BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HRV-IP TAVAN TİPİ ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

[kutusol=4098] Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları, kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmış plakalı eşanjörü sayesinde içinde bulunan fanlar yardımı ile egzoz havası ile taze havayı birbirine karıştırmadan ısı enerjisini geri kazanarak enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır.

Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları, enerji tasarrufu sağlamanın yanında, yüksek iç hava kalitesi elde etmek için tasarlanmış kompakt yapıda cihazlardır. İş yerleri, bankalar, ofisler, oteller, evler, sinemalar, fuar-sergi alanları, hastaneler, çok maksatlı salonlar, lokantalar, kahve salonları ve bu tip yüksek yoğunlukta egzoz edilmesi gereken mekanlarda, enerji tasarrufu avantajının yanında iklimlendirilmiş taze hava ihtiyacını da karşılıyor.
Kontrol panelinden yapılan sezon seçimine göre sistem ısıtma ya da soğutma modunda çalışıyor.

Cihaz otomatik free-cooling özelliğine sahiptir ve bu özelliği sayesinde işletme giderlerinde daha fazla tasarruf yapılmasına imkan sağlıyor.

1000 m3/saat – 3000 m3/saat hava debisi aralığında standart 3 model olarak üretiliyor. Üretilen modeller asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Cihaz içerisinde bulunan evaporatör, kondenser, kompresör, ısıtma-soğutma ekipmanları ve kontrol panosuyla kompakt bir yapıdadır. Kontrol ünitesi, ısı pompalı ısı geri kazanım cihazındaki temel ekipmanlara ve kullanabilecek opsiyonel aksesuarlara kumanda edebilecek özelliktedir. Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazının karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve plastik köşe elemanlarından imal ediliyor.[kutusag=4099] 

Hücre panelleri 42 mm kalınlığında taş yünü olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar ise galvaniz sacdan imal ediliyor. Kendinden motorlu, ithal, sessiz, monofaze (230 V) ve hız kontrolüne uygun plug fanlara sahiptir. Isı geri kazanım cihazlarımızda %40- 50 verimlilikte alüminyum plakalı ısı eşanjörleri kullanılıyor.

Isı pompalı ısı geri kazanım cihazlarında, yüksek verimli, scroll kompresörler kullanılıyor. Alçak ve yüksek basınç presostatları ile sistemin emniyeti sağlanıyor. Bakır boru – alüminyum kanat tipinde yüksek verimli evaporatör ve kondenser kullanılıyor.

Evaporatör girişinde homojen soğutucu akışkan dağılımı için distribütör kullanılıyor. Evaporatör ve kondenserde hava hızları 2,5 m/sn veya daha düşük bir değerde seçildiği için hava tarafı basınç kayıpları azaltılmıştır. Evaporatör ve kondenserin altında paslanmaz çelikten imal edilmiş yoğuşma tavası bulunuyor. Cihazlarda taze hava ve egzoz hattındaki G2 sınıfı filtreler ile dış ve mahal havasında bulunan partiküllerden temizlendikten sonra, plakalı ısı geri kazanım eşanjöründen geçiriliyor. Böylece mahale üfleme havası partüküllerden temizlenmiş ve plakalı ısı geri kazanım kirden arınmış oluyor.

AIRPLUS, iklimlendirme teknolojilerinin ürünleri, Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, Irak ve İran gibi farklı iklimlere sahip bir çok ülkede yıllardır kullanılıyor.

AIRPLUS’ın ürün gamı HVAC projelerinin tamamını kapsayacak şekilde oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bunlar; klima santrali (müşteri isteğine bağlı olarak otomatik kontrol panolu / ihtiyaca göre özel tasarım), dx bataryalı klima santrali (otomatik kontrol panolu / ihtiyaca göre özel tasarım), çatı tipi paket klima santrali (rooftop), hijyenik tip paket klima santrali, gizli döşeme tipi fan coil ünitesi, kapalı yüzme havuzu nem alma santrali, davlumbaz santrali (elektrostatik filtreli), tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazı, tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, dx bataryalı tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, hücreli aspiratör, vantilatör, sıcak hava apareyi (aksiyal/radyal fanlı), yer konvektörü, şaft damperi, sığınak fanı, dikdörtgen kanal tipi fan, kanal tipi elektrikli ısıtıcı, hepa filtre kutusu olarak sıralanıyor.
AIRPLUS’ın ilk yatırım maliyeti, ekipman ve işçilik kalitesi, enerji verimliliği, projeye uygun esnek çözüm alternatifleri, uygun teslim süreleri ve özgün tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.