BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

EDS, HANWHA TECHWIN İŞBİRLİĞİYLE YENİ ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eğitim, Hanwha Techwin’in Wisenet ürün ve yazılımlarını kapsayarak, yeni ürünler, endüstriyel çözümler, Wisenet Wave, Smartviewer, Wisenet SSM (v2.0) yazılım çözümleri, sektörel çözümler, kayıt cihazları başlıklarını içeriyordu.

Eğitimi veren Samsung proje mühendisi Serdar Temoçin, özellikle yazılımın öne çıkan ve entegrasyonu kolaylaştıran özellikleri detaylandırdı ve Hanwha Techwin’den yeni Wisenet WAVE video yönetim yazılımı (VMS) 64’e kadar yüksek çözünürlüklü video akışlarını görüntülemeyi neredeyse hiçbir çaba sarf etmeden kullanılabilir hale getirdiğini anlattı.

Temoçin, “Wisenet WAVE’in başlıca tüm işletim sistemleri için uygulamaları bulunduğundan kullanıcılarımız masaüstü bilgisayarlarında, mobil cihazlarında, raf yapısındaki sunucularında veya hatta düşük güçlü yerleşik cihazlarında kullanmayı tercih ettikleri işletim sistemi veya cihazlarla sınırlı kalmazlar.” dedi.

Wisenet WAVE kullanıcılara minimum donanım gereksinimleriyle videolu gözetim sistemlerini nasıl ve nereden yöneteceklerini seçebilme özgürlüğü vermek için çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Masaüstü: Wisenet WAVE bir kullanıcının Windows, Linux veya Apple/Mac çalıştıran masaüstüne kurulabilecek yazılım olarak sunuluyor. 24 ila 64 canlı yüksek çözünürlüklü video akışları 32 ve 64 bit işletim sistemlerine yönetilebiliyor.
Bulut: Dünyanın herhangi bir yerinden sınırsız sayıda yetkili kullanıcılar tarafından uzaktan erişilebilen bir bulut tabanlı hizmet, tüm Wisenet WAVE işlevselliğinden yararlanmak için donanımsız, maliyetten tasarruf edici bir yöntem sağlıyor.

Sunucu çözümleri: Wisenet WAVE, operatörlerin 64’e kadar yüksek çözünürlüklü canlı video akışlarını görüntüleyebilmelerini sağlayan, ön yüklenmiş kullanıma hazır sunucu veya web sitemizden indirilebilen yazılımdır. Destekleyen bir web tabanlı uygulama her Wisenet WAVE platformunun bağımsız bir sistem olarak veya daha büyük, ölçeklendirilebilir video yönetim çözümünün bir parçası olarak yönetilebilmesine olanak sağlıyor. Uygulama aynı zamanda bir denetim izi, gerçek zamanlı sağlık takibi ve kamera yedekliği, aynı zamanda sunucu sağlığı ve depolama durumu hakkında raporlar da sağlıyor.

Mobil: Bir mobil uygulama, “yolda olan” kullanıcıların Wisenet kameraların yakaladığı olayları izleyebilmelerini ve yanıt verebilmelerini sağlamak için Wisenet WAVE’in kilit fonksiyonlarına akıllı bir cihazdan uzaktan erişebilme fırsatı sunuyor. Wisenet WAVE kullanıcıların kendilerinin kameralı güvenlik sistemlerinden maksimum yarar elde etmelerini basitleştiren ve kolaylaştıran özelliklerle donatıldığından sahada geçirdikleri zamanı minimize etmek isteyen sistem entegratörleri arasında popüler olacağa benzemektedir.Bir otomatik keşfetme özelliğiyle bağlı kameralar ve çok çeşitli 3. taraf IP ağ aygıtları kullanılabilir ve sadece birkaç dakika içerisinde kurulabilirler.