BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Bosch, Ip Tabanlı Teknolojileriyle Red Dot Ve İf Tasarım Ödülünü Kazandı

[kutusatir=4483]

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin yakın bir zamanda pazara sunduğu, IP tabanlı PRAESENSA Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, dünyanın en prestijli tasarım ödülü yarışmaları olan Red Dot ve iF Tasarım ödülleri’ne layık görüldü. DICENTIS Tercüman Ünitesi de tüm dünyaca tanınan iF Tasarım Ödülü ile onurlandırıldı.

Kullanıcı deneyimine odaklı PRAESENSA Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi dünya çapındaki başarısını Red Dot ödülü ile taçlandırdı. OMNEO IP mimarisi, destekleyici Dante™ ve Ethernet Üzerinden Güç (PoE) kullanımının yanı sıra dört adede kadar uzantı, hızlı zone/ işlev seçimi ve durum geri bildirimi için çok renkli LED’leri olan dokunmatik tuşlar eklenen PRAESENSA, kullanıcı dostu ve sezgisel bir dokunmatik ekran arayüzü içeriyor.

PRAESENSA Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, gereksinimlere bağlı olarak bir masa üzerine, duvara veya gömülü olarak monte edilebiliyor.

OMNEO IP ayrıca, DICENTIS Tercüman Ünitesinin de merkezinde yer alıyor ve üçüncü parti sistemlere hızlı ve kolay bir şekilde entegre olmasını sağlıyor. Geniş DICENTIS ailesinin bir parçası olan ve 100’e kadar tercüme edilen dili destekleyebilen yeni ünite, en iyi kullanıcı deneyiminin yanı sıra esnekliği ve işlevselliği artırması için tasarlandı.

Bosch Bina Teknolojileri Müdürü Lars Van Den Heuvel, ödüllere ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Konferans ürünlerimizin tasarımı hem ürünün bir toplantı odasındaki estetik değeri hem de kullanıcılarımızın yaşadığı deneyim açısından bizim için büyük önem taşıyor. Her geliştirme projesine, tasarım sürecinin ana unsuru olarak çok erken başlıyoruz. Red Dot ve iF Tasarım ödüllerini kazanmak, bu işe koyduğumuz eforun takdiridir.”

Red Dot jürisi ayrıca, EVOLVE 50 taşınabilir kolon hoparlör ve L3600FD DSP güç yükselticiye de sırasıyla Electro-Voice ve Dynacord’a Red Dot ödülü vermeyi kararlaştırdı.