Mart 2018

BAYMAK EMLAK KONUT GYO PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Akıllı Yatırım

Türkiye’nin farklı illerinde hayata geçen Teknik Yapı Evora, Körfezkent 4. Etap, Sofa Loca ve Gür Yapı Ayazma’nın tercihi Baymak Lectus yoğuşmalı kazanlar oldu.

Devamını Oku

İŞ DÜNYASI BUSINESS İSTANBUL‘A TAŞINIYOR

Akıllı Yatırım

Business İstanbul‘un ağırlıklı olarak Türkiye‘nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu tarafından tercih edilen bir ofis projesi olduğunu belirten Business İstanbul Genel Müdürü Yüksek Mimar Abbas Ayazoğlu, projenin ilk üç etabında yer alan 500 ofisin satışının tamamlandığını söyledi. 550 ofisten oluşan ikinci etaba başladıklarını ifade eden Ayazoğlu, önümüzdeki dönemde bölgenin yıldızının daha da parlayacağını ileri sürüyor.

Devamını Oku

SOKAK ARMATÜRLERİ ŞEHİRLERİN AYDINLATMASINDA %80’E VARAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLIYOR

Aydınlatma

Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri tarafından LED ve IoT teknolojileri ile üretilen Cem markalı sokak armatürleri, yüzde 80’e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

BİNA TEKNOLOJİLERİNİN GELECEĞİ, HONEYWELL USERS GROUP & IOT ZİRVESİNDE ELE ALINDI

Bina Otomasyonu

Honeywell tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen Zirve, Türkiye’deki binaları daha “akıllı” hale getirmek için Nesnelerin İnterneti’nden (IoT) yararlanma konusuna odaklandı. Zirve’de bir araya gelen sektör liderleri, Nesnelerin İnternetini ve bu teknolojinin Türkiye’de verimli, güvenli ve akıllı binalar tesis etmedeki rolünü ele aldı.

Devamını Oku

ERKE TASARIM ÇÖZÜMLERİ MEMORIAL BAHÇELİEVLER HASTANESİ’NDE

Bina Otomasyonu

Erke Tasarım çözümleri Memorıal Bahçelievler Hastanesi’nde yerini alıyor.

Devamını Oku

THEA OPTIMA SERİSİ DEKORASYON TRENDLERİNİ YAKALIYOR

Bina Otomasyonu

Panasonic Eco Solutions Türkiye Thea Optima serisinin siyah çerçeve ile beyaz elektrik anahtarı ya da tam tersi beyaz çerçeve ve siyah elektrik anahtarı ile yeni nesil dekorasyon trendini tamamlıyor.

Devamını Oku

PANASONIC, TEKNOLOJİSİYLE GELECEĞİN ŞEHRİNE İMZASINI ATIYOR

Dosya

PANASONIC, Nomura Real Estate Development Co. Ltd. iş birliği ile Japonya’da geleceğin şehrini inşa etmek üzere harekete geçti. Proje, “Sürdürülebilir Akıllı Şehir” olarak hayata geçirilecek. Tokyo’nun güney batısındaki Yokohama şehrinde, Tsunashima’da inşa edilmesi planlanan yeni akıllı şehrin geliştirilmesine kılavuzluk edecek konsept planı ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Enerji sistemi, hidrojen dolum istasyonu ve uluslararası öğrenciler için bir yurt içeren Sürdürülebilir Akıllı Şehir Tsunashima’nın geliştirilmesine on kuruluş katılıyor.

Devamını Oku

AKILLI KENTLER İÇİN IoT SİBER GÜVENLİK UYGULAMALARI

Dosya

Dünyanın modern kentlerinde uygulanan siber güvenlik uygulamaları günümüzde devletler ve iş dünyası için artık bir gereklilik halini almış durumda. Herhangi bir metropol kenti güvenli hale getirmek için uygulanması gereken 4 kritik sistem inceleniyor.

Devamını Oku

AKILLI ŞEHİRLERDE KAMU HİZMETLERİ ÇOK DAHA HIZLI

Dosya

“Şehirlerin sürdürülebilir dönüşümü Akıllı Şehir yaklaşımı ile mümkün olabilir” prensibiyle yoluna emin adımlarla devam eden Proline, yerel yönetimlerle daha verimli işbirlikleri kurmak ve akıllı şehirlere geçiş yapmalarına yardımcı olarak kent sakinlerine çok daha kolay ve entegre bir yaşam sunmaları için Akıllı Şehir Danışmanlığını oluşturdu.

Devamını Oku

“GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA TAŞIYACAĞIZ”

FIT

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta Fuar İzmir’de kapılarını açmış olacak. 5 ayrı fuarı tek çatı altında birleştiren FIT ’18, endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

UFUK TARHAN İLE FÜTÜRİZM: “GELECEK ADETA PEŞİMİZDE”

FIT

Ufuk Tarhan ile Röportaj

Devamını Oku

FIT 2018 Fuarı Hakkında

FIT

FIT 2018 hakkında...

Devamını Oku

ENERJİ BAĞIMLILIĞINI AZALTMANIN YOLU, ISI POMPASINDAN GEÇİYOR

Fokus

Canovate Enerji’nin %85’e kadar yerlilik oranıyla imal ettiği, büyük oranda doğadan aldığı enerjiyle ısıtma/soğutma yapan “ısı pompaları”, enerji giderlerinde %80’e kadar tasarruf ettiriyor.

Devamını Oku

MODÜLER DÖŞEMEDEN ISITMA KONTROLLERİNE YENİ ÇÖZÜM; ICONTM SERİSİ

Fokus

Danfoss Isıtma Sistemleri, ileri teknolojili oda termostatları, ana kontrol cihazları, hidronik döşemeden ısıtma ve aktüatörlü diğer çözümler için opsiyonel modüller ve aksesuarlardan oluşan Danfoss IconTM serisini piyasaya sürdü.

Devamını Oku

ENERJİ VERİLERİNİN MÜKEMMEL VE AĞDAN BAĞIMSIZ TRANSFERİ

Fokus

Enerji verilerini toplayan yönetim modülleriyle motor kontrolü ve Inline I/O sisteminin kombinasyonu hangi fieldbus veya ağ kullanılırsa kullanılsın enerjinin tüketildiği noktadan üst seviye kontrol sistemine kadar bilginin kesintisiz akışını sağlıyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, DÜNYANIN EN AZ ENERJİ HARCAYAN AC/DC KONTAKTÖRÜNÜ PİYASAYA SÜRDÜ

Fokus

Schneider Electric’in geliştirdiği TeSys D Green kontaktör serisi, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörü olarak yeşil dönüşüme katkıda bulunuyor.

Devamını Oku

EVLERDE ENERJİ YÖNETİMİ ÇOK DAHA AKILLI VE KOLAY HALE GELİYOR

Fokus

Yeni Cosa, yepyeni tasarımı ve geliştirilmiş özellikleri ile, ev sıcaklığının hem akıllı telefonlar üzerinden hem de internete gerek duymadan termostatın dokunmatik ekranı üzerinden kolaylıkla kontrol edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC MANİSA’DAKİ EV TİPİ KLİMA FABRİKASININ RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Fokus

382,5 milyon TL sermaye ile hayata geçirilen yeni fabrika, Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası oldu.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ ENTEGRASYONU

Fokus

Endüstriyel tesislerde yangın veya acil durum anında tesisteki tüm sistemlerin yangın algılama sistemleri ile entegre çalışması can ve mal güvenliğinin sağlanmasında etkili rol oynuyor.

Devamını Oku

KADIKÖY-KARTAL METRO HATTINDA PANASONIC YANGIN ALGILAMA ÜRÜNLERİ YER ALIYOR

Fokus

Oluşturulan bu scada entegrasyonu yedekli Modbus bağlantısına sahip olup herhangi bir ünitede sorun olması durumdan yedek sistem üzerinden haberleşme kesintiye uğramadan devam edebiliyor.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER, DENİZLİ’NİN İÇME SUYU TESİSLERİNE HAYAT VERİYOR

Güncel

Alarko Carrier’ın Noryl fanlı dalgıç pompaları, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncü etap merkez, ilçe ve köy içme sularının temininde kullanılıyor. Projede kullanılan 210 adet 6-8’’ Noryl Fanlı Alarko dalgıç pompanın teslimi, komisyon heyetinin Alarko Carrier Gebze üretim merkezinde gerçekleştirdiği test kabul işlemlerinden sonra gerçekleştirildi.

Devamını Oku

ATEKSİS 4. KEZ ‘EMEA EN BÜYÜK MÜŞTERİ’ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Güncel

Orta Doğu Bölgesi’nin en büyük güvenlik sistemleri fuarı Intersec, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleşti.

Devamını Oku

SENSONET VE PLATFORM GÜVENLİK GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Güncel

Arena bünyesindeki elektronik güvenlik sistemleri dağıtıcısı Sensonet, sektörün en yenilikçi şirketlerinden Platform Güvenlik ile güçlerini birleştiriyor.

Devamını Oku

ERKE GREEN ACADEMY’DE BREEAM EĞİTİMİ

Güncel

Sürdürülebilirlik hizmetleri konusunda Türkiye’nin önemli firmalarından ERKE bir ilke daha imza atıyor.

Devamını Oku

DEMİRDÖKÜM’E ABD’DEN DÖRDÜNCÜ TASARIM ÖDÜLÜ

Güncel

DemirDöküm’ün endüstriyel tasarımdaki başarısı bir kez daha ödüllendirildi. ABD’nin Chicago kentinde 67’incisi düzenlenen dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım ödül programı Good Design’de DemirDöküm, dördüncü kez ödüllendirildi.

Devamını Oku

ARI YANGIN A.Ş. BU YILDA ISK-SODEX 2018 FUARI’NDA YERİNİ ALDI

Güncel

Arı Yangın A.Ş. bu yılda geleneği bozmayarak HVAC sektörünün nabzının attığı ve sektörün liderlerini buluşturan, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlen ISK-SODEX Istanbul 2018 Fuarı’nda, daha geniş ve yenilenmiş stand dizaynıyla yerini aldı.

Devamını Oku

AYVAZ MAURİTİUS’TA SEMİNER DÜZENLEDİ

Gündem

Ayvaz, Afrika kıtasına bağlı küçük bir ada konumunda olmasına karşın Dünya Ekonomik Forumu’nun her sene yayımladığı Küresel Rekabet Raporu’na göre Afrika’nın en rekabetçi ekonomisine sahip ülkesi olarak gösterilen Mauritius’ta etkinliğini artırma kararı aldı.

Devamını Oku

TEKSAN JENERATÖR, TÜRKİYE’NİN İLK HİBRİT GÜÇ SİSTEMLERİNİ BARSELONA’DA SERGİLEYECEK

Gündem

Telekomünikasyon dünyasının devleri Mobile World Congress çatısı altında yeniden bir araya gelecek.

Devamını Oku

YENİLENEN DANFOSS MÜZESİ, EN MODERN HALİYLE DANİMARKA’DA AÇILIYOR

Gündem

Danfoss’un Nordborg’daki merkezinin yanında bulunan, Mads Clausen’in çocukluğunun geçtiği ev müzeye dönüştürülüyor. Danfoss’un kurucusu Mads Clausen’in “Yalnızca geçmişten miras alanlar gelecekte bir yer edinebilir.

Devamını Oku

LEGRAND GRUBU YIL SONUNDA YÜZDE 35 BÜYÜME HEDEFLİYOR

Gündem

Sürdürülebilir büyüme stratejisi benimseyen ve globalde 5.5 Milyar Euro’luk bir ciroya sahip olan Legrand Grubu, Türkiye pazarında da büyüyor. 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik bir büyümeyle kapatan Legrand Grup Türkiye ise 2018 yılına 4 markada farklı ürün gruplarıyla merhaba diyerek büyümesini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER, MANİSA MERKEZEFENDİ DEVLET HASTANESİ’NE ÇÖZÜMLER SAĞLIYOR

Gündem

Konforun ve sağlığın ön planda tutulduğu Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde, soğutma sistemi için Alarko Carrier’ın 19XRV santrifüj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi. Carrier’ın tasarladığı Evergreen ailesinin su soğutma grupları, çevreye zarar vermeden üstün verimlilik sağlıyor.

Devamını Oku

ZEROWIRE, KABLOSUZ GÜVENLİK VE EV OTOMASYONU EDS’DE

Güvenlik Sistemleri

Zerowire bulut sistemi; UltraSync etkileşimli hizmetleri ileri seviye bulut özelliklerine herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden erişebilmesini garantiliyor.

Devamını Oku

ZYXEL’DEN HIBRIT ACCESS POINT YÖNETİM YAZILIMI; NEBULAFLEX

Kablo

Zyxel, veri iletişim ağındaki kablolu ve kablosuz cihazların tek bir noktadan yönetimine olanak tanıyacak yeni hibrit access point yönetim yazılımı; NebulaFlex’i pazara sundu. Yeni yönetim yazılımı ile işletmeler, esnek ağ yönetimi sayesinde iş akışlarında maksimum performans elde ederken, çalışan verimliliğini de büyük ölçüde artırma imkanına kavuşuyor.

Devamını Oku

KABLOSUZ EĞLENCE İÇİN: TP-LİNK ARCHER VR300

Kablo

TP-Link’in yakında satışa sunacağı VDSL modem/router’ı Archer VR300, hem yüksek WiFi hızıyla evlerdeki oyun, sinema keyfini artırıyor, hem de ebeveyn kontrolü, konuk ağı, güvenlik duvarı özellikleriyle her açıdan güvenli bir ağ oluşturmayı sağlıyor.

Devamını Oku

LİSTEC – DOĞRUSAL KABLO TİPİ SICAKLIK DEDEKTÖRÜ

Kablo

Listec’in kendi yazılımı olan “Listterm” ile sensörler, teker teker veya gruplar halinde adreslenebildiği gibi, her bir sensöre veya sensör grubuna konumları neticesinde farklı sabit sıcaklık veya sıcaklık artış oranları referans değer olarak verilebiliyor.

Devamını Oku

İSTANBUL AYDIN ÜNIVERSİTESİ VM MEDICAL PARK HASTANESİ’NDE ARI YANGIN POMPA GRUBUYLA YER ALIYOR

Yangın Algılama ve Söndürme Sistmeleri

İstanbul Aydın Üniversitesi yanında yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi’nde Arı Yangın, yangın pompa grubu ile yer alıyor.

Devamını Oku

AKTİF HAVA ÖRNEKLEMELİ SİSTEM (AIRSENSE)

Yangın Algılama ve Söndürme Sistmeleri

Mavili Elektronik, hava örneklemeli yangın algılama sistemleri öncülerinden AirSense markasıyla güçlerini birleştiriyor.

Devamını Oku

LEED V4 ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

Yeşil Yapılar

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş yeşil bina derecelendirme sistemlerinden biri LEED’dir. LEED, bina ve kent ölçeğinde sürdürülebilir tasarım, inşaat ve işletme kriterlerini ortaya koyuyor.

Devamını Oku