BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Arı Yangın Pompa Grubu Nurol Life Seyrantepe Projesi’nde

[kutusatir=4526]

Kalite ve güven esaslarını üstün mühendislik tecrübesiyle birleştiren, tüm projelerinde odağına insanı alan Nurol GYO’nun, İstanbul’un kalbinde inşa ettiği Nurol Life yaşama kapılarını açtı.

İnsan ve yaşam odaklı yaklaşımı ile gayrimenkul geliştirme sektörünün firmalarından biri olan Nurol GYO, İstanbul’un yeni ve en merkezi yaşam alanı olarak tasarlanan Seyrantepe’deki projesi Nurol Life’ta klasik rezidans projelerinden farklı olarak “iyi olma hali” yaklaşımıyla inşa edildi. Bu yaklaşımla ev sahiplerine iyi yaşam avantajları sunan proje 9.525 m2 arsa alanı üzerinde, 140.000 m2 inşaat alanı, (56.000 m2 kule, 25.000 m2 ofis alanı, 47.000 m2 otopark alanı), 502 adet rezidans daire, 50 adet ofis ve 2 adet dükkandan meydana gelmektedir. 252 m yüksekliği olan Nurol Life projesi 50 katlı olarak tasarlanmıştır. Proje kapsamında toplam 502 adet rezidans daire yer alırken bu dairelerin 476 adeti kule, 26 adeti ise teras daire olarak inşa edilmektedir.

Resim2
FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebiliyor.

İstanbul’un nefes alan bölgelerinden Belgrad Ormanlarının hemen yanı başında yer alan yaklaşık 500 konutun bulunduğu Nurol Life, ev sahiplerinin bedensel ve ruhsal olarak kendilerini iyi hissetmeleri için tüm donanımlara sahip. Metrekare yaklaşımının reddedildiği ve bir Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı çözümü olan N-Space ile metreküp yaklaşımının benimsendiği Nurol Life’ta daire içi tavan yüksekliği 4 metre olarak tasarlandı. Bu sayede Nurol Life’ın yeni sakinleri evlerinde ferah, kendilerini daha iyi hissettikleri ve daha geniş özel alana sahip oldukları sağlıklı bir hayat sürebilecek.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığı mümessillik anlaşmaları sayesinde kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerini memnun etmeyi amaçlayan, “Tek kapıdan tüm yangın çözümleri“ ilkesi ile, Yangın Söndürme sistemleri konusunda müşterilerine satış öncesi, satış süreci ve satış sonrası güvenilir hizmetler sunan firma, Nurol Life Seyrantepe projesinde, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 750 GPM, 145 mss 150 HP motor 2950 RPM , 500 GPM, 140 mss 100 HP motor 2950 RPM ve 500 GPM 170 mss, 125 HP 2950 RPM değerlerinde olmak üzere 3 set elektrikli yangın pompaları kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 7,5 GPM, 155 mss 5 HP motor 2880 RPM , 5 GPM, 150 mss 2 HP motor 2880 RPM ve 5 GPM, 180 mss 7,5 HP motor 2880 RPM değerlerinde kaçak giderme pompaları da sisteme entegre edilmiştir.

Sistemde elektrikli pompalar bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak UL listeli FM onaylı otomatik transfer switchli kontrol panoları tercih edilmiştir.
FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebiliyor.