BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Kolay Kurulum İmkanı Sağlayan Yeni Duvar Tipi Premix Sistemli Yoğuşmalı Kazanlar

Warmhaus

Warmhaus, %100 yerli sermaye ile üretilen duvar tipi yoğuşmalı yüksek kapasiteli kazanı Viwa, kompakt boyutları, hafif yapısı ve mesafe bırakmadan yan yana monte edilebilmesi ile kolay kurulum imkanı sunuyor.

Warmhaus, yenilikçi ürünleriyle piyasada fark yaratmaya devam ediyor. Warmhaus’un, Türk mühendis ve tasarımcılarından oluşan Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ve %100 yerli sermaye ile üretilen duvar tipi yoğuşmalı yüksek kapasiteli kazanı Viwa, kompakt boyutları, hafif yapısı ve mesafe bırakmadan yan yana monte edilebilmesi ile kolay kurulum imkanı sunuyor. Dahili arabirim kartı sayesinde kaskad kontrol paneli olmadan da çalışabilen Viwa kazan serisi, kazanlar arasında kolay bağlantı ve haberleşme imkanı sunuyor. Ayrıca kaskad kontrol ünitesi, harici arabirim kartı ve kablolama maliyetini de ortadan kaldırıyor. Akıllı fiş sistemi ile maksimum sekiz kazan ve 1.200 kW’a kadar merkezi sistem ısıtma gücüne ulaşabilen Viwa, ek bir panele ihtiyaç duymadan iki ısıtma bölgesini ve bir boyler pompasını kontrol edebiliyor.

Akıllı fiş sistemi ile maksimum sekiz kazan ve 1.200 kW’a kadar merkezi sistem ısıtma gücüne ulaşabilen Viwa, ek bir panele ihtiyaç duymadan iki ısıtma bölgesini ve bir boyler pompasını kontrol edebiliyor.

Ek bir panel kullanılarak da on beş kazan ile 2.250 kW’a kadar dört ısıtma bölgesi ve bir boyler pompasını da kontrol edebiliyor.

Dış Hava Sıcaklık Sensörü ile anlık dış hava sıcaklık değişimlerini algılayan ve buna göre kalorifer suyu sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan Viwa, yoğuşma teknolojisi ile yüzde 108’e kadar verim sağlıyor. Viwa 50 ve 65 kW kapasiteli cihazlarda 1:8 ,90- 150 kW kapasiteli cihazlarda ise 1:6 olan modülasyon oranı ile tüm ısıtma sezonu boyunca daha az gaz tüketimi ve daha yüksek tasarruf sağlıyor. Bununla birlikte tüm ısıtma bölgeleri, oda termostatları ile hem haftalık olarak programlanabiliyor hem de ortam sıcaklığına göre kazanları modülasyonlu olarak çalıştırabiliyor. Viwa 50 ve 65 kazanlar ise kendi segmentinde ilk gaz adaptif olma özelliğini taşıyor ve sürekli sezonsal verimlilik sağlıyor.

Viwa’da bulunan dahili mini tortu tutucu, hava ayırıcı ve çıkış manifoldu üzerindeki hava ayırıcı sayesinde sistemdeki hava ve tortuların eşanjöre zarar vermesi engelleniyor. Paslanmaz çelik eşanjör ve brülöre sahip 50 ve 65 kW Viwa kazanlar daha uzun kullanım ömrüne sahipken AlSi-Mg alaşımlı eşanşöre sahip 90-150 kW kazanlar ise daha düşük hacimle daha yüksek ısıtma kapasitesi sağlıyor. Viwa kazan serisinin diğer önemli bir özelliği ise kazan gövdesinden ısı kaybını engelleyen ve ses seviyesini düşüren 10 mm kalınlığında izolasyona sahip olmasıdır.