BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

TADIM YENİ YÖNETİM, ÜRETİM VE DEPOLAMA TESİSLERİNDE ARI YANGIN MARKALARI İLE YER ALDI

[kutusag=4223] Bugün Gebze’de ve Almanya’da kuruyemiş, kuru meyve ve Tadım Kuruyemiş Bar üretim tesisleri bulunan Tadım; üreticiden aldığı birinci kalite hammaddeyi son teknolojiye sahip makinelerden oluşan üretim hattında el değmeden işliyor, paketliyor ve en taze haliyle tüketicilerine ulaştırıyor.
Hem insan sağlığı için gerekli hijyen koşullarının sağlanmasını hem de bayatlamaya çok yatkın olan kuruyemiş ürünlerinin ticari hayatının uzatılarak tüketiciye de aynı anda fayda sunulabilmesini amaçlayan ve “Kuruyemişi paketleyerek en kaliteli ürünü en taze haliyle ve en uygun fiyattan tüketiciye sunmak” bakış açısı ile Tadım marka ağacını çok sağlam kökler üzerine oluşturdu. 

Tadım’ın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut üretim tesisine ilave olarak yapılan yeni yönetim, üretim ve depolama binasında otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı. Pompa Grubunda temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 1500 GPM, 130 PSI,150 HP motor kapasitesine sahip Yatay tip bölünebilir gövdeli  elektrikli yangın pompası kullanılmıştır.

Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 15 GPM, 140 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde iki adet elektrikli pompa bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panoları tercih edilmiştir. 

Arı Yangın A.Ş. dünya çapında iyi firmalar ile yaptığı mümessillik anlaşmaları sayesinde kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerini  memnun etmeyi amaçlayan firma, bu projede de “ Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” felsefesi ile hareket ederek, yangın pompaları dışında gerekli olacak söndürme sistemi içindeki diğer ekipmanları temin etti. Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vanalar, ıslak alarm vanaları,  yükselen milli vanalar, çek vanalar ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır.

Projede çok sayıda standart tip upright (yukarı bakan), pendent (aşağı bakan) sprinklerler ile birlikte, K160 ¾”, ELO upright sprinklerler yanında kontrol modlu K240 ¾” Upright sprinklerler, yüksek tavan bölgeli raflı depolama alanlarında raf arası sprinklerler ile birlikte kullanılarak, özel çözümler de ARI Yangın tarafından üretilmiştir.