Ocak 2018

PANASONIC’TEN THEA IQ DOKUNMATİK PANELLER: DAHA AKILLI VE KONFORLU EVLER

Akıllı Ev

Panasonic’in Thea IQ dokunmatik panelleri ile evlerde aydınlatma, alarm, güvenlik ve iklimlendirme cihazları, perde ya da panjurlar tek noktadan kontrol edilebiliyor. Ayrıca görüntülü konuşma yapılabiliyor, site yönetim hizmetlerine ulaşılabiliyor. Dışarıya çıkacak olanlar, trafiğin durumunu bile Thea IQ dokunmatik panellerden öğrenebiliyor, hayat çok daha kolaylaşıyor.

Devamını Oku

AKILLI ŞEHİRLERDE SU YÖNETİMİ İÇİN YENİ NESİL OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

Akıllı Şehirler

Mitsubishi Electric, İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından düzenlenen “IV. Uluslararası Su Kongresi: Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi” etkinliğinde, su ve atık su otomasyonu konusunda sunduğu çözümlerini anlattı.

Devamını Oku

‘YAŞAM MERKEZİ’ KONSEPTİNİN KARTAL’DAKİ YENİ ADI: ROYAL GARDEN YAKACIK

Akıllı Yatırım

Royal Garden Yakacık projesi ile Kartal’da bir yaşam merkezi yaratmaya hazırlanan Royal Group, yüksek standartları ve ayrıcalıklı özellikleriyle bölgeye yepyeni bir yapı anlayışı getiriyor.

Devamını Oku

YEŞİLMAVİ

Akıllı Yatırım

İstanbul’un on büyük ilçesinden biri olan ve Marmara Denizi, adalar manzarasına sahip Maltepe’de inşa edilen Yeşil Mavi projesi Manzarası Mavi, Havası Yeşil sloganıyla satışta. Sur Yapı tarafından hayata geçirilen proje 50.018 metrekare inşaat alanına sahip ve toplam 268 daire ve ticari alanlar yer alıyor.

Devamını Oku

TEKNOLOJİNİN TASARIMA YANSIMASI: BERKER R.1 TOUCH SENSOR

Anahtar Priz

KNX/EIB uyumlu sistemiyle Hager I Berker’in teknolojik altyapısını kanıtlar nitelikteki R.1 Touch Sensor, evin tüm fonksiyonlarını tek bir anahtarda topluyor.

Devamını Oku

VİKO’DAN GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ: DOKUNMATİK NOVELLA S SERİSİ

Anahtar Priz

Alanında hayatı kolaylaştıran birçok yeniliğe ve ilke imza atan, sunduğu inovatif ürünlerle fark yaratan VİKO, Novella S serisi ile üstün teknolojiyi kullanımınıza sunuyor.

Devamını Oku

KONE’DEN HASTANELERE ÖZEL YATAK ASANSÖRLERİ; GÜÇLÜ, HİJYENİK VE GÜVENLİ

Asansör

KONE yatak asansörlerinde güvenlik, hijyen ve enerji verimliliği kriterlerine de büyük önem veriliyor. Hastanelerde hijyen büyük önem taşıdığından, KONE de kabinlerde kullandığı malzemelerin estetik olduğu kadar kolay temizlenebilir yapıda olmasına özen gösteriyor.

Devamını Oku

LAMP 83, ACIBADEM ALTUNİZADE’YE ÖZEL AYDINLATMA SAĞLIYOR

Aydınlatma

ACIBADEM’in Altunizade’de açtığı 98.000 m2 büyüklüğündeki hastanenin aydınlatmasının büyük bir bölümü, projeye 14.000’den fazla ürün tedarik eden LAMP 83 tarafından üstlenildi.

Devamını Oku

LEGRAND AKILLI ÜRÜNLERİNİ YÜKSEK TEKNOLOJİYLE DONATIYOR

Aydınlatma

Legrand, hastane ortamlarında hasta konforu, hijyenik çözümler, etkin enerji kullanımı ve kaliteli aydınlatma çözümleri ile tüm beklenti ve ihtiyaçları karşılayarak hasta ve hasta yakınlarının yaşamını konforlu hale getiriyor.

Devamını Oku

BİNALARDA AYDINLATMA YÖNETİMİ

Dosya

WAGO-Lighting Management, aydınlatma otomasyonu kontrolörüne extra bir yazılım olmadan bir tarayıcı üzerinden Google Chrome ve Safari’ye bağlanarak, saymış olduğunuz istekleri kolayca yapabiliyor.

Devamını Oku

ATEKSİS MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ KAVACIK KAMPÜSÜ’NDE

Dosya

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı olan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi Projesinde yangın algılama, acil anons, kartlı geçiş ve güvenlik sistemleriyle hizmet veren Ateksis, Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsü bünyesindeki 3 adet binanın genel seslendirme ve acil anons, yangın algılama ve ihbar, IP CCTV ve kartlı geçiş sistemlerinin dizayn ve devreye alma işlemlerini de gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku

BİNA YÖNETİM SİSTEMLERİNDE TEKNOLOJİK GELİŞİMLER HIZLA DEĞİŞİYOR

Dosya

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve bağlantılı teknolojilerle hızlanan gelişimin akıllı bina yönetimine doğrudan etki ettiğini belirtiyor.

Devamını Oku

VADİ İSTANBUL BULVAR ETABINDA HAGER I BERKER’DEN ENTEGRE ÇÖZÜMLER

Dosya

Akıllı bina otomasyonu ve anahtar & priz sistemleri sektörünün markası Alman menşeili Hager I Berker, İstanbul’un en büyük karma projelerinden biri olan Vadi İstanbul Bulvar Etap’ta üstün tasarım ödüllü ürünü B.IQ ile fark yaratıyor.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC TÜRKİYE’DE EV TİPİ KLİMA FABRİKASI AÇIYOR

Enerji Yönetimi

Avrupa ve Türkiye’de klima ve soğutma sistemleri segmentinin büyütülmesine katkı sağlanması bekleniyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, ONE PLANET SUMMIT’TE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEYİ HIZLANDIRIYOR

Enerji Yönetimi

Schneider Electric, küresel ısınmanın ve etkilerinin azaltılmasına katkıda bulunmak için gerçekleştirilen One Planet Summit’te yer aldı. 300 global şirketi bir araya getiren One Planet Summit’te, Schneider Electric ve diğer birçok şirketin desteğiyle Yeni Çevresel Etki Yatırım Fonu oluşturuldu. Fon 2 milyon insanın hayatını iyileştirmek adına kullanılacak.

Devamını Oku

SENKRONİZASYON VE YÜK PAYLAŞIMI ÜNİTESİ: TRANS-SYNCRO

Enerji Yönetimi

Jeneratör senkronizasyon sistemlerinin en temel özelliği, bir veya daha fazla jeneratörün, başka jeneratör ile aynı enerji hattı üzerinde çalışması ve yük paylaşımı yapabiliyor olmasıdır.

Devamını Oku

ENERJİ YÖNETİMİ İÇİN: ENERJİ.PRO

Enerji Yönetimi

“Enerjiyi Yönetmek, Enerjiyi İzlemek ile Başlar” sloganıyla piyasaya sürülen Enerji.Pro, tesislere kurulan enerji analizörleri, sayaçlar ve sensörlerden gelen anlık verileri analiz ederek, görsel grafiklerle anlaşılabilir hale getiriyor.

Devamını Oku

YANGIN GÜVENLİK ve SİSTEM ÇÖZÜMLERİ

Fokus

Özellikle büyük tesislerde meydana gelen yangınlarda, ölüm ve yaralanmaların önemli bir oranı, katlar arasına, merdiven boşluğu ve odalara dolan duman sebebiyle oluşmaktadır. Yönetim özellikleri, entegrasyon imkanları, güçlü yazılım ve donanımlarıyla alanında Amerika menşeli UTC Edwards EST3 platformu, bu alanda önemli bir sistem çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını Oku

MAXLOGIC DUMAN DAMPERİ KONTROL PANELİ

Fokus

Maxlogic duman damperi kontrol paneli yardımıyla, havalandırma kanalları üzerinden duman yayılımı kolaylıkla engellenebiliyor, yangın durumunda taze hava kesilebiliyor ve var olan dumanın tahliyesi gerçekleştirilebiliyor.

Devamını Oku

REVIT® YAPISAL ELEMANLARININ MODELLENMESİNİ İLK KEZ MÜMKÜN KILIYOR

Görüntü ve Ses Sistemleri

FARO, Revit®’te genişletilmiş BIM modelleme araçları, daha iyi kalite güvencesi ve tarama verilerini elde etme ve analiz etmede zaman tasarrufu sağlayan PointSense 18.5’i sunuyor.

Devamını Oku

ENDÜSTRİNİN KALBİ İZMİR’DE ATACAK

Güncel

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı, çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Hikvision, Panasonic, Bilgi Elektronik, Assa Alboy gibi sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Elektrik Elektronik ve Enerji Fuarı İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

LEGRAND GRUBU, YENİ NESİL ÜRÜNLERİNİ DATA CENTER DYNAMICS’TE GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

Güncel

Legrand Grubu, bölgenin en büyük veri merkezi ve buluta dönüşüm konferansı olan Data Center Dynamics’te bu yıl da yerini aldı. Fuara inovasyon anlayışının dışa vurumu olan yeni nesil ürünleriyle katılan Legrand, ayrıca 2018 yılında lansmanını gerçekleştireceği LCS3 Yapısal Kablolama Sistemleri ve FORTE 3-Level UPS serisini de konferans katılımcılarının bilgisine sundu.

Devamını Oku

ÖZGÜN İNOVASYON KÜLTÜRÜNÜ VE EKOSİSTEMİNİ YARATAN ŞİRKETLER GELECEKTE FARK YARATACAK

Güncel

Arçelik A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’na stratejik partner olarak destek veriyor.

Devamını Oku

ENERJİ DEVLERİ İSTANBUL’A GELİYOR

Güncel

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun destekleriyle ELDER ve GAZ-BİR’in stratejik partnerliğinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Devamını Oku

TEKSAN JENERATÖR’DEN ÇİZGİ ÜSTÜ İHRACAT PERFORMANSI

Güncel

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen 10. Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleştirildi. Sektöründe fark yaratarak ülke ekonomisine katkı sağlayan şirketlerin ödüllendirdiği tören bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Devamını Oku

AYVAZ, İKLİM 2017’YE KATILDI

Güncel

Tesisat sektörünün güçlü markası Ayvaz, iklimlendirme sistemleri alanında ihtiyacın en çok olduğu şehirlerden biri olan Antalya’da düzenlenen İklim 2017’ye Ayvaz Eğitim ve Proje Danışmanı H. Tarık Güner’in sunduğu bir bildiriyle katkıda bulundu. Bu sene ilk kez düzenlenen ve iklimlendirme sistemleri konusunun tüm boyutlarıyla tartışıldığı sempozyum üniversiteden sanayiye, uygulayıcıdan yatırımcıya pek çok kesimi Antalya’da bir araya getirdi.

Devamını Oku

ALARKO CARRIER, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE 2018 YILINA DAİR BEKLENTİLERİNİ BELİRTTİ

Gündem

İklimlendirme sektöründe 60 yılı aşkın süredir tüketicilere “gerçek konfor” sunan Alarko Carrier’ın bayilik satışlarından Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Haluk Ferizoğlu, 2018 yılında iklimlendirme alanında yaşanacak gelişmeleri değerlendirerek, sektörün 2017 performansı hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC, JAPONYA’DAKİ FABRİKASINDA ASANSÖR EĞİTİM MERKEZİ KURACAK

Gündem

Mitsubishi Electric, Japonya’da ve yurtdışında bulunan bağlı şirketlerinin eğitim tesislerinde asansör montajları için uygulamalı eğitimler veriyor. Küresel pazarlarda asansörler ve yürüyen merdivenlere yönelik talebin artması nedeniyle, daha çok montaj teknisyenine ihtiyaç duyuluyor.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS TÜRKİYE SAHNELİYOR, ÇOCUKLAR ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ÖĞRENİYOR

Gündem

Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanan Panasonic Eco Solutions Türkiye ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesi ile yaşama değer katmaya devam ediyor.

Devamını Oku

ENERJİ SEKTÖRÜ POWER-GEN FUARI’NDA BULUŞTU

Gündem

Teksan Jeneratör yenilikçi enerji çözümleri ile sektörün en büyük buluşmalarından Power-Gen 2017 Fuarı’ndaydı. Las Vegas’ta gerçekleşen ve enerji sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen fuar bu yıl da sektörün nabzını tutmaya devam etti. Ürünlerini 120’den fazla ülkeye ihraç eden Teksan Jeneratör’ün ürün gamında önemli yer tutan hibrit jeneratör ve mini aydınlatma kulesi Power-Gen Fuarı’nda yoğun ilgi gördü.

Devamını Oku

BAYMAK AQUA PRİZMATİK JET TERMOSİFON

İklimlendirme

Isıtma ve soğutma sistemlerinde Avrupa teknolojisini Türkiye’ye taşıyan Baymak’ın son teknoloji ürünü Aqua Prizmatik Jet ile suyunuz daha hızlı ısınıyor.

Devamını Oku

LG, YENİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİYLE YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAYA ODAKLANIYOR

İklimlendirme

LG, yeni nesil iklimlendirme çözümleri “LG PuriCare” ve “DUALCOOL Stand Inverter Air Conditioner” ile evdeki hava kalitesini üst seviyeye yükseltiyor.

Devamını Oku

TP-LİNK’İN YENİ WİFİ MENZİL GENİŞLETİCİSİNİ SUNUYOR

Kablo

TP-Link’in üstün özellikli yeni model WiFi menzil genişleticisi RE650, en geniş ev ve ofislerde bile WiFi çekmeyen nokta bırakmıyor. Aynı zamanda kablolu bağlantıları kablosuza dönüştüren AP modu da olan ürün yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Devamını Oku

YÜKSEK PERFORMANSIN YENİ ADI: ESTAP’TAN DCMAX

Kablo

Estap, yeni nesil DCMax veri merkezi kabinetleri ile sıradanlığa meydan okumaya devam ediyor. Tasarımı, estetik ve profesyonel görünümünün yanı sıra dört yöne hareket ettirilebilen 19 profilleri ve 1.500 kg yük taşıma kapasitesiyle DCMax, sunucular için maksimum iç kullanım alanı sağlıyor.

Devamını Oku

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ DUMAN KONTROL SİSTEMLERİ

Makale

Günümüzde, alışveriş merkezlerinin sayısı hızla artmakta ve genellikle mağazalarla birlikte oto- park, sinema salonları ve food-court gibi bölümleri içermektedir.

Devamını Oku

INERT GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİNDE iFLOW® TEKNOLOJİSİ

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

LPG patentli iFlow® sistemi, gazın boşalması esnasında ortaya çıkan yüksek basıncı sınırlayıp silindir adetlerinden kaynaklanan alan ihtiyacını daha aza indirgiyor.

Devamını Oku

VİKO KAÇAK AKIM KORUMA RÖLELERİYLE GÜVENLİK SAĞLIYOR

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

VİKO kaçak akım koruma röleleri; güvenilir ve sağlam yapısıyla, sistemde ve elektrikli cihazlarda oluşabilecek kaçak akım riskine karşı önemli bir koruma görevi üstleniyor.

Devamını Oku