BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

TEKNOLOJİNİN ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLERİ İZMİR’DE: FIT ’18 – GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI

[kutusol=4305] İzmir, 22-25 Şubat tarihleri arasında endüstriyel çözümler alanında teknolojinin geldiği son noktayı gözler önüne seren bir fuara ev sahipliği yaptı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji, FIT ’18 – Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtıldı.

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtıldığı FIT ’18 – Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, bugün (22 Şubat Perşembe) İzmir’de başladı. 25 Şubat’a kadar devam eden fuarda, otomasyondan elektrik-elektronik ve enerjiye, hidrolikten bina otomasyonu ve metal işlemeye kadar pek çok alanda en ileri teknolojiler ile üretilen çözümler sergilendi.

Yerli ve yabancı 152 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen FIT’18, Türkiye’nin Endüstri 4.0 yolculuğunda yeni bir dönem başlattı. Fuarda, Türkiye’nin en yetkin endüstriyel teknoloji firmaları ve inovatif yaklaşımlarıyla yeni bir dönemin kapısını aralayan startup’lar yer aldı.

Fuarın Yalnızca İçeriği Değil Organizasyon Biçimi de Teknolojik[kutusag=4306] 
FIT’18 Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nı düzenleyen ve sektöre yeni bir vizyon getiren FIT’18’i Genel Müdürümüz Melis Üstün, fuarda yaptığı konuşmada şöyle açıkladı:
“Fuar şehri İzmir’e yakıştığını düşündüğümüz ciddiyette bir endüstriyel teknolojiler fuarını ülkemize kazandırmanın gururu içerisindeyiz. Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık olarak bizler, gerek yayınlarımız gerek fuarlarımızla Türkiye’de içinde bulunduğumuz sektörde yenlikçi yaklaşımlarımızla daima öncü bir rol üstlendik. FIT fuarında daha önce Türkiye’de ve hatta belki dünyada hiç yapılmayan bir sistem başlattık. Katılımcılarımız ile ziyaretçilerimizi fuardan önce eşleştirip, randevu sistemi geliştirdik. Bunu yaparken de teknolojinin gücünden faydalandık. Yani yalnızca fuarımızın içeriği değil organizasyon biçimi de çağın ruhuyla ve teknolojiyle uyumlu. İnanyoruz ki bu sistemin önemi, önümüzdeki yıllarda daha da iyi anlaşılacak ve yaygınlaşacaktır. FIT Fuarı’nın yolculuğunu İzmir’de başlatmaktan elbette mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda da bu fuarı bir şehir veya bölgeyle sınırlı bir fuar olarak görmüyoruz, FIT Fuar Türkiye’nin bir fuarıdır. Bizim hedefimiz, çok yakın gelecekte bu fuara uluslararası boyut kazandırmak.”

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 10 bin metrekare alan üzerinde, 6090 metrekare net stant alanı ile gerçekleştirildi. Geleceğin endüstriyel teknolojilerini tasarlayan, üreten ve teknolojinin dönüştürücü gücünü ürünleri vasıtasıyla gösteren fuar katılımcısı firmalar, FIT’18’de, endüstri 4.0’ın değerini rakiplerinden önce fark ederek yeni teknolojileri işlerine uygulayan ziyaretçilerle buluştu.