Şubat 2018

ARÇELİK A.Ş.’NİN “TEK TUŞ” TEKNOLOJİSİ İLE ÇAMAŞIRDA ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞİYOR

Akıllı Ev

Akıllı ev teknolojilerini bir adım ileriye taşıyan Arçelik A.Ş.’nin, Arçelik ve Beko markalı çamaşır makinelerindeki tek tuş teknolojisi tüketicilerin beğenisini kazanıyor.

Devamını Oku

BOSCH GELECEĞİ AKILLI ŞEHİRLERDE GÖRÜYOR

Akıllı Şehir

Bosch geleceğin kentlerini ve mahallelerini teknoloji ile donatmak için çalışıyor ve akıllı mobilite ile daha iyi hava kalitesi, daha fazla kullanım kolaylığı, daha fazla güvenlik ve pek çok yeni hizmet sunuyor.

Devamını Oku

DUVARLAR, ZİGBEE İLE ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUYOR

Anahtar Priz

Son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği ZigBee kablosuz ürünler ile yaşam alanlarındaki duvarlara zarar vermeden kablosuz çözüm sunan Legrand; 2.4 GHz frekansında vericilerin ve alıcıların kullanıldığı ZigBee ile tek bir noktada 65 binden fazla adreslemeyle cihazın aynı anda sistemde bağlı kalmasını sağlıyor.

Devamını Oku

DIŞ MEKANLARDA BÜYÜLEYİCİ EFEKTLER: GOCCIA WASH

Aydınlatma

Dış mekan ürünlerinde fark yaratan İtalyan Goccia’nın, ışığı yeniden yorumladığı sıva üstü aplik serisi WASH, tasarımı ve performansıyla göz doldururken; hem genel aydınlatma, hem de ışık efekti anlamında estetik bir görsellik vaat ediyor.

Devamını Oku

YAPAY ZEKA DESTEKLİ AYDINLATMA SİSTEMLERİ

Aydınlatma

Aydınlatma mühendisliği sektöründe de yapay zeka aydınlatma çalışmaları yapılmaktadır. Özellikle nesnelerin interneti kavramıyla akıllı olarak tasarlanan alanlar yapay zeka çalışmalarıyla daha da işlevsel hale getiriliyor.

Devamını Oku

GELİŞEN TEKNOLOJİLER VE BİNA OTOMASYON SİSTEMLERİ

Bina Otomasyonu

Akıllı bina sistemlerine ilişkin zayıf akım ve otomasyon çözümlerinde güvenlik ve konforun bir arada sağlanması hedefleniyor. Bu çözümler, doğa dostu ve hayatı kolaylaştıran özellikleri ile gelişen teknolojinin binalara yansıtılmasından oluşuyor.

Devamını Oku

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Dosya

Panasonic Eco Solutions Türkiye,doğal kaynakların bilinçli kullanımı, küresel ısınma, çevre kirliliği konularında farkındalık oluşturma ve bilinç kazandırma amacı ile birçok örnek çalışmaya imza atıyor.

Devamını Oku

YEŞİL BİNALARDA EDGE SERTİFİKASI

Dosya

Yeşil binalar hanelerin tasarruf yapmalarını sağlayarak, ekonomik dirençlerinin güçlenmesine destek olabilecek araçlar olarak değerlendirilebilir. Bu hedefle yola çıkan IFC, yeşil binaları gelişmekte olan ülkelerde herkesin erişimine açmak için EDGE Yeşil Bina Sertifika Sistemi’ni geliştirdi.

Devamını Oku

ŞİRKETLER, ATALIAN ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ İLE TASARRUF SAĞLIYOR

Dosya

2013 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren ATALIAN Entegre Tesis Yönetimi, yıllara dayanan deneyimi, bünyesindeki EVD enerji yönetim şirketi ve global know-how’ı ile enerji verimliliğini maksimize edecek çözümler sunuyor.

Devamını Oku

TADIM YENİ YÖNETİM, ÜRETİM VE DEPOLAMA TESİSLERİNDE ARI YANGIN MARKALARI İLE YER ALDI

Dosya

Tadım’ın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut üretim tesisine ilave olarak yapılan yeni yönetim, üretim ve depolama binasında otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, yangın pompa grubu ve sulu söndürme sistemleri ile yer aldı.

Devamını Oku

SIEMENS DEĞİŞKEN HIZ SÜRÜCÜLERİ İLE YÜZDE 70’E VARAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLIYOR

Enerji Yönetimi

Türkiye’de elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon konularına odaklanarak topluma ve ekonomiye fayda sağlamak için hizmet veren Siemens Türkiye, son üç yılda 700’e yakın enerji verimliliği projesi gerçekleştirdi

Devamını Oku

BAYMAK’TAN GELECEĞİN TASARRUFLU ÜRÜNÜ HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

Enerji Yönetimi

Baymak, hava kaynaklı ısı pompaları ile yüzde 75’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Doğa dostu Baymak her türlü kapasite ve mekana uygun ihtiyaçları karşılayabilen dört farklı ısı pompasıyla hem çevreyi koruyor hem de enerji maliyetlerini düşürüyor.

Devamını Oku

TEKSAN JENERATÖR AR-GE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜN VE TEKNOLOJİLERE ODAKLANIYOR

Enerji Yönetimi

Teksan Jeneratör, ürün portföyündeki sürdürülebilir enerji çözümlerinin payını artırmaya odaklandı. Ar-Ge Merkezi’ne yaptığı yatırımlarla sektöründe özel bir konumda bulunan şirketin gelecek hedefleri arasında enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve çevre dostu teknolojiler önemli yer tutuyor.

Devamını Oku

PATLAYICI ORTAMLARDA GAZ ALGILAMASI

Fokus

Gaz algılama sistemleri ortamdaki patlayıcı gazın belirli bir yoğunluğa ulaşmasının ardından gerekli otomasyon sistemlerini tetikleyerek tesisin patlamaya karşı güvenliğini sağlıyor. Bu yüzden tesisin patlamadan korunabilmesi için en önemli unsurlardan biri de gaz algılama sistemleridir.

Devamını Oku

IP – GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Fokus

INTEGRAL LAN karma network yapısı ile paneller arasında çoklu bağlantı olanağı sunuyor. Yeni yangın algılama paneli çok geniş bir opsiyon çeşitliliğine sahiptir.

Devamını Oku

YANGIN ALGILAMA VE UYARI SİSTEMLERİ ACİL DURUM KONTROL VE İZLEME FONKSİYONLARI

Fokus

Günümüzde yangın algılama sistemleri, binaların ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak sadece algılama ve uyarı yapan sistemlerin dışına çıkarak diğer sistemlerle de aktif bir şekilde bağlantılı çalışma mecburiyetindedir.

Devamını Oku

YANICI PARLAYICI SIVI DEPOLANAN DEPOLAR

Fokus

Parlayıcı ve yanıcı sıvılar sınıflandırıldığı ve depolama çeşitlerine göre ayırıldığı tablolardan maksimum depolama ve tavan yükseklikleri kısıtları altında temel olarak asgari sprinkler K faktörü, dizayn yoğunluğu ve operasyon alanına ulaşıyor ve bu değerlere göre dizayn yapılıyor.

Devamını Oku

BOSCH SESLİ ASİSTANI DİREKSİYONA GEÇİRİYOR

Görüntü ve Ses Sistemleri

Bosch sesli asistanını direksiyona geçiriyor. Yeni geliştirilen teknoloji sürücülerin dikkatinin dağılmasını önleyerek asıl görevlerine odaklanabilmelerini sağlıyor.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Güncel

Alarko Carrier, Kahramanmaraş’taki idari kuruluşların proje ve kontrol birimlerine, Toshiba VRF Sistemi ve ısı pompası eğitimi verdi. Kahramanmaraş Clarion Otel’de düzenlenen etkinliğin açılış konuşması, Ankara Büro Bayilik Satışları Satış Müdürü Ali İsmet Koçak tarafından gerçekleştirildi.

Devamını Oku

SIEMENS İLK 3D-BASKIYLA ÜRETİLEN TÜRBİN KANATLARIYLA AMERİKAN MAKİNE MÜHENDİSLERİ TOPLULUĞUNDAN ÖDÜL ALDI

Güncel

Siemens ilk 3D-baskıyla üretilmiş ve her yönden test edilmiş türbin kanatlarıyla elde ettiği teknolojik başarı için, Amerikan Makine Mühendisleri Topluluğu (American Society of Mechanical Engineers - ASME) tarafından ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

ICSG 2018’E SEKTÖR LİDERLERİ KONUK OLACAK

Güncel

25-26 Nisan 2018’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Türkiye’nin enerji sektöründeki en büyük etkinliklerinden olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) 1. Yürütme Kurulu Toplantısı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk başkanlığında gerçekleştirildi. ICSG 2018’de dünya sektör liderlerinden üst düzey konuşmacılar bir araya gelecek.

Devamını Oku

AYDINLATMA SEKTÖRÜ 11. ISTANBULLIGHT FUARI’NDA BULUŞUYOR

Güncel

11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, yapı sektöründeki büyümeye paralel olarak gelişen aydınlatma sektörünün uçtan uca haritasını çıkarmak üzere 19-21 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Devamını Oku

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ 22-25 ŞUBAT’TA FUAR İZMİR’DE: ENDÜSTRİ 4.0 İZMİR’DEN BAŞLIYOR

Gündem

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta Fuar İzmir’de kapılarını açıyor. 5 ayrı fuarı tek çatı altında birleştiren FIT ’18, endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS TÜRKİYE’DE, ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA ANLAMLI BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİ

Gündem

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, çevre kirliliği her geçen gün artıyor ve ülkemiz enerji için yüksek bedeller ödüyor. Tüm bu tabloya bakınca geleceği aydınlatmak için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönem yaşandığı anlaşılıyor.

Devamını Oku

DANFOSS MOBIL CO2 KONTEYNER’I, 2018’İN İLK EĞİTİMİ İÇİN TÜRKİYE’YE GELİYOR

Gündem

Çevre kirliliğine karşı karbon salınımını azaltmanın yeni yolları aranırken, perakende gıda soğutmasında CO2 kullanımı hızla öne çıkıyor. CO2 kullanımı konusunda doğan eğitim ihtiyacını karşılamak üzere 2016 yılının Eylül ayında hayata geçirilen Mobil CO2 Eğitim Birimi, tüm bunların uygulamada nasıl bir araya geldiğini gösteriyor. Danfoss Mobil CO2 Eğitim Birimi, mevcut CO2 soğutma çözümleriyle müşterilerinin rekabet avantajı kazanmasına da yardımcı oluyor.

Devamını Oku

MAKEL AR-GE MERKEZİ DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Gündem

MAKEL Ar-Ge merkezi faaliyetleri kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinde son sınıf öğrencileri ile MAKEL KNX ürünlerine ve KNX teknolojisine yönelik seminer ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

OTELLERDE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik Sistemleri

Otellerde güvenlik sistemlerinin tasarımı, seçimi, kurulumu ve bakımı; yatırımın, personelin, hotel misafirinin ve ülke turizminin korunması açısından önemlidir. Bu konuda hizmet verecek firmalar dikkatle seçilmeli; oluşturulacak teknik şartname, yönetmelik, standartlar ile kullanılacak ürünler ve alınacak hizmetin özellikleri ihtiyaçları tam olarak karşılayacak şekilde tanımlanmalıdır.

Devamını Oku

AKUVOX İNTERKOM SİSTEMİ GÜVENLİĞİNİZİ SAĞLIYOR

Güvenlik Sistemleri

Alarm sistemiyle entegre ve çevre kameralarına tam erişim sunan Akuvox İnterkom size ve evinize tam güvenlik hizmeti sunuyor. Evinizde bulunan hareket, kapı/pencere, su basma, duman gibi sensörler uyarı verdiklerinde güvenliğe, yönetim merkezine ve size haber vererek anında müdahele imkanı sunan akıllı interkom sistemi sizin, evinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlıyor.

Devamını Oku

SHOPPERTRAK İLE AVM’LERDE VERİ ANALİZLERİ ARTIYOR

Güvenlik Sistemleri

Perakende mağazaları ve AVM’ler, artan metrekare maliyetlerinden maksimum faydayı sağlayabilmek için veriye dayalı performans ölçümüne ihtiyaç duyuyorlar. Dünya lideri perakendecilerin ve AVM’lerin ziyaretçi trafik analizleri için tercih ettiği ShopperTrak, Sensormatic iş birliğiyle pazara girdi.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER, HOUBARA KUŞUNUN ÜRETİLDİĞİ TESİSE HAYAT VERİYOR

İklimlendirme

Alarko Carrier, Kazakistan’ın Çimkent şehrinde kurulan Houbara kuşu besleme tesislerinde Webctrl sistemine ek olarak DDC pano, saha cihazları, kablosuz sensörler, UPS cihazları, vana ve vana motorlarıyla projeye destek veriyor.

Devamını Oku

BAYMAK GARANTİ SÜRELERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

İklimlendirme

Baymak Lectus, Lectus Plus ve Magnus serisi yoğuşmalı kazanların, kazan dairesi çözümlerinde yoğuşmalı kazan ihtiyacını, 5 yıl garanti güvencesiyle karşılıyor. 2015’den bu yana tüm ürün altyapısı ve saha ekibiyle enerji verimliliği direktifine hazırlanan Baymak, dönüşüm sürecinde kullanıcılara en iyi hizmet ve sistemi sunmak için çalışıyor.

Devamını Oku

TP-LİNK, YENİ NESİL TEKNOLOJİLERE SAHİP BİR YÖNLENDİRİCİ SUNUYOR

Kablo

TP-Link Archer C60 yönlendirici, çok sayıda cihazın WiFi’a bağlandığı ev ve küçük ofisler için geliştirilen, hızlı, güçlü, şık ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

Devamını Oku

EV, OFİSLER VE KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN YENİ 11AC ACCESS POINT; NWA1123-AC PRO

Kablo

NWA1123-AC PRO’nun esnek yerleştirme özellikleri sayesinde evinizde ve iş yerinizde Wi-Fi kapsama alanını optimize ediyor.

Devamını Oku

BAŞARIMIZIN SIRRI “SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMAK”

Röportaj

Yangın Güvenliği sekötründe yirmi yılı deviren, sektöre kazandırdığı nitelikli birçok proje ile sürdürülebilir başarısına devam eden Norm Teknik A.Ş. Makine Mühendisi / Sistem Uzmanı Ali Can UZUN ile sektörü değerlendirdik.

Devamını Oku