BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

PANASONIC ECO SOLUTIONS TÜRKİYE’DE, ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI’NDA ANLAMLI BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİ

[kutusol=4211] Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, çevre kirliliği her geçen gün artıyor ve ülkemiz enerji için yüksek bedeller ödüyor. Tüm bu tabloya bakınca geleceği aydınlatmak için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönem yaşandığı anlaşılıyor.

Geleceğe değer katacak birçok başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Panasonic Eco Solutions Türkiye, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında da anlamlı bir organizasyona imza attı. Sancaktepe Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleştirilen ve Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Hale Özbaş, Osman Afacan, Okul Müdürü Nihan Dinç, Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tatsuya Kumazawa, Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok, Kurumsal İletişim Yöneticisi İlker Çelik’in yanı sıra eğitimci ve öğrencilerin katıldığı organizasyonda, enerji verimliliğinin önemi anlamlı mesajlar eşliğinde izleyicilerle paylaşıldı. Protokol konuşmalarının ardından ise Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tatsuya Kumazawa’nın karşılıklı teşekkür plaketlerinin takdimleri gerçekleştirildi.

“Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak Hepimizin Sorumluluğu”
Programın açılış konuşmalarından birini gerçekleştiren ve enerji verimliliğinin önemine vurgu yapan Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok, “İçinde bulunduğumuz dönemde, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin ortak sorumluluğu.  Bildiğiniz gibi doğal kaynaklarımız tükeniyor, küresel ısınma giderek daha büyük bir tehdit haline geliyor, çevre kirleniyor. Ülke olarak enerjinin büyük bir bölümünü ithal ettiğimizi de özellikle belirtmek istiyorum. Tüm bu nedenlerle toplumun tüm kesimleri olarak enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında daha sorumlu yaklaşımlar sergilemeliyiz” dedi.

Viko By Panasonic Çocuk Tiyatrosu Büyük Beğeni Topladı
Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 2012 yılından bu yana yürütmekte olduğu, “Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahne alan VİKO by Panasonic Çocuk Tiyatrosu, katılımcılardan büyük alkış aldı. Enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma temalarında, yaklaşık 5 yılda 580 bin öğrenci tarafından izlenen çocuk tiyatrosunun hedefi, tam 1 milyon öğrenciye ulaşmak.