BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YÜKSEK PERFORMANS VE MODERN TASARIM: ECHO SQUARE

[kutusol=4110] ECHO Square, görüntü olarak farklı, görsel olarak konforlu ve tüketim olarak verimli bir armatürle genel aydınlatma ihtiyacını tümüyle karşılarken, özellikle ofis çalışanları için göz yormayan bir ışık sunuyor.

140×140 mm ve 190×190 mm olmak üzere iki farklı boyuta sahip ECHO Square ailesi, opsiyonel olarak DALI dim edilebiliyor. Ailedeki ürünler, kullanılan güce bağlı olarak 1.700 – 3.900 lm arası bir ışık üretebiliyor.

Ankastre olarak üretilen ailede kullanılan özel difüzör – reflektör kombinasyonu, ışığın homojen dağılımını sağlarken, kamaşmayı azaltarak görsel konforu da ön plana çıkarıyor. Optik teknolojisinin en üst düzeyde kullanımı ile Echo Square, opsiyonel olarak, Avrupa Birliği normlarına göre, ofis ortamında kullanılabilecek kadar düşük seviyede bir kamaşma katsayısı (UGR ≤ 19) ile de üretilebiliyor.
Gümüş reflektörü ile ışığı ve kamaşmayı mükemmel şekilde kontrol eden Echo Square, 109 lm/W’a varan armatür verimi sayesinde, genel ortam aydınlatması için tek başına yeterli oluyor.

ECHO Square’i kullanıcı dostu yapan bir başka özelliği de, montaj kolaylığı. Ürünün alçı kasnağı, özel bir aparat ile sadece 1 – 3 mm artasında kalınlığa sahip asma tavanlara dahi takılabiliyor.

Asma tavanın yüksekliği 3 – 30 mm arasında olması durumunda ise, ürün kendi üstünde yer alan yaylar vasıtası ile ayarlanarak monte edilebiliyor.[kutusag=4111] 

Kullanım Alanları:
ECHO Square ürün ailesi, genel aydınlatmaya ihtiyaç duyulan ofisler, ticari alanlar, mağazalar, konutlar, alışveriş merkezleri, oteller, marketler, sanat galerileri ve sosyal alanlar gibi mekanlarda kullanılabilir.

Temel Özellikleri:
• 60° açılı özel tasarım difüzör-reflektör kombinasyonu ile yakalanan homojen / kamaşması düşük aydınlatma
• Opsiyonel olarak sunulan UGR≤19 kamaşma endeksi
• 140×140 veya 190×190 mm ankastre gövde
• A+ sınıfı enerji tasarrufu, 50.000 saat sistem ömrü
• 16 – 36W arası sistem gücü
• 1700 –  3900 lümen arası ışık çıkışı (armatür verimi)
• 3000K – 4000K (CCT)  ışık renk sıcaklığı
• DALI dim / Otomasyona uyumlu
• Tavana kusursuz entegrasyon ve kolay montaj olanağı