BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

AKUVOX AKILLI İNTERKOM İLE AKILLI YAŞAM TEKNOLOJİLERİ

[kutusol=4442] Sürekli ilerleyen ve gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte konutlarda, ofislerde, sosyal ve ticari tesislerde kullanılan fiziksel güvenlik sistemlerinin yerini daha akıllı ve teknolojik cihazlar almaya başladı. Bunun bir örneği de analog interkom sistemlerinin yerini IP ve SIP tabanlı interkom sistemlerine bırakmasıdır. Modüler Otomasyon Sistemleri A.Ş. tarafından Türkiye Distribütörlüğü yapılan Akuvox İnterkom Sistemleri bu gelişmelere ayak uydurmakla kalmayıp Akıllı İnterkom Sistemlerini Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte her geçen gün geliştiriyor.

Alışılagelmiş analog diyafon sistemlerinde kabul görmüş bir protokol kullanılmaksızın ses ve görüntü kablolar üzerinden taşınmaktadır. Bunun sonucu olarak bina yüksekliği arttıkça ses ve görüntü kalitesi bozulur. Akuvox İnterkom Sistemleri’nde ise ses ve görüntü IP üzerinden taşındığı için proje ne kadar büyük olursa olsun yüksek ses ve görüntü kalitesi sunuyor.
Analog diyafon sistemlerinin aksine Akuvox İnterkom Sistemleri’nin kurulumu ve devreye alınması hızlı ve kolaydır.

Sinyal güçlendirici ve video yükseltici gibi ek cihazlara ihtiyaç yoktur, interkom ünitesinin enerji ihtiyacı network kablosu üzerinden taşınabildiği için ek kablolamaya gerek kalmaz. Bu sebeplerden dolayı işçilik ve altyapı maliyetlerinden tasarruf sağlanır.

Akuvox ürün portföyünde her türlü ihtiyaç için özel olarak tasarlanmış farklı boyut ve özelliklerde iç ortam panelleri; villa, müstakil daire, apartman, rezidans, toplu konut veya iş merkezileri için farklı fonksiyonlarda kapı önü zilleri; SIP telefonlar ve merkezi yazılım sistemi bulunuyor.
Akuvox İnterkom Sistemleri’nin kullandığı SIP teknolojisi ile ev içi panel, cep telefonu veya tabletiniz ile nerede olursanız olun görüntülü görüşme sisteminize erişebiliyorsunuz. Ayrıca Akuvox İnterkom Sistemleri’nin dahil olduğu SIP protolü ile çağrı bekletme ve yönlendirme yapabilirsiniz ve aynı anda birkaç cihazı aratabiliyorsunuz.[kutusag=4443] 

Akuvox sadece bir interkom sistemi değil, aynı zamanda da evinize güvenlik hizmeti sunuyor.
Zil panellerinin kameraları ONVIF protokolündedir, çevre kamera sistemlerine entegre olarak binanızın (katlar, kapı önü, vb.) veya sitenizin farklı yerlerinde bulunan (giriş, çıkış, otopark, sosyal tesis, vb.) tüm IP kameraları da uzaktan izleyip, takip etmenizi sağlayan bir güvenlik sistemidir, gözünüz asla arkada kalmaz. Ayrıca Akuvox Akıllı İnterkom, cep telefonlarında bulunan NFC (Near-Field-Communications) teknoloji ile kapı girişine geldiğinizde sadece cep telefonunuzu dış kapı ziline yaklaştırmak suretiyle de bina giriş iznini sizlere sunarak hem kolaylık hem de güvenlik sağlıyor.

Geleneksel sistemler kapı girişlerinde kart okutarak veya şifre girerek size giriş izni sunar. Akuvox, sektörün ilk ve tek örneği olan yüz tanıma sistemi sayesinde, sadece daha önceden yüz taraması kayıt edilmiş kişilerin kapıdan girişine izin verir ve bu sayede size yüksek güvenlik sunuyor.

Böylece, binanızın önüne geldiğinizde şifre hatırlamanıza, anahtar veya kart aramanıza gerek kalmıyor.

Akuvox’un geliştirdiği ve sistemine akıllı katan bir yazılım olan Merkezi Yönetim ve Güvenlik Sistemi sayesinde dairelerin içerisinde oluşabilecek emniyet ve güvenlik ihlallerinden bina sorumlusu anında haberdar oluyor ve gerekli önlemleri alıyor.

Öte yandan rutin bakım ve güncellemeler merkezi olarak çok kolay ve hızlı şekilde çözümleniyor. Ayrıca bu Merkezi Yönetim Sistemi ile yönetim birimi daire sakinlerine duyurularını ve mesajlarını iletebiliyor hatta istenirse reklam bile veriyor.

Akuvox size akıllı ve yetenekli bir görüntülü görüşme sistemi sunmasının yanı sıra, sahip olduğu giriş/çıkış bağlantıları ile evinizde bulunan emniyet ve güvenlik sensörlerini interkom sistemine entegre etmenizi veya kablolu/kablosuz akıllı ev sistemlerine de entegre olup yüksek konforu yaşamanızı sağlıyor. İçerisine yüklenebilen akıllı ev uygulamaları ile Akıllı Ev Paneli olarak da kullanılmasına imkan veriyor.

Akuvox’un Cloud İnterkom çözümü, sektördeki ilkler arasında yer alıyor. Kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar  kolay yönetim imkanı sunmakla birlikte her yerden interkom sistemlerine ücretsiz erişim sağlıyor. VBell isimli Akuvox tarafından oluşturulmuş bir akıllı interkom uygulaması bulunmaktadır. Akuvox’un geliştirmiş olduğu cloud tabanlı sistemin getirdiği bir yenilikçi çözüm ile bu VBell uygulaması ile çağrılarınızı cevaplayabiliyor, kapınıza kimin geldiğini görebiliyor ve binanıza kimlerin geldiğini izleyebiliyorsunuz.

Akıllı yaşama ayak uyduran Akuvox Akıllı interkom sistemleri günümüzün yüksek trendi olan sesli ev asistanlarına da entegre olabiliyor. Amazon’un sesle kontrol edilen akıllı ev asistanı Alexa Akuvox sistemlerine entegre olarak sistemi ses komutları ile kullanmanızı sağlıyor.