: LIGHT), şirket ana sözleşmesinde yapılan değişiklikler üzerine yeni şirket ünvanını bugün duyurdu. Philips Lighting N.V. olarak bilinen şirketin yeni ismi Signify N.V. oldu.

Devamını Oku

LEGRAND LCS3’ÜN TÜRKİYE TURUNU TAMAMLADI

Gündem

Legrand Grubu, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği LCS3 Yapısal Kablolama Sistemleri’nin tanıtımı için başlattığı Türkiye turunu tamamladı.

Devamını Oku

LAMP 83 YAPI FUARI’NDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Gündem

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçileri standında ağırlayan LAMP 83, sunduğu aydınlatma çözümleriyle birlikte aydınlatma yapılan mekan ve istenen fonksiyonlara göre tasarlanan uygulamaları 10 farklı bölümde sergilediği çarpıcı standıyla da fuarın ilgi odağı oldu.

Devamını Oku

DEMİRDÖKÜM ATROMIX’İ SATIŞA SUNDU

İklimlendirme

Dünyanın prestijli endüstriyel tasarım ödüllerinden Good Design ve Green Good Design ödülünün sahibi olan DemirDöküm, Nitromix ve Nitron Condense’in ardından Türkiye’nin yeni yoğuşmalı kombisi Atromix’i satışa sundu.

Devamını Oku

YÜKSEK BANT GENİŞLİĞİNE İHTİYAÇ DUYANLARA YÖNELİK AC1200 ÇİFT BANTLI NBG6604 ROUTER

Kablo

NBG6604, her frekans için ikişer adet olmak üzere toplam 4 anteni ile aynı anda hem 2.4 GHz frekansındaki 802.11n hem de sinyal bozulmalarının az olduğu 5 GHz frekansını kullanan 802.11ac cihazlara Wi-Fi bağlantı sağlıyor.

Devamını Oku

ATALIAN BİNALARA “AKIL” KAZANDIRIYOR

Röportaj

ATALIAN Entegre Tesis Yönetimi, yıllara dayanan deneyimi, bünyesindeki EVD enerji yönetim şirketi ve global know-how’ı ile enerji verimliliğini maksimize edecek çözümler sunuyor. Bu sayede işletmelerin daha düşük maliyetler ile enerji giderlerini yönetebiliyor, teknik hizmetlerini gerçekleştirebiliyor ve toplam verimliliklerine katkı sağlıyor. Şirketin sağladığı çözümlerle bir tesisin mevcut alt yapısı ve alışkanlıklarına göre genellikle %5 ile %20 arasında değişmekle birlikte, %40’a varan oranlarda enerji tasarrufu mümkün olabiliyor.

Devamını Oku

ÇANAKKALE, “YEŞİL” BELEDİYE BİNASIYLA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Yeşil Yapılar

Türkiye’nin yarışma yoluyla seçilmiş ilk yeşil yerel yönetim binası Çanakkale’de yükseliyor.

Devamını Oku