Nisan 2018

AKILLI ODA TERMOSTATI İLE TÜRKİYE %37 TASARRUF ETTİ

Akıllı Ev

Türkiye’de akıllı oda termostatı Cosa kullanan haneler arasında yapılan araştırma sonucu, kullanıcıların doğalgaz faturalarında ortalama %37 tasarruf sağladığı görüldü.

Devamını Oku

LEGRAND İNOVASYONUN DIŞA VURUMU

Akıllı Ev

Yeni nesil teknolojinin vazgeçilmez bir parçası olacak Eliot™, var olan cihazları mevcut ağ sistemine bağlayıp, doğası gereği iletişim için tasarlanmış ürünleri geliştirerek geleceğe uyumlu yeni konseptleri hayal etmenin bir adım ötesine taşıyor.

Devamını Oku

BOSCH’TAN ARAÇ PAYLAŞILMASINI SAĞLAYAN UYGULAMA

Akıllı Uygulamalar

İşe giderken araç paylaşılmasını sağlayan bu uygulama ile kullanıcılar birçok avantajı beraberinde yaşıyor.

Devamını Oku

YENİ BİR YAŞAM MERKEZİ: ROYAL GARDEN KARTAL PROJESİ

Akıllı Yatırım

Royal Garden Kartal projesiyle adından söz ettiren Royal Group, lüks ve yüksek standartları bu projede buluşturuyor.

Devamını Oku

ABB AKILLI BİNA POTANSİYELİNİN KİLİDİNİ AÇIYOR

Bina Otomasyon

Bağlı teknoloji talebi büyüdükçe ABB, sektör genelinde daha fazla işbirliği çağrısında bulunuyor.

Devamını Oku

HONEYWELL BULUT TABANLI KARMA GERÇEKLİK SİMÜLASYONUNU TANITIYOR

Dosya

Honeywell “Connected Plant Skills Insight Immersive Competency” isimli beceri korumayı yüzde 100 iyileştirmeye ve eğitim süresini yüzde 150 azaltmaya yardımcı olan bulut tabanlı karma gerçeklik simülasyonunu tanıtıyor.

Devamını Oku

ŞİRKETLERDEKİ AKILLI KİLİT SİSTEMLERİ OPERASYONEL VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

Dosya

Şirketlerdeki geçiş kontrol sistemleri akıllı kilit çözümleriyle dijitalleşiyor.

Devamını Oku

AKILLI KİLİT İLE KAPILARI UZAKTAN KUMANDA DÖNEMİ BAŞLIYOR

Dosya

Pronet, çok tercih edilen akıllı kilit çözümünü yenileyerek daha üstün ve daha güvenli hale getirdi. Yeni akıllı kilitin anahtarsız giriş özelliği sayesinde anahtarı uzaktan açıp kilitleyebilmek mümkün oluyor.

Devamını Oku

SOMFY KAMERALARI EV VE İŞ YERLERİNDE GÜVENLİK SAĞLIYOR

Dosya

Hırsızlık vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum, farklı caydırıcı önlemler de alınmasını zorunlu kılıyor. Somfy, evinizin ve iş yerinizin güvenliğini maksimuma çıkartacak çok özel bir çözüm sunuyor. Somfy iç mekan kameraları ile içiniz daima rahat oluyor.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER ISI POMPASI İLE HAYAT DAHA KONFORLU

Enerji Yönetimi

Alarko Carrier güvencesiyle pazara sunulan sistem kolay ve hızlı kurulum imkanıyla farklı tarz ve büyüklükteki mekanlar için etkili iklimlendirme sunuyor.

Devamını Oku

YENİ DÜNYADA SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ÜRETMENİN ÖNEMİ ARTIYOR

Enerji Yönetimi

Schneider Electric, artan elektrikli araç kullanımı ile birlikte elektrik kurumlarının daha sürdürülebilir, erişilebilir ve dijital teknolojilerle uyumlu enerji üretimine odaklandıklarını belirtiyor.

Devamını Oku

TEKNOLOJİNİN ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLERİ İZMİR’DE: FIT ’18 - GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI

FIT

İzmir, 22-25 Şubat tarihleri arasında endüstriyel çözümler alanında teknolojinin geldiği son noktayı gözler önüne seren bir fuara ev sahipliği yaptı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji, FIT ’18 - Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtıldı.

Devamını Oku

FIT’18 GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI’NDA EN İLERİ TEKNOLOJİLER SERGİLENDİ

FIT Özel

Endüstri alanında en ileri teknolojilerin sergilendiği FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, İzmir’de ilk defa 22-25 Şubat tarihleri arasında kapılarını ziyarete açtı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji, FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtıldı.

Devamını Oku

ÖZEL RANDEVU SİSTEMİ SAYESİNDE KATILIMCILAR HEDEFLENEN KİTLE İLE BULUŞMA İMKANI BULDULAR

FIT Özel

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtıldığı FIT’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir’de endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliğinin yanında oluşturduğu özel randevu sistemiyle katılımcılarına yeni potansiyel müşteriyle tanışma imkanı sundu.

Devamını Oku

UFUK TARHAN’DAN GELECEĞİN ENDÜSTRİSİNE TAVSİYELER

FIT Özel

Endüstri alanında en ileri teknolojilerin sergilendiği FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda Ekonomist ve Fütürist Ufuk Tarhan “Geleceğin Endüstrisi/Endüstrinin Geleceği” başlıklı bir konuşma yaptı.

Devamını Oku

SEKTÖRLERİNİN NABZINI TUTAN ZİRVE VE SEMİNERLER

FIT Özel

Geleceğin Endüstriyel Teknoloji Fuarı kapsamında, sektörün önde gelen firmaları, dernekleri ve konusunda uzman profesyonellerin katılımıyla düzenlenen seminerler ve panellerle ziyaretçiler fuar kapsamına dahil olan tüm konularla ilgili bilgi alıp, güncel gelişmeleri yakalama fırsatı buldular.

Devamını Oku

FIT 2018 Hakkında

FIT Özel

Katılımcı firmaların FIT 18 hakkında düşünceleri...

Devamını Oku

FIT GİRİŞİM PAZARYERİ Türkiye’nin Beyin Gücü

FIT Özel

FIT Fuarı, teknoloji girişimcileri ile endüstri temsilcilerini, FIT Zirvesi ve Girişim Pazaryeri etkinliği bir araya getirdi

Devamını Oku

ARI YANGIN, RADISSON BLU TRABZON’DA

Fokus

Şehir merkezine yakın konumu, panoramik manzarası ve yüzme havuzlu spa’sıyla Trabzon Radisson Blu Hotel projesinde yangın söndürme sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, yangın pompa grubu, sulu söndürme sistemleri ile yer aldı.

Devamını Oku

TURİZM SEKTÖRÜNDE DE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN YÜKSEK VERİMLİ ÜRÜNLER

Fokus

Türkiye genelinde 2 binden fazla markalı projede yer alan Baymak, turizm sektöründe de enerji tasarrufu sağlayan yüksek verimli ürünleri, ısı pompası ve fotovoltaik sistemler ile tercih ediliyor.

Devamını Oku

“OKUL, ÖĞRENCİ VE KAMPÜS GÜVENLİĞİ”

Fokus

Ölçsan, geleceğin binalarında kontrolü en iyi sağlayabilmek adına yeni nesil tüm teknolojilerini kullanıcılarına sunuyor.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER ÜRÜNLERİ, OTELLERİN İKLİMLENDİRME MALİYETİNİ DÜŞÜRÜYOR

Fokus

Alarko Carrier, zengin ürün yelpazesiyle, turizm sektörünün önemli kalemlerinden biri olan enerji maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor.

Devamını Oku

AYVAZ, MEKANİK TESİSAT SEKTÖRÜNÜN İLK RESMİ ONAYLI AR-GE MERKEZİNİ AÇTI

Güncel

70 yıl önce küçük bir imalathaneyken bugün Türkiye tesisat sektörünün öncü firması haline gelen Ayvaz, Hadımköy’deki ana imalat fabrikasında 400 m2 ayrılmış alan üzerinde Ar-Ge merkezi kurdu.

Devamını Oku

SÜRDÜRÜLEBİLİR KAMPÜS PROJESİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Güncel

Siemens Türkiye Sürdürülebilirlik Ofisi ile Koç Üniversitesi ortak girişimiyle ilk kez hayata geçirilen Sürdürülebilir Kampüs Projesi’nde kazanan öğrenci grubu belli oldu. “Ulaşım”, “Enerji ve Bina Teknolojileri”, “Geri Dönüşüm”, “Endüstri 4.0, Dijitalizasyon, Nesnelerin İnterneti” ve “Beşeri Faaliyetler” olmak üzere beş farklı kategoride düzenlenen yarışmada birincilik ödülü, kampüs içerisindeki karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik teknolojileri kullanarak oluşturdukları proje nedeniyle Green Brains grubuna verildi.

Devamını Oku

GÜVENLİKTE “10 SANİYE” FORMÜLÜ: TEKNOLOJİ VE İNSAN KAYNAĞI

Güncel

Pronet kullanıcılarının hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, acil sağlık ve panik durumlarında gönderdikleri alarmlar, Alarm Haber Alma Merkezi tarafından karşılıyor.

Devamını Oku

BUDERUS YILLIK BAYİ TOPLANTISI ‘GELECEĞE DÖNÜŞ’ KONSEPTİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güncel

Buderus, yıllık bayi toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. 2017 yılının değerlendirildiği ve 2018 planlarının paylaşıldığı toplantıda Buderus çalışanları ve iş ortakları bir araya geldiler.

Devamını Oku

ERKE GREEN ACADEMY’DE BREEAM EĞİTİMİ

Güncel

ERKE bir ilke daha imza atıyor. Dünyada en çok tercih edilen yeşil bina sertifikasyon sistemlerinden biri olan BREEAM’i (BRE Environmental Assesment Method) öğrenme ve BREEAM Assessor olma fırsatını, BRE-Academy eğitmenleri ile yurtdışına gitmeye gerek kalmadan ERKE Greean Academy’de sizlere sunuyor.

Devamını Oku

PANASONIC, FIT’18 FUARI’NDA YENİ NESİL TEKNOLOJİLERİNİ SERGİLEDİ

Gündem

PANASONIC, geliştirdiği son teknoloji çözümleri İzmir’de gerçekleştirilen FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda sergiledi. Yerli ve yabancı 152 firmanın katıldığı fuarda PANASONIC ürünleri büyük ilgi çekti.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, ECOSTRUXURE ADMS3.8’İ TANITTI

Gündem

Schneider Electric, DistribuTECH 2018’de elektrik şebekesi optimizasyonuna yönelik EcoStruxure ADMS3.8’e dair son gelişmeleri açıkladı.

Devamını Oku

NORM TEKNİK, V.ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİ`NDE YERİNİ ALDI

Gündem

Türkiye, Afrika ve Ortadoğu`nun en kapsamlı nükleer etkinliği olan V.Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi Pullman İstanbul Hotel & Convetion Center`da gerçekleşti.

Devamını Oku

DANFOSS, 2017 FİNANSAL SONUÇLARINI VE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM HEDEFLERİNİ PAYLAŞTI

Gündem

Danfoss’un Türkiye’deki yeni ofisini ziyaret eden Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Ziad Al Bawaliz, şirketin 2017 başarılarını ve önümüzdeki dönem hedeflerini paylaştı.

Devamını Oku

GRUNDIG’E DİJİTAL DÜNYANIN “OSCAR”I MIXX’DEN 2 ÖDÜL BİRDEN

Gündem

Grundig markasının “Respect Food-Gıdaya Saygı” felsefesiyle gıda israfına karşı dünya çapında sürdürdüğü çalışmaların son halkası olarak Türkiye’de başlattığı “Ruhun Doysun” projesi, dijital dünyanın en önemli ödüllerine layık görüldü. Proje, bu yıl 8’inci kez düzenlenen MIXX Awards Yarışması’nda Markalı İçerik kategorisinde Altın Mixx, Marka Farkındalığı ve Konumlandırma kategorisinde Bronz Mixx ödülleriyle taçlandırıldı.

Devamını Oku

“ARTIK HERKES EVİNDE ELEKTRİK ÜRETİP SATABİLECEK”

Gündem

25-26 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 6. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın (ICSG 2018) ana sponsorlarından Endoks Enerji Genel Müdürü Erman Terciyanlı, enerji üretiminde yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Artık herkes evinde elektriğini üretebilecek, depolayabilecek, gerektiğinde satabilecek ve şebeke dağıtık bir yapıya kavuşacak. Bu dönüşüm dünyada farklı teknolojilerle başka noktalara doğru evrilecek” diye konuştu.

Devamını Oku

OPTİMUM ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE İÇ ORTAM HAVA KALİTESİ BİR ARADA

İklimlendirme

Toshiba SHORAI split klimalar her türlü özelliği geliştirilmiş olup iç mekanlara kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor.

Devamını Oku

“AKILLI ŞEBEKELER SAYESİNDE FATURALAR AZALACAK”

Röportaj

25-26 Nisan’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) öncesinde HHB Expo Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç, bu alanda Türkiye’nin çok ciddi yatırımlar yapmaya başladığını ve akıllı şebekeler sayesinde enerji kaynaklarının daha verimli kullanılarak enerji alım maliyetlerinin azalacağını ve tüketicilerin de bu sayede daha az fatura ödeyeceğini vurguladı.

Devamını Oku

MAXLOGIC İTFAİYECİ TELEFON KONTROL SİSTEMİ

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Yangın alarm sisteminde oluşan acil durumu bildirmek, hayati bir nedenle yardım istemek gibi oldukça önemli konularda haberleşme imkânı sağlayan sistem, sahada bulunan itfaiyeci saha telefonları veya yangın alarm santralleri içerisinde kullanılan telefonlar ile gerçekleştiriliyor.

Devamını Oku

NORM TEKNİK’TEN KÖPÜKLÜ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Su kullanılarak söndürülmesi mümkün olmayan yanıcı parlayıcı sıvı kimyasal maddelerin ve yakıt yangınlarının söndürülmesinde kullanılıyor.

Devamını Oku

ELEKTRİK KAYNAKLI YANGINLARA KARŞI DAHA KAPSAMLI KORUMALAR GELİŞİYOR

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

AFDD+, yüksek yangın riskine sahip tesisleri içeren kritik uygulamalardaki arttırılmış güvenliğe katkıda bulunan uygun maliyetli, sağlam, güvenilir ve kurulumu kolay bir çözüm olarak kullanıcılara güvenlik sağlıyor.

Devamını Oku

P&G TÜRKİYE OFİSİNE LEED ALTIN SERTİFİKASI

Yeşil Yapılar

Yeni ofisinde enerji tüketimini yüzde 40 ve karbon ayakizini yüzde 30 azaltan P&G Türkiye, Yeşil Binalara verilen LEED Altın Sertifikasını aldı.

Devamını Oku