BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YAPAY ZEKA İNOVASYONUYLA DAHA GÜVENLİ BİR TOPLUM VE DAHA AKILLI YAŞAM SAĞLANIYOR

[kutusol=4361] Dahua Technology, Uluslararası Güvenlik Konferansı ve Fuarı (ISC West) sırasında üst düzey güvenlik uzmanlarına “AI Creates Value” i sundu. Dahua Başkanı Ke Li, açılış konuşmasını tüm konuklara ve Dahua’nın küresel ortaklar ağı ve müşterileri için minnettarlığını ifade ederek açtı. Dahua’nın denizaşırı iş dünyasının Genel Müdür Yardımcısı James Wang ve Intel’de IoT vizyon çözümlerinin Genel Müdürü Adam Burns, konuşmacı olarak katılım gösterdiler. Burns, AI teknolojisindeki trendlere değindi. Wang ise; büyük verilerin zorluklarını, bilişsel analitiğin değerini, artan iş zekası fırsatlarını, gelişmiş iş operasyonları için genişleyen olanakları ve bunların tümünü mümkün kılan sistem mimarisi bileşenlerini tanımladı. Ke Li, “Yenilik, Dahua’nın teknoloji geliştirme sürecinin ardında yatan kalıcı güç oldu. Dahua, güvenlik sektöründeki yapay zeka uygulamasına liderlik etmeye devam edecek, daha güvenli bir dünya lideri video odaklı akıllı IoT çözümü ve servis sağlayıcısı olacak.” dedi.

James Wang ise; “AI’da istihbarat, hesaplama, ekosistem ve algılamayla ilgili kayda değer bazı ilerlemeler kaydedildi. Dahua AI-powered güvenlik teknolojileri, düşük işlem verimliliği, izole edilmiş veri ve büyük veri gibi fiziksel güvenlik çözümlerinde veri zorluklarını azaltıyor. Dahua AI güvenlik çözümleri, uygulamalara uygulandığında yeniden pazarlama, trafik yönetimi, lojistik ve depolama gibi iş zekası ve performansı artırabilir, fiziksel güvenlik endüstrisi için gerçek değer yaratabilir.” dedi.

Adam Burns, “Dahua ve Intel’in iş birliğine başladığı yıllar geçti. Videodan vizyona evrim, gözetimi daha bağlantılı, akıllı ve özerk kılıyor. Movidius, Intel FPGA ve nervana da dahil olmak üzere Intel AI çözümleri, kamerada, uç noktada ve bulutta akıllı, çeşitli vizyon tabanlı akıllı analitikleri ve tüm IoT pazarlarına vizyonun genişlemesini mümkün kılıyor.” dedi.

Wang ayrıca, 2018 H1 sırasında piyasaya sürülecek olan son teknoloji AI-derin öğrenme teknolojisini benimseyen ürünlerden oluşan bir ürün grubu olan Dahua deepsense serisini tanıttı. Bu bağlamda ağ (PTZ) kameralar, ağ video kayıt cihazları, sunucular, vb. dahil olmak üzere Dahua deepsense serisi, insan özellikleri analizi, yüz tanıma, ANPR, meta veri toplama ve analizi, insanlar sayma dahil olmak üzere gelişmiş yeteneklerin bir dizi ile çeşitli güvenlik çözümleriyle destekleyen görüntü arama, yüz akış, trafik olay tespit ve trafik veri istatistikleri gibi çözümleri anlattı.

Dünyayı görmenin ötesinde, AI-derin öğrenmenin gücü, cihazların bunu daha iyi bir şekilde anlamasına olanak tanıyarak, son kullanıcılar için daha yüksek esneklik ve doğruluk ve Dahua müşterileri ve ortakları için daha fazla iş fırsatı sunuyor.