BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Akıllı Termostat Teknolojisi Evlerde Enerji Verimliliği Sağlıyor

Somfy

Somfy akıllı termostat ile kullanıcılar ev ya da iş yerlerindeki kombilerini uzaktan kontrol edebiliyor. Ürünün akıllı telefon uygulaması sayesinde, ekstra bir kontrol ünitesine gerek kalmadan ısı seviyesini istenilen senaryoya göre ayarlanabiliyor.

Kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri sunan ürünün akıllı telefon uygulaması ise CES 2018 İnovasyon Ödülleri’nde yazılım ve mobil uygulama kategorisinde ödül kazanmış bulunuyor.

Kışın yaklaşmasıyla ısınma, ev ve iş yerlerinde en önemli ihtiyaçlardan biri olarak öne çıkmaya başladı. Öte yandan teknolojinin gelişmesi ile birlikte soğuk günlerde hem ortamın ısısını hem de hayat konforunu yükseltecek çözümler bugün hayatımızda. Somfy’nin geliştirdiği akıllı termostat da bunlar arasında yer alıyor. Somfy akıllı termostat ile kullanıcılar ev ya da iş yerlerindeki kombilerini uzaktan kontrol edebiliyor. Ürünün akıllı telefon uygulaması sayesinde, ekstra bir kontrol ünitesine gerek kalmadan ısı seviyesini istedikleri senaryoya göre kendileri ayarlayabiliyor. Böylece kendi konfor alanlarını yarattıkları gibi ısınma giderlerinde de tasarruf sağlıyor.

Evlerde İstenilen Sıcaklık Sağlanıyor

Somfy akıllı termostatlar, birçok yerden ısıtma ve kombi markası ile uyumlu şekilde çalışıyor. Kullanıcılar, sıcaklık ve nem kombinasyonu sayesinde yeni bir konfor seviyesi keşfediyor. Sıcaklık sensörü ve nem sensörü içeren ürün, hissedilen sıcaklığı; evlerdeki sıcaklık ve nem seviyesini hesaba katarak istenilen en yakın seviyeye getiriyor.

Enerji Tasarrufu Sağlayın

Somfy tarafından geliştirilen Akıllı Termostat; evlerin enerji performansını, yaşanılan bölgenin iklim koşullarını ve alışkanlıkları analiz ediyor. Öte yandan akıllı telefon uygulamasından güncel enerji kullanımı da takip edilebiliyor. Kullanıcılar, kişiye özel sunulan öneriler ile enerji tüketimini kontrol ederek tasarruf sağlayabiliyor. Hatta evde açık bir pencere tespit edildiğinde termostat, ısıtma sistemini geçici olarak kapatarak boş yere yakıt harcanmasını da önleyebiliyor.

Coğrafi Konumlandırma Özelliği

Akıllı termostat, kendini otomatik olarak sizin günlük programına da adapte ediyor. Evin sıcaklığını günlük programınıza göre ayarlıyor, dışarıdayken evin sıcaklığını düşürerek tasarruf sağlıyor. Ayrıca; coğrafi konum özelliği aktifleştirilerek evden uzaklaşıldığında sıcaklığın düşmesi ve yaklaşıldığında tekrar yükselmesi de sağlanabiliyor.

Yüksek Enerji Verimliliği

Somfy motorlu panjurlara, akıllı termostat daha fazla enerji verimliliği de sağlayabiliyor. TaHoma akıllı ev sistemi sayesinde, güneş sensörü ve panjurlar birbiriyle ilişkilendirilebiliyor. Böylece soğuk havalarda ev, güneş ışığı almaya başladığında panjurlar otomatik olarak açılarak doğal ısıdan daha fazla yararlanılmasına yardımcı oluyor.

Ödüllü Mobil Uygulama

IFTTT servisi ve Amazon Alexa ile de uyumlu olan Somfy akıllı termostat, kolay kurulum ve kullanım özelliği ile de dikkat çekiyor. Kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri de sunan ürünün akıllı telefon uygulaması ise CES 2018 İnovasyon Ödülleri’nde yazılım ve mobil uygulama kategorisinde ödül kazanmış bulunuyor.