BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Mobilyakent’te Yüksek Verimli Bina Yönetim Sistemi

Alarko Carrier

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Kayseri Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli bina yönetim sistemi kullanılıyor.

Kayseri’de 300 bin metrekare alana kurulan Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli 19XR santrifüj kompresörlü su soğutmalı soğutma grubu ve Carrier/Automated Logic marka bina yönetim sistemi kullanılıyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak planlanan Mobilyakent Kayseri’de, atölye düzeninde mobilya üreten küçük işletmeleri, modern teknolojiyle donatılmış ‘ortak kullanımlı’ işyerlerinde bir araya getirecek.

TOKİ tarafından ‘Mobilya Altyapısını Güçlendirme Projesi’ kapsamında inşa edilen Mobilyakent Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Kocasinan Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçiyor. 700 küçük işletmeyi bir araya getirecek ev-ofis dekorasyon merkezinde işyerlerinin en küçüğü 92, en büyüğü ise 1847 metrekare genişliğinde inşa ediliyor.

Bina yönetim sistemi kapsamında tüm HVAC ekipmanları Carrier/ Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımı ile çalışıyor.

Çevreye Zarar Vermeyen Üstün Verimlilik

Mobilyacıların modern şartlarda üretim imkanına kavuşacağı Mobilyakent’te soğutma sistemi için 5 adet Carrier ürünü 19 XR santrifuj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi.

Carrier 19XR su soğutmalı Evergreen® soğutma grubu, çevreye zarar vermeden üstün verimlilik sağlıyor. Sınıfında yüksek verime sahip olan 19XR su soğutma grupları; artırılmış yüzey alanı, yüksek teknoloji borulama ve yüksek verimli motoruyla dikkat çekiyor. Hermetik sıkıştırma özelliği, modüler yapısı, pozitif basınçlı tasarımı ve yalıtımı, elektrik kutusu bağlanabilmesi gibi özel seçenekleri ile sektöründe öncü verimli cihazlar arasında yer alıyor. Bina yönetim sistemi kapsamında tüm HVAC ekipmanları Carrier/Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımı ile çalışıyor.

Her türlü işletim sisteminde çalışabilen (Windows, Linux, MacOS) WebCTRL yazılımı, hiçbir ek yazılım kurulumuna gerek kalmadan yalnızca bir tarayıcı (Internet Explorer, Safari, Chrome) ile son kullanıcının sisteme müdahale etmesine imkan tanıyor. Sistemin geçmişteki arızalarını veya tepkilerini ise görsel olarak oynatıp-durdurma imkanı sağlayarak, işletme ve kontrol imkanını kolaylaştırıyor.