BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HANWHA TECHWİN, YENİ NESİL HASTANELERE GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR

[kutusatir=4093]

Polisin her bildirilen olayda her zaman zamanında müdahale etmesini beklemek gerçekçi değildir, bu yüzden Hanwha Techwin’in kameralı güvenlik çözümleri yeni nesil çözümler sunuyor.

Hastanelere Gerçek Yaşamda
Pratik Yararlar Sunan Özelliklerin Listesi:
Dijital Otomatik İzleme: 4K (12 megapiksel) kameralar “inanılması için görülmesi gereken” kalitede görüntüler yakalayabilmektedirler.
Wisenet P yelpazesindekiler gibi bazı modeller gece zamanı gibi az hareketin olduğu zamanlarda hareket eden nesneleri veya insanları tespit etmek için kullanılabilecek Dijital Otom. İzleme özelliğine sahiptir.
Bu, hastanelerin güvenlik personelinin ve kontrol odası operatörlerinin gözetimsiz alanlarda ve araç park yerlerindeki kişilerin hareketlerini yakından gözetleyebilmelerini çok kolaylaştırmaktadır.

Analiz araçları: Wisenet X serisinin temelindeki güçlü açık platform DSP yonga seti kameralarda çok çeşitli edge tabanlı özel analiz uygulamalarının çalıştırılabileceği anlamına gelmektedir.
Örneğin bir ses analiz fonksiyonu silah patlamaları, patlamalar, çığlıklar ve kırılan camlar gibi kritik sesleri tanıyabilir ve hastane personelinin herhangi bir olaya çabuk ve etkin bir şekilde yanıt vermesini sağlamak için bir derhal bir alarm verir.
WDR: Serideki birçok kamerada kuvvetli kontrast aydınlatma koşullarının bulunduğu konumlarda net ve keskin görüntülerin yakalanabilmesini sağlamak için farklı pozlarla 2 kare oluşturan WDR özelliği bulunmaktadır.

Birçok Wisenet kameraya entegre en son 150 dB WDR, daha doğal bir görüntü oluşturmak için 4 kare kullanır ve standart WDR’nin kritik bir zayıflığı olan bulanıklaşma olmadan keskin görüntüler sunar.[kutusag=4094] 

Bu tabi ki güneş ışığının değişen şiddetine maruz kalabilecekleri bir hastanenin alanlarında kullanılacak kameralar için çok ilginç bir inovasyondur.
360 derece kameralar, hastanelerin acil bölümleri gibi ortamlarda etkinliğin 7 gün 24 saat izlenmesinin gerektiği projeler için gittikçe daha çok talep görmektedir. Normal olarak çok sayıda standart kameranın gerektiği tüm bir alanı etkin ve uygun maliyetli bir şekilde izleyebilmek için gereken tek şey tek bir Wisenet P PNF-9010R 12 megapiksel 360 derece kameradır.
Bir 360 derece kamera operatöre alanın tam bir görünümünü vererek bir kameralı güvenlik çözümünü tamamlarken yüksek çözünürlüklü statik veya pan/tilt kameralar herhangi bir olayın yakından ayrıntısını görmek ve kör noktaların olmamasını sağlamak için yakınlaştırmak için kullanılabilir.
Koridor Görünümü: Hastane koridorları gibi dar dikey alanları izlemek için son derece etkin bir özelliktir. Bu özellik kameranın, bant genişliğini ve video depolama gereksinimlerini minimize etmesine ek olarak uzun ve dar alanlarda etkin bir şekilde çalışan bir 9:16 x 3:4 en-boy oranında görüntüler yakalamasını sağlar.
Suç faaliyetlerini tespit etmek ve caydırmak için son derece değerli bir araç olmasının yanı sıra bir kameralı güvenlik sistemi aynı zamanda hastane ortamında bir koğuştan çıkmış olabilecek şaşkın, yaşlı veya zihin hastalığı olan bir hastayı bulmak veya bir sağlık ve emniyet sorununu incelemek gibi diğer birçok amaçlarla da kullanılabilir.

WiseStream tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi: Full HD ve 4K kameraların en son nesli, bir hastane faaliyetsel veya kanıt amaçları için yüksek çözünürlüklü videoyu depolaması gerektiğinde maliyetli hale gelebilir.
Bunun nedeni, çok piksel, yüksek çözünürlüklü görüntüler tam kare hızında ve çözünürlükte kaydedildiğinde bir NVR veya sunucunun kapasitesini çabucak doldurabilmektedirler.

WiseStream tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi kodlamayı dinamik kontrol eder, kaliteyi ve sıkıştırmayı görüntüdeki harekete göre dengeler.

Bu H.265 sıkıştırmayla birleştiğinde bant genişliği, şu andaki H.264 teknolojisiyle karşılaştırıldığında %75’e kadar artırılabilir ve böylece kameraların bant genişliği dostu olması sağlanır. Wisenet X serisi kameralara entegre edilmiş olan WiseStream II bant genişliği verimliliğini %99’a kadar artırmaktadır.

Kameralarda bulunan H.265’in de yardımıyla video depolama gereksinimlerini azaldığı için hastane, normalde yüksek çözünürlüklü kameraların ihtilaç duyduğu kaydetme ve depolama cihazlarının sermaye yatırımı ve sürekli faaliyetsel maliyetlerini minimize edebilir.

Video Yönetimi: Hastanelerin asgari eğitimle kameralı güvenlik sistemlerini yönetebilmeleri önemlidir. Bu nedenle Hanwha Techwin gibi üreticiler IP ağ kameralarının, kayıt cihazlarının ve sunucularının verimliliğini ve kullanım kolaylığını maksimize eden yönetim yazılımı sunarlar.

Hanwha Techwin’den Smart Security Manager (SSM) Enterprise aynı zamanda tam entegre bir güvenlik çözümü sunmak için izinsiz giren alarmları, yangın algılama, Erişim Denetimi ve ANPR (araç plaka numarası tanıma) gibi üçüncü taraf sistemlerle entegrasyonu kolaylaştırmaktadır.

Wisenet Kameraları Zihin Sağlığı Birimlerinde Emniyetli Ortamlar Yaratmaya Yardım Ediyor
Bir sağlık kurumu ortamında yararlanılabilecek IP videolu gözetim teknolojisinin mükemmel bir örneği İngiltere’de Norfolk ve Suffolk Foundation Trust kurumunda görülebilir.

Hastalar, personel ve ziyaretçiler için emniyetli bir ortam yaratmak Ulusal Sağlık Hizmetleri’nde (NHS) ve özellikle de zihin sağlığı merkezlerinde çok önemli bir kriterdir.

Bunu göz önünde tutarak Norfolk ve Suffolk Ulusal Sağlık Sistemi Kuruluş Vakfı bölgesinde bulunan 19 zihin sağlığı birimi hastaların hareketlerini dikkat çekmeden izlemek için IP ağ tabanlı kameralı güvenlik sistemleriyle donatıldı.
Mevcut durumda zihin sağlığı sorunları olan 40.000 kişiye hizmet veren vakıf, zihinsel hastalıkları veya madde bağımlılığı sorunları olan herkesin sağlık bakımı ve tedavisine yönelik bir dizi uzman hizmetler sunmaktadır.

Vakıf, bir sorunun bulunabileceği herhangi bir duruma hızlı ve uygun şekilde müdahale edebilmeleri açısından bakım ve destek personelini uyarmak için kameralı güvenlik teknolojisindeki en son gelişmelerden yararlanmak istedi.
“Temel amaçlarından biri yatılı zihin sağlığı ortamlarında çatışma oranlarını azaltmak olan ‘Safewards’ inisiyatifine katılıyoruz,” diyen Norfolk ve Suffolk Ulusal Sağlık Sistemi Kuruluş Vakfı’nda Mark Milliard, “Biz IP tabanlı kameralı güvenlik sistemleri gibi akıllı teknolojilerin kullanımının bu hedefe ulaşmamızda büyük bir rol oynayacağına inanıyoruz.  Birkaç yıl önce kurulan analog sistemleri gittikçe daha güvensiz hale geldi ve biz onları IP tabanlı sistemlerle yükseltmeye karar verdik. Görüntüleri ağ üzerinden iletebilmenin temel avantajı herhangi yetkili bir kullanıcının kameraların herhangi birinden yakalanan canlı veya kayıtlı videoları kendi bilgisayarlarından izleyebilme esnekliği sağlamasıdır.
Biz, yakalanan görüntüleri sadece merkezi bir konuma iletebilen analog CCTV sistemleriyle karşılaştırıldığında IP tabanlı sistemin zihin sağlığı birimlerindeki hareketleri izleme biçimimizde bize çok daha fazla esnek sağlayabileceğinin farkına vardık” dedi.