BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Satış & Proje Yöneticisi Fatih DEMİRCAN / ALTAY GRUP A.S. “Hassas klima sektöründeki pazar payımız %80”

Kuruluşundan günümüze hep daha iyiyi hedefleyen Altay Grup A.Ş. bugün yenilikçi ve yaratıcı personeli ile akredite laboratuar sistemleri, hassas kontrollü klima ve servis hizmetleri, yükseltilmiş döşeme, nem alıcılar, telekomünikasyon klimaları, hava kanalı temizleme cihazı satış ve pazarlama alanlarında faaliyet göstermektedir. Altay Grup A.Ş. satış ve pazarlama güçlerini yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarıyla birleştirip kalite ve hizmet anlayışında sürekliliği sağlama çabası içindedir. Altay Grup A.Ş. ürün yelpazesinde uluslararası çözüm ortaklarıyla yapmış olduğu çalışmalar sonucunda standartlara uygun çözümler oluşturmaya ve yenilikler sunmaya devam etmektedir.

Kalitenin sürekliliğini sağlamak amacıyla, ISO 9001-2000 Kalite Güvence Sistemini benimsemiş, firma yapılandırmasını ve çalışma sistemini bu standarda göre organize etmiştir. OHSAS 18001:1999 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası dahilinde iş güvenliği ve işçi sağlığını şirketin yönetim prensipleri içerisinde tutmakta, iş kazalarının önlenebileceğine inanarak, tüm çalışanların aktif katılımı ve riskleri kaynağında yok etmek suretiyle “sıfır iş kazası” hedefiyle çalışmaktadır.

2011 yılı şirketimiz açısından oldukça verimli geçmişti. Hassas klima sektöründeki pazar payımız yine sektörde lider konumda olduğumuzu gösteriyor. Piyasaların genel anlamda olumlu bir seyir çizdiğini hep beraber yaşadık. Temennimiz bu çıkışın durmamasıdır.

Firmamız 2011 yılında bir önceki yıla oranla %15 büyüme göstermiştir. Burada en önemli husus yapılan işlerin kalitesi ve piyasanın bize duyduğu güvendir.

Hassas klima sektöründeki pazar payımız %80’dir. 2012 yılı hedefimiz %10 artış göstermektir.

Hassas klima cihazlarının enerji verimliği üzerinde duracağız

2012 yılında datacenter ve sistem odalarının iklimlendirilmesinde kullanılan hassas klima cihazlarımızın enerji verimliliği üzerinde önemle duracağız. Hali hazırdaki ürünlerimiz Green IT söylemini karşılamakta olup önümüzdeki yıl için de bu ürünlerin tanıtımlarını yapacağız.

Bunun başında; dijital kompresörlü hassas klima sistemlerimizin hava soğutmalı kondanserli ve Freecooling opsiyonlu sistemlerimiz gelmektedir. Dijital scroll kompresör teknolojisi sadece bizim ürünlerimizde mevcut olup sistem odalarının iklimlendirilmesinde maksimum enerji verimliliğini sağlamaktadır.

Öte yandan yurtdışı gelişim anlamında ülkemizden geride görülmektedir bizim için. Zira özellikle Avrupa bu konuda biraz durgunluk içindedir.