BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ARI YANGIN ÜRÜNLERİ AVRUPA RESIDENCE & OFFICE ATAKÖY  PROJELERİNDE YER ALIYOR

[kutusol=4403] Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen konutta kalite ve güvenin markası haline gelen Avrupa Konutları  Ataköy ‘de Avrupa Residence & Office projesi olarak hayata geçirildi. Artaş İnşaat’ın, Avrupa Konutları markalı 13. projesi Avrupa Residence & Office Ataköy projesi İstanbul’un en değerli noktalarından Ataköy’de, E5 Otoyolu’nun hemen bitişiğinde benzersiz konumuyla yüksek yatırım potansiyeli kazanıyor. Lüks detaylara sahip 15 katlı, 165 rezidans daire ile 13 katlı , 52 adet A sınıfı ofis ve sınırlı sayıda prestijli dükkandan oluşan Avrupa Residence & Office Ataköy projesi 8.800 m2 arsa üzerinde toplam 59.000 m2 inşaat alanına sahiptir.

“Tek kapıdan tüm yangın çözümleri “ ilkesi ile, yangın söndürme sistemleri konusunda müşterilerine satış öncesi, satış süreci ve satış sonrası güvenilir hizmetler sunan Arı Yangın A.Ş,  tekniği sanatla buluşturan, sağlam yapı mimarisi ile ön plana çıkan Avrupa Residence & Office Ataköy projesinde, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2 adet 500 GPM, H= 13 bar, 125 HP motor, 2950 RPM değerlerinde 2 adet de 500 GPM, H= 15 bar, 125 HP motor, 2950 RPM Yatay tip bölünebilir gövdeli olmak üzere toplam 2 set Elektrikli Yangın Pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına uygun değerlerde kaçak giderme pompaları da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde elektrikli pompalar bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak UL listeli FM onaylı otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları, ARI Yangın’ın konusuna hakim kadrosu tarafından devreye alınmıştır.

FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebiliyor.