BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

NORM TEKNİK A.Ş. NOVEC 1230TM TEMİZ GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ EĞİTİM SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

[kutusatir=4076]

1997 yılından beri yangın korunum sistemleri üzerine faaliyet göstermekte olan ve “Yangın güvenliği” bilincini arttırabilmek adına bilgi paylaşımına verdiği önem ile sektörde sayısız nitelikli projenin tercihi olmaya devam eden Norm Teknik A.Ş., eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi.

Norm Teknik A.Ş. ve 3M firmalarının iş birliği ile İstanbul Kozyatağı Hilton Otel`de gerçekleştirilen Novec 1230TM Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri Eğitim Semineri`nde 3M firmasından Elektronik ve Telekomünikasyon Bölümleri Lideri Simantov Pozanti, Norm Teknik A.Ş. Satış ve Mühendislik Departmanı Ekip Liderleri Serkan Ceylan ve Ersin Sayın sunumlarını gerçekleştirdi.

Proje firmaları, mekanik ve elektrik yüklenici firmalar ile müşavirlik firmalarından çok sayıda katılımcının yer aldığı NOVEC 1230TM  Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri Eğitim Semineri süresince; Novec 1230TM kullanım alanları, dizayn kriterleri, çevresel etkileri gibi birçok konunun değerlendirilmesine ek olarak “yangın güvenliği” başlığı altında günümüz Türkiye`si ve sektörün geleceğine yönelik değerlendirmelerde de bulunuldu. Novec 1230’u özel mahallerin ve kıymetli varlıkların korunması için ideal çözüm olarak nitelendiren Pozanti, IT odaları, arşivler, veri merkezleri gibi belirli uygulama alanlarında sürecin veya işin kesintiye uğramaması için, yangın esnasında veya sonrasında yerine koymakta zorlanılacak değerleri koruyabilmek adına Novec 1230 Temiz Gazlı Söndürme Sistemlerinin tercih edilmesi gerektiğine değinmiştir.

Eğitim seminerinin II. oturumunda Gazlı Söndürme Sistemlerinin, Kontrol ve Yangın Algılama Sistemlerinin kurulumunda uluslar arası ve yerel standartların önemine vurgu yapan Ceylan; tasarım ve
uygulama standartları, ürün standartları ve sertifikasyon süreçlerine ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu. Eğitim seminerinin son oturumunda Novec 1230TM gazlı söndürme sistemlerinin, dizayn aşamasının önemli bir parçası olduğunu belirten Sayın, gazlı söndürme sistemlerinde sistem tasarımı, hidrolik hesaplama ve sistem montajına ait temel bilgileri katılımcılara aktardı.
Tüm  konukların  katılım  sertifikası  almaya  hak  kazandığı Novec 1230TM Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri Eğitim Semineri, soru cevap bölümüyle son bulurken ilerleyen dönemlerde Norm Teknik A.Ş’nin “yangın güvenliği” bilincini arttırabilmek ve sektörü bir araya getirme isteği doğrultusunda farklı konu başlıklarıyla devam etmeyi hedefliyor.