Mayıs 2018

YENİ NESİL TEKNOLOJİLER KONFOR SAĞLIYOR

Akıllı Ev

Somfy’nin Connexoon uygulaması ile tenteler, tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazlardan da tek dokunuşla kumanda edilebilir hale geliyor.

Devamını Oku

TUZLA’NIN EN GENİŞ DAİRELERİ: LOKUM MANZARA’DA

Akıllı Yatırım

Lokum Evler projesinin 4.etabı ‘Lokum Manzara’, İstanbul Anadolu Yakası’nın en hızlı gelişen ve değer kazanan bölgesi Tuzla Aydınlı’da hayata geçiriliyor.

Devamını Oku

KARTAL WINGS, YEŞİL ALANLARIYLA AYRICALIKLAR SUNUYOR

Akıllı Yatırım

12 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Kartal‘ın iddialı projelerinden Kartal Wings, 8.500 metrekarelik yeşil alanı ile bölgede ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. %70’i peyzaj alanına ayrılan proje, özellikle çocuklu aileler için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Devamını Oku

VİKO PACIFIC SERİSİ İLE TERAS VE BAHÇELER YAĞIŞLI HAVALARDA GÜVENDE

Anahtar-Priz

Panasonic Eco Solutions Türkiye tarafından ıslak ve nemli alanlar için geliştirilen VİKO marka Pacific serisi elektrik anahtarı ve prizler, evinizin dış alanlarında güvenle hareket etmenizi sağlıyor.

Devamını Oku

KONE’DEN YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ: KONUŞAN ASANSÖRLER

Asansör ve Yürüyen Merdiven

KONE, yeni özelleştirilebilir KONE Care™ servis programı ve 7/24 Bağlı Hizmetler Platformu ile asansör bakım hizmetlerinde devrim yaratıyor.

Devamını Oku

THYSSENKRUPP VE MICROSOFT İŞBİRLİĞİYLE KÜRESEL ASANSÖR ENDÜSTRİSİ DİJİTALLEŞİYOR

Asansör ve Yürüyen Merdiven

MAX, Latin Amerika’da yaygınlaşırken yürüyen merdivenlere uyumluluğu geliştiriliyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC, JAPONYA’DAKİ FABRİKASI’NDA ASANSÖR EĞİTİM MERKEZİ KURUYOR

Asansör ve Yürüyen Merdiven

Mitsubishi Electric, asansör ve yürüyen merdiven üretiminden sorumlu ana fabrikası olan Inazawa Works’te montaj teknisyenlerine yönelik eğitim sistemini güçlendirmek amacıyla bir asansör eğitim merkezi kuracak.

Devamını Oku

MODERN İTALYAN TASARIMIYLA, DIŞ AYDINLATMADA İDEAL ÇÖZÜM: GOCCIA CANTHARELLUS

Aydınlatma

Adını yaprak döken ağaçların yoğun olduğu ormanlarda bolca bulunan bir mantar türünden alan İtalyan Goccia’nın, yeni serisi Cantharellus, işlevsel formu ve estetik tasarımıyla, dış mekanların aydınlatılmasında benzersiz bir çözüm sunuyor.

Devamını Oku

AYDINLATMA ÜZERİNDEN GENİŞBANT VERİ AKTARIMI TEKNOLOJİSİ: “LiFi”

Aydınlatma

Fransız şirketi Icade Paris ofisinde, Philips LiFi ile çalışan armatürlerle LiFi teknolojisinin öncülüğünü yapıyor.

Devamını Oku

HAMDAN BİN MOHAMMED AKILLI ÜNİVERSİTESİ’NDE YENİ BAĞLANTILI AYDINLATMA DONANIMI

Dosya

Dubai’nin en yenilikçi üniversitesi, yeni Interact Ofis sistemiyle birlikte çalışan en gelişmiş bağlantılı aydınlatma teknolojisiyle donatıldı.

Devamını Oku

HİLTON GRUBU’NUN, AKILLI OTEL UYGULAMASI “DİJİTAL ANAHTAR”

Dosya

Dijital Anahtar uygulamasının Türkiye’de ilk kez uygulanacağı Hilton Garden Inn Isparta’da misafirler akıllı otel deneyimini yaşayacak.

Devamını Oku

IO-HOMECONTROL® TEKNOLOJİSİYLE AKILLI EV SİSTEMLERİ

Dosya

Somfy’nin Connexoon çözümü, kullanıcılara perde, panjur, tente, garaj kapısı gibi birçok motorlu ekipmanı evde değilken de akıllı telefonları üzerinden kontrol edebilme imkanı sunuyor.

Devamını Oku

RAYLI SİSTEMLERDE MALİYETLER DÜŞÜYOR

Dosya

Üçüncü ray teknolojisi, metro hatlarında değişimin önünü açıyor. Metro hatlarında enerji temini birkaç farklı sistem üzerinden sağlanabiliyor. Metro hatlarında kullanılan üçüncü ray teknolojisi, diğer sistemlere oranla daha ucuz maliyetlerle enerji temin edilmesini mümkün kılıyor.

Devamını Oku

ALSTOM, İSTANBUL’DA TRAMVAY HATTINA ZEMİNDEN BESLEMELİ APS GÜÇ SİSTEMİ TEMİN EDECEK

Dosya

Alstom, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, tamamen zeminden beslemeli APS güç sistemi temin edecek1 ve yeni Eminönü-Alibeyköy (Haliç) hattına kurulacak bu sistem ile on kilometre uzunluğundaki hat tamamen katenersiz hale getirmeyi planlıyor.

Devamını Oku

DANFOSS, VACON NXP GRID CONVERTER SİSTEMİYLE GEMİ KAZALARININ ÖNLENMESİNE YARDIMCI OLUYOR

Enerji Yönetimi

Danfoss Motor Kontrol Sistemleri, gemilerin enerji kaynaklarını etkin kullanabilmeleri için VACON® NXP Grid Converter sistemini sunuyor.

Devamını Oku

KİPAŞ HOLDİNG’İN YENİ FABRİKASI’NDA VALMET ÇOK-YAKITLI KAZAN TEKNOLOJİSİ KULLANILACAK

Enerji Yönetimi

Kipaş Holding, Söke’deki yeni kağıt fabrikasında kullanılmak üzere yüksek teknolojili Valmet çok-yakıtlı kazanı seçti. Gerektiğinde ikinci bir makinaya da yetecek buhar üretim kapasitesine sahip olan yakma tesisi, saatte 260 ton buhar üretiyor.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: AMSTERDAM

Fokus

BREEAM skoru olan yüzde 98,6 ile dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak nitelendiriliyor.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: TAYVAN

Fokus

Taipei 101 binası, Dünya Yeşil Binalar Konseyi tarafından örnek bir ‘iyileştirme modeli’ olarak gösteriliyor.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: SİNGAPUR

Fokus

Capital Tower, şehrin ilk akıllı binası olarak kısa zamanda Singapur’un finansal bölgesinin önemli yapılarından biri haline geldi.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: LONDRA

Fokus

Londra’nın Charing Cross istasyonunun yanı başına inşa edilmiş One Embankment Place, yüzde 96,31 ile dünyada en yüksek ikinci BREEAM skoruna sahip bina olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: WASHINGTON

Fokus

En verimli bina unvanı için yoğun bir çalışma içerisinde olan 6 katlı, 4 bin 800 metrekarelik Bullitt Center, Seattle’ın kapalı havasına rağmen ihtiyaç duyduğu tüm elektriği güneş panellerinden tedarik ediyor.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: ÇİN

Fokus

Yüksek enerji verimliliği sağlayan çift katmanlı cephesiyle 127 katlı ve 632 metre yüksekliğindeki Şangay Kulesi, ofis, otel ve alışveriş merkezinden oluşan karma kullanıma sahip ekstra yeşil bir gökdelen.

Devamını Oku

FARKLILIKLARIYLA ÖNE ÇIKAN BİNALAR: ŞİKAGO

Fokus

Şikago’nun en akıllı binası unvanını taşıyan 311 South Wacker, akıllı renovasyonun en güzel örneklerinden biri.

Devamını Oku

“P SMART”, GELECEĞİN TEKNOLOJİSİNE YENİ KAPILAR AÇIYOR

Görüntü ve Ses Sistemleri

Huawei, geleceğin teknoloji mimarisini araştırma ve keşfetme yönündeki yenliklerini patentleriyle ortaya koymaya devam ediyor. Tasarladığı son P Smart serisi, yeni özellikleriyle akıllı telefon teknolojisinde geleceğe yeni kapılar açıyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE, DÜNYANIN EN BÜYÜK İLK 10 EKONOMİSİ ARASINDA YER ALACAK

Güncel

Türkiye’de faaliyete başlamasının 20.yılını kutlayan Danfoss, Çırağan Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Danfoss CEO’su Kim Fausing’in katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında Danfoss’un 20 yıldır Türkiye’de yaptığı yatırımları ve şirketin gelecek dönem hedefleri paylaşıldı.

Devamını Oku

CEMDAĞ AYDINLATMA TEKNOLOJİLERİNE SAMSUNG ELEKTRONICS LED’DEN ÖZEL ÖDÜL

Güncel

Türkiye’nin %100 Türk sermayeli ilk global Aydınlatma markalarına sahip Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri Almanya Frankfurt’ta gerçekleşen Light&Building fuarına katıldı. Uzun yıllardır aralıksız süren Arge yatırımları ile yarının teknolojisini bugün üretmeyi başaran Cemdağ, dış aydınlatmada %80’e varan enerji tasarrufu sağlayan armatürler üretiyor.

Devamını Oku

CHAFFOTEAUX, ARISTON THERMO GROUP BÜNYESİNDE TÜRKİYE PAZARINDA BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

Güncel

CHAFFOTEAUX; çevre koruma ve enerji tasarrufu açısından en son teknolojik yenilikleri ile üretilen eko-verimli, çok enerjili ürün gamı ile Türkiye pazarındaki iddiasını büyütüyor.

Devamını Oku

OTİS GELENEKSEL ‘KIDEM ÖDÜL’ TÖRENİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Güncel

Bu yıl 6’ncı kez gerçekleştirilen ‘Otis Türkiye Kıdem Ödülleri’ töreninde, 10, 20, 25, 30 ve 40 yıl boyunca şirkette görev yapan çalışanlar plaketle onurlandırıldı. Beyti Restaurant’ta düzenlenen ödül töreni; Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, Otis Türkiye yöneticileri ve çalışanların katılımıyla gerçekleşti.

Devamını Oku

EDS, HANWHA TECHWIN İŞBİRLİĞİYLE YENİ ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Güncel

Eğitim, Hanwha Techwin’in Wisenet ürün ve yazılımlarını kapsayarak, yeni ürünler, endüstriyel çözümler, Wisenet Wave, Smartviewer, Wisenet SSM (v2.0) yazılım çözümleri, sektörel çözümler, kayıt cihazları başlıklarını içeriyordu.

Devamını Oku

YEŞİL YERLEŞKELER ve LEED ND

Güncel

“Son yıllarda Türkiye’de, büyük çoğunlukla İstanbul’da kentsel dönüşüm uygulamalarının gitgide yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Özellikle yeniden yapılandırılan mahalle ölçeğindeki bu bölgelerde, daha sürdürülebilir bir yapı ortaya koyabilmek, kentlerimizin geleceği açısından önemli bir yere sahiptir.”

Devamını Oku

YAPAY ZEKA İNOVASYONUYLA DAHA GÜVENLİ BİR TOPLUM VE DAHA AKILLI YAŞAM SAĞLANIYOR

Gündem

Dahua Technology, Uluslararası Güvenlik Konferansı ve Fuarı (ISC West) sırasında üst düzey güvenlik uzmanlarına “AI Creates Value” i sundu.

Devamını Oku

2018 DÜNYA SAATİNİN MOTTOSU “DÜNYA BAĞLAN” OLDU

Gündem

Sürdürülebilir kalkınma ve sosyal sorumluluk yaklaşımları konusunda ülkemizin örnek kuruluşlarından olan Panasonic Eco Solutions Türkiye, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için gerçekleştirdiği projelerle hayata değer katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

NORM TEKNİK A.Ş. XIII. ULUSLARARASI YAPIDA TESİSAT TEKNOLOJİSİ SEMPOZYUMU’NDA YERİNİ ALDI

Gündem

Yangın güvenliği sektöründe 21 yılı geride bırakan Norm Teknik A.Ş., “bilgiyi paylaşın” yaklaşımı ile sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ederek sempozyum katılımlarını sürdürüyor.

Devamını Oku

DANFOSS, DAF ENERJİ’Yİ BÜNYESİNE KATTI

Gündem

Danfoss, 2009 yılında tamamen Türk sermayesiyle kurulan ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’nin satın alımına 2015 yılında başlamıştı. DAF Enerji, yönetim değişikliğiyle bu yıl itibariyle Danfoss bünyesine tamamen dahil edildi.

Devamını Oku

DEMİRDÖKÜM SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN, TÜM SÜREÇLERİNİ DİJİTALE TAŞIYOR

Gündem

Toplumdaki enerji kültürü, verimlilik bilincinin artırılması ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda sürdürülebilirlik konusunda geliştirdiği projelerle sektöre yön veren DemirDöküm’ün Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çoban konuşmacı olarak katıldı.

Devamını Oku

WORLD CITIES CONGRESS İSTANBUL’18, AKILLI ŞEHİRLERİN YOL HARİTASINI ÇİZDİ

Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen World Cities Congress İstanbul’18, dünyanın dört bir yanından akıllı şehir stratejileri üzerine çalışma yapan idari temsilcileri sektör profesyonellerini bir araya getirdi

Devamını Oku

MİMARSİV SELECTION 2018 ETKİNLİĞİNDE MAKEL ŞİRKETLER GRUBU, ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ

Gündem

Seçkin markaların sektör profesyonelleri ile bir araya geldiği etkinlikte Makel özel stand çalışması ile yerini aldı.

Devamını Oku

TELPA İKİTELLİ FABRİKA BİNASI’NDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ

İklimlendirme

Telpa İkitelli Fabrika binasının ısıtma-soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Devamını Oku

ELDAY’DAN ‘EN İYİ ATIK TOPLAMA SİSTEMİ’ ÖDÜLÜ

İklimlendirme

Geliştirdiği ürünlerin yanı sıra çevre ve sürdürülebilirlik konularında hayata geçirdiği projelerle iklimlendirme sektöründeki DemirDöküm’e bir ödül de, Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği İktisadi İşletmesi’nden (ELDAY) geldi. “Geri dönüşüm yoksa, geriye dönüş yok” sloganıyla 2016 yılında elektrik ve elektronik geri dönüşüm ve atık toplama projesini hayata geçiren DemirDöküm, ‘En iyi atık toplama sistemi’ ödülünü kazandı.

Devamını Oku

DANFOSS’TAN SICAK GAZ ENJEKSİYONUNU GÜVENLİ BİÇİMDE KONTROL EDEN YENİ BİR ÇÖZÜM

İklimlendirme

Sıcak gaz defrostu, endüstriyel soğutma sistemlerinde kullanılan çok yaygın ve verimli bir defrost yöntemidir ancak sıcak gazın evaporatörlere enjeksiyonunun dikkatlice kontrol edilmemesi durumunda güvenlik riski oluşturabilir. Danfoss, bu riski en aza indirmek için sıcak gaz enjeksiyonunu güvenli biçimde kontrol eden bir çözüm geliştirdi: ICSH Çift Konumlu Solenoid Valf

Devamını Oku

ÜRETİME İNOVASYON, LCS3 YAPISAL KABLOLAMA SİSTEMLERİYLE GELİYOR

Kablo

Legrand, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği yeni nesil LCS3 Yapısal Kablolama Sistemleri ile sıradanlığa meydan okumaya devam ediyor. Fonksiyonları ve genişletilmiş ürün gamıyla LCS3, uygulamacıların ve sistem entegratörlerinin projelerinde daha yüksek performans, verimlilik ve esneklik elde edebileceği çözümleri sunuyor.

Devamını Oku

WİFİ HIZLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Kablo

TP-Link, yeni WiFi standardı olan 802.11AD destekli yönlendiricisini dünya pazarlarında satışa sundu. Talon AD7200 ile WiFi hızlarında çığır açan yepyeni bir dönem başlıyor.

Devamını Oku

BORSAN GRUP, BÜYÜK YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Kablo

Borsan Grup, LED ve zayıf akım kablo alanlarında da bir dünya markası olmayı hedefliyor.

Devamını Oku

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE İNOVASYON VE İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMİ ARTIYOR

Röportaj

Johnson Controls, dünya çapında bir milyondan fazla müşterisi için enerji verimliliğini artıran ve işletme maliyetlerini düşüren ürünler, hizmetler ve çözümler sunuyor. 130 yılı aşkın tecrübesiyle 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren Johnson Controls ile sektöre sunduğu çözümleri konuştuk.

Devamını Oku

ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVENLER ARTIK BİRBİRLERİYLE KONUŞABİLİYOR

Röportaj

Birbirine daha bağlı olan bir dünyada Kone asansör teknolojisinde büyük bir devrim gerçekleştirdi.

Devamını Oku

NORM TEKNİK’TEN YANICI PARLAYICI SIVI DEPOLARINDA KÖPÜKLÜ SPRİNKLER SİSTEMLERİ

Yangın Algılama Makale

Bu çalışmada yanıcı-parlayıcı sıvılar için belirlenen tehlike sınıfları tanıtılmış ve yanıcı parlayıcı sıvı depolanan mahallerin yangından korunması için kullanılan köpüklü sprinkler sistemlerinde baz alınacak standartlar ve tasarım kriterleri incelenmiştir.

Devamını Oku

YANGIN GÜVENLİĞİ İÇİN: ‘YTONG DONATILI YAPI ELEMANLARI’

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Ytong, yapılarda yangın güvenliği konusuna çözüm üretmeye devam ediyor. Ytong donatılı yapı elemanları, yangın kaynaklı riskler karşısında gereken emniyeti en üst seviyeye çıkarıyor.

Devamını Oku

MAXLOGIC ANONS/ALARM MATRIX PANELİ

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Yangın algılama sistemleri ile anons sistemlerinin entegrasyonunu sağlayan Maxlogic Anons/Alarm Matrix Paneller yangının yıkıcı etkilerine karşı can ve mal güvenliğinin sağlanması için tasarlanıyor.

Devamını Oku

EVLERDEKİ ELEKTRİK KAYNAKLI YANGINLARI AZALTMAK AMACIYLA GÜVENLİK AÇIĞINI KAPATMAK

Yangın Güvenliği ve Makale

Duman dedektörleri gibi güvenlik tedbirleri konusunda büyük ilerlemelere rağmen yangınların yılda ortalama % 25’inden daha fazlası elektrik arızaları kaynaklıdır ve bu Avrupa’da her yıl 4.000 can kaybına, 70.000 kişinin hastanede tedavi görmesine ve 126 milyar € mülk tahribatına sebep oluyor.

Devamını Oku

ARI YANGIN ÜRÜNLERİ AVRUPA RESIDENCE & OFFICE ATAKÖY  PROJELERİNDE YER ALIYOR

Yangın Güvenliği ve Makale

Arı Yangın A.Ş, tekniği sanatla buluşturan, sağlam yapı mimarisi ile ön plana çıkan Avrupa Residence & Office Ataköy projesinde, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Devamını Oku