BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DUMAN DAMPERLERİ NASIL KONTROL EDİLİR?

MAVİLİ ELEKTRONİK A.Ş.

Yangın anında havalandırma kanallarından ilerleyebilecek dumanın yayılımının engellenmesi, yangının artmaması adına içeri girecek oksijenin kesilmesi hayati önem taşıyor. Mavili Elektronik tarafından üretilen Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panelleri damperlerin çalıştırılması konusunda büyük kolaylıklar sunuyor.

Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panelleri sayesinde, havalandırma kanalları üzerinden duman yayılımının engellenmesi, taze havanın kesilmesi, var olan dumanın tahliyesi tek bir noktadan verilebilecek komutlar ile kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bu paneller, duman damperlerinin izlenmesi ve kontrol edilmesi için tasarlanan üstün performanslı ürünlerdir. Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panelleri her mahalin kendi mekânsal özellikleri göz önüne alınarak, can ve mal kaybının önüne geçilebilmesi için oluşturulan yangın senaryoları doğrultusunda damperlerin ne şekilde çalışacağının belirlenmesinde oldukça önemli bir rol üstleniyor.

EN-54-4 ve EN-54-18 standartlarına uygun üretilen Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panellerinden yalnızca bir tane kullanarak, 8 farklı damperin izlemesi ve yönetilmesini sağlamak mümkün oluyor. Damperlerin durumları panellerin üzerinde yer alan Açık/ Kapalı/ Hata LED’leri ile takip edilebiliyor. ML-1355 serisi Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panelleri farklı olarak üzerinde “Toggle Switch Kartı” barındırdığından manuel kontrolü de mümkün kılıyor. Bu serinin kullanıldığı mahallerde; damperler manuel olarak Açık/ Kapalı modlarına alınabiliyor ya da Otomatik mod seçilerek senaryoda belirtilen şekilde yönetilebiliyor. Maxlogic Duman Damperi Kontrol Panelleri de diğer bütün Maxlogic ürünlerinde olduğu gibi “VIP” haberleşme protokolü ile haberleşiyor. Aynı zamanda uzaktan izleme ve kontrolün sağlanması için Mavili Elektronik tarafından üretilen Supervisor Enterprise Yazılımı ile de kontrol edilebilen paneller, tesis edildiği mahalin kullanım amacına uygun oluşabilecek ihtiyaçların dikkatle hesap edildiği bir tasarıma sahip ve bu nedenle birçok projede güvenle kullanabiliyor.